Sayfa 698/1001 İlkİlk ... 198598648688696697698699700708748798 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 5,577 - 5,584 arası.

Konu: Viop XXXIX

1. Kitle EREGL yi tavanada bitsin shortcuların işkencesi agaaaaa

250 lerde fokurdaması lazım gelen TUPRS temettü veremediğinden sanırım debelenmece yaşıyor..
    Keza petkm de sıkıntılı...
    Bir petrol gaz fışkırdı palavrası patlatılabilir mi acaba diye düşünüyorum..
    Ondan sonra da herhalde sıra rus askerlerinin domates ihtiyacı münasebeti ile BIM e gelecektir..

Zaten bu 3 ü ile endeks 2200 2400 arasında bir yere gelir..

Haaa BBVA geri alımı ne oldu..Mart geldi..
    2022 nin ilk 3 ayı deniyordu..

Hala oturmuş kafalarını mı kaşıyor SPK daki elemanlar

Herhalde 12.20 fiyatı 20.12 olarak güncelleyip bankaları tavan tavana çekecekler ...
    Olur mu...
    Olmaz diyen var mı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
    Garan'ı 11.73 den alsanız, 12.20 ye kdr %4 bırakıyor. Mart sonuna kadar da karar gelmeli. Ben olumsuz bir şey çıkma ihtimalini az görüyorum ki, olumsuz sonuç bile olumlu olur gibi. Bankalarda ki pranga kalkmış olur ve yine de yukarı gider diye düşünüyorum.

Aylık %4 kazanç kur korumalı mevduatdan daha iyi bir opsiyon bence şimdilik...
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

Alıntı Originally Posted by Ariakas Yazıyı Oku
    Garan'ı 11.73 den alsanız, 12.20 ye kdr %4 bırakıyor. Mart sonuna kadar da karar gelmeli. Ben olumsuz bir şey çıkma ihtimalini az görüyorum ki, olumsuz sonuç bile olumlu olur gibi. Bankalarda ki pranga kalkmış olur ve yine de yukarı gider diye düşünüyorum.

Aylık %4 kazanç kur korumalı mevduatdan daha iyi bir opsiyon bence şimdilik...
    seçime max 500 gün var. ancak savaş vs olağanüstü durumlarda daha gecikebiliyor.

ülkede siyasi iklim değişirse bankaların gideceği yerleri hafsalamız almaz.

peki ya değişmezse?

bilemem, belki de değişmez. ama bu zarı atmaya değer bence.

4. Herkes borsaların çok önemli olduğunu düşünür ABD için, vatandaşın emeklilik yatırımları ordadır, bu yüzden hiçbir başkan düşmesini istemez diye düşünür. Clinton'ın bir sözü vardı, tam hatırlayamıyorum. ABD başkanı mi olmak istersiniz, tahvil piyasası başkanı mi diye sorsalar, tahvil piyasasını seçerdim tarzında bir şeydi. ABD için aslolan tahvillerdir. Burada dönen para, borsaların 10 kat fazlasıdır. Ve burada oluşacak dalgalanma, uzun süreli bedel ödetir. Aşağıda 2000 ve 2008 krizi öncesi 2 yıllık ABD tahvilinin dip yaptıktan sonra, getirdiği krizleri biliyoruz. Covid krizi dediğimiz olay ise aslında 2018 yılında başlamıştı. Ama çakal Trump suni Çin ticaret savaşı ile krizi 2 sene oteledi. Şimdi tahvil fiyatı yine diplerde. Tabi bu hemen bugünden yarına küresel boyutta kriz çıkacak demek değildir. 1 yıllık süreçte min yüzde 50-60 lik dususlere sebep olacak bir kriz gelecek demektir. Michael burry de 2008 krizini yaklaşık 18 ay önce görmüştü ve süreç onu haklı çıkarsa da, en başında adama deli diyordu herkes.

https://www.hizliresim.com/6nqqz7b

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    seçime max 500 gün var. ancak savaş vs olağanüstü durumlarda daha gecikebiliyor.

ülkede siyasi iklim değişirse bankaların gideceği yerleri hafsalamız almaz.

peki ya değişmezse?

bilemem, belki de değişmez. ama bu zarı atmaya değer bence.
    Aynen.
    Bankacılık sisteminin yapı taşı olan faize ve genel olarak bankacılığa düşman olmayan yeni bir iktidar ile, uçarlar...
    Türkiye'de en ucuz kalan şey bankacılık.
    Bankacılık derken, özel bankalardan bahsediyorum. Akp nin arka bahçesi olmuş devlet bankalarından değil tabii
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

6.  Alıntı Originally Posted by L.Septimus Yazıyı Oku
    10y ve 2y arası bi rasyoya da bakılıyor. makas 1.90 olduğu zaman krize hazır olun. 1.90 mi tam emin değilim bakmak lazım. ezcümle böyle bir analiz de var.

7. Havayollarında güzel mal dağıtımı var bir süredir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
    Rusya, diplomatik personelini Ukrayna'dan tahliye etmeye başladığını açıkladı - TASS

Bu saçma haberden basıyor olamazlar di mi?
    Noldu yine?

Sayfa 698/1001 İlkİlk ... 198598648688696697698699700708748798 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •