Sayfa 699/800 İlkİlk ... 199599649689697698699700701709749799 ... SonSon
Arama sonucu : 6396 madde; 5,585 - 5,592 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. 03.12.2021 tarihli Özel Durum Açıklaması ile kamuoyuna duyurulan CMC (Karboksimetil Selüloz) tesisi yatırımı kapsamında; Şirketimiz, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na yapmış olduğu teşvik belgesi başvurusu sonucunda, yatırım bedeli yaklaşık 4.000.000 ABD Doları olan yıllık 2.500 ton SAF CMC kapasiteli yeni bir üretim tesisi inşa edilmesi ile ilgili, KDV İstisnası, Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği, Vergi İndirimi, Faiz Desteği ve Gümrük Vergisi Muafiyeti destek unsurlu 536479 numaralı "Yatırım Teşvik Belgesi" almıştır.

2. Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 03.12.2021 tarihinde (bugün) yapılan toplantısında;

Şirketimiz 2021 yılı içerisinde mevcut üretim kapasitesinin tamamını kullanmak suretiyle tam kapasite ve yaklaşık %90 ihracat ağırlıklı çalışmaya devam etmektedir. Yurtdışı müşterilerimizden gelen talepler ve ihracatımızı artırmak amacıyla fabrikamız bünyesinde yıllık 2.500 ton SAF CMC kapasiteli yeni bir üretim tesisi inşa edilmesi için çalışmalara başlanmasına karar verilmiştir. SAF CMC başta gıda, ilaç, kozmetik ve sondaj sektörleri olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. CMC türevleri içerisinde en yüksek teknoloji ve katma değere sahip olan SAF CMC üretim tesisimiz tamamlandığında yıllık ihracatımıza katkısı yaklaşık 8.000.000 ABD Doları olacak ve toplam istihdamımız %30 oranında artacaktır. Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında inşa edilecek SAF CMC üretim tesisimiz için öngörülen yatırım maliyeti fabrika binası dahil yaklaşık 4.000.000 ABD Doları olup 2022 yılı sonuna kadar bitirilmesi hedeflenmektedir.

3.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    bilanço ilk çeyrekten çok çok iyi gelir..

beklentiler:
    - yeni saf cmc yatırımı
    - bedelsiz sermaye artırımı
    - çok çok iyi bilanço
    - gelecekte gelecek çok iyi bilanço :)
    Insallah kardesim..Guzel katkilarin icin tesekkurler ayrica..Benim bu surecte tek endisem bilanco ile ilgiliydi sadece .. onun dısında gayet iyimserim ve de beklentilerim sirketimize olan güvenim oldukca yuksek...
    Evet bu sirket bu yönetimle daha cok is yapar..GES de kurabilir Maden sahası isletme ruhsatı da alabilir..Bu hisse fiyatları bu sirket icin cok ucuz bence..Kaldi ki agalarda bunu bildikleri icin takaslarda pozisyonlarini caktirmadan artiriyorlar .
    Yakin zamanda en buyuk beklentimde evet bir gece ansizin yönetim kurulu kararı ile Bedelsiz bombası olacaktır..Bu nedenle 6. Madde etrafinda dolanip duruluyor ! Sure belirsiz ama yetki yönetime verildi !
    Ytd

4. CMC tuzları ihracat ilk 5 ayda TL bazında 3 katına çıkmış
    Acıselsan bilançoyu erken açıklayanlardan, ilk açıkladığı için piyasa iyi kara iyi tepki veriyor

Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

5.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    CMC tuzları ihracat ilk 5 ayda TL bazında 3 katına çıkmış
    Acıselsan bilançoyu erken açıklayanlardan, ilk açıkladığı için piyasa iyi kara iyi tepki veriyor

6 temmuzda bir gemi kalkar aliağa limanında. Keşke şu S&P verileri ancak bu kadar :)

Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

6.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    6 temmuzda bir gemi kalkar aliağa limanında. Keşke şu S&P verileri ancak bu kadar :)

2.çeyrek bilançonun nasıl geleceği aşağı yukarı belli olmuş diyebilir miyiz.Burda sadece Haziran ayı verileri yok.

7. Haziran ayı da benzer şekilde gelirse bu verilere baktığımızda türk lirası cinsinden 1.çeyrek bilançoya göre 2.çeyrek bilançoda daha fazla kar açıklayabilir.Dolar cinsinden ihracat rakamlarında ocak şubat mart aylarına kıyasla nisan mayıs aylarında bir düşüş olduğu görülüyor.Haziran ayı verileri elimizde yok.Abd S&P 500 endeksinin diplere gelmesi ve ekonomik durgunluk endişeleri bu ülkeye yapılan ihracat rakamlarında bir düşüşe sebebiyet vermiş olabilir. S&P 500 endeksinde 500 büyük amerikan şirketi bulunmakta ve Amerika hisse senedi piyasasının yaklaşık %75'ini kapsamaktadır. S&P 500 endeksinin durumu aslında tüm dünya ekonomilerini ilgilendiren bir durum.Euro bölgesine satışlar biraz daha artmış gibi görünüyor.Eğer euro bölgesinde de ekonomik durgunluk belirgin hale gelirse buraya yapılan ihracat rakamlarında da bir düşüş söz konusu olabilir.Bütün bu veriler neticesinde 2.çeyrek bilançonun da ilk çeyrek bilanço gibi iyi geleceğini söyleyebiliriz.

8. 6 Temmuz 2022 de İzmir limanından acsel ürünlerini taşıya gemi önce İtalyaya sonra ordan aktarım oluyor herhalde Abd Houston Texas a gideceği yazıyor.127175 kilo yük olduğu bütün bilgiler evrakta yazılı..Ekonomik durgunluk endişeleri olsa da şirket ihracat yapmaya devam ediyor.Ülkemize bu kadar fayda sağlayan özellikle bu şekildeki ihracatçı şirketlerin önünü daha da açmak lazım.Devlet ihracatçı şirketlerin dövizinin önce % 25ine el koyurdu.Daha sonra bu oranı % 40 a çıkardılar bu da yetmezmiş gibi en son BDDK kararları ile hepsine göz diktiler.Sen hazineyi batır döviz rezervlerini eksiye düşür çaresiz kalınca da şirketlerin dövizine göz dik.Bir babanın çaresiz kalıp parasız kalıp en son çocuğunun elindeki harçlığa çocuğunun kumbarasına göz dikmesi gibi bir şey bu.Umarım bu yanlıştan bir an önce dönerler de en azında bu ihracatçı şirketleri rahat bırakırlar.

Sayfa 699/800 İlkİlk ... 199599649689697698699700701709749799 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •