Sayfa 699/964 İlkİlk ... 199599649689697698699700701709749799 ... SonSon
Arama sonucu : 7711 madde; 5,585 - 5,592 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1.  Alıntı Originally Posted by amiem Yazıyı Oku
    Niye babanın dükkanı mı?
    Bilet mi alacağız .
    Duymaktan hoşlanmadığın paylaşımları karalama.
    Burası herkesin görüşünü belli kurallar içinde açıklayabileceği bir platform.
    Haddini aşma ukelalık yapma , senden izin alınması gerektiğine dair bir ibare göremedim.

GT-P5210 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Asıl ukelalık yapan sizsiniz. Burada , bist in gıdada en ucuz ve en karlı şirketini alıp , aylarca bekledikten sonra , birikimleri hızla eriyen yatırımcıların sitemlerini komik bulup , akıl vermek , sizin haddiniz değil.
    Bu şirket , geçen sene 6 Aylıkda 17 Milyon kar açıklamışken , bu sene 6 aylıkda 31 Milyon kar açıkladı. Yani , karını , geçen seneki döneme göre , %90 arttırmış bir şirket ve bu düşüşü kesinlikle hak etmiyor.
    Son düzenleme : By Akıl; 14-08-2020 saat: 00:47.

Bilanço bence iyi kendi içinde satışlar net kar marjını 1 puan yukarı çekmiş yani şaibe kalkıyor o zaman. Marjı azalsa tüm fikrim değişirdi ama öyle olmadı.

Ayrıca bu bağlı şirketlerden kar elde etmiş pnsut 7.4 milyon TL

Geçen yıla göre çok iyi artış ki bunun içinde geçen yıl tazminat alınmış bilanço şişmiş buna rağmen iyi artış yaşadı

Evet çeyreklik ilk çeyreğe göre zayıf ama 4 yıldır 2.ç ler zayıf geliyor yani dönemsel.

Başka 6 aylık bilanço gelmeyecek tablolara girdi platformda değişmez, daha da konsolide farklı gelir umuduna kapılmamak gerek.

Allah mahçup etmesin inşallah bizi

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Bilanço bence iyi kendi içinde satışlar net kar marjını 1 puan yukarı çekmiş yani şaibe kalkıyor o zaman. Marjı azalsa tüm fikrim değişirdi ama öyle olmadı.

Ayrıca bu bağlı şirketlerden kar elde etmiş pnsut 7.4 milyon TL

Geçen yıla göre çok iyi artış ki bunun içinde geçen yıl tazminat alınmış bilanço şişmiş buna rağmen iyi artış yaşadı

Evet çeyreklik ilk çeyreğe göre zayıf ama 4 yıldır 2.ç ler zayıf geliyor yani dönemsel.

Başka 6 aylık bilanço gelmeyecek tablolara girdi platformda değişmez, daha da konsolide farklı gelir umuduna kapılmamak gerek.

Allah mahçup etmesin inşallah bizi

Peki , önceki yıllarda , 3. çeyreklerde nasıl bir dönemsellik yaşanmış ? Ben incelemedim de , ondan soruyorum.

4. Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı : % 38,17....... F/K Oranı : 16,30...... Piyasa Değ. / Defter Değ : 0,79...... Dibe Uzaklık : %177,6 ..... Özsermaye : 998.575.530 TL..... Sermaye : 44.951.051....... Net Kar :31.466.215 TL...... Dönem:** 2020-6
    13 Ağustos 2020 tarihindeki seans kapanış fiyatı : 17,55 TL.
    Defter değeri : 22,21 TL.
    Bunun gibi süper verilere sahip olup da , fiyatı hesaplı olan , bistte , başka bir gıda hissesi var mı ?

5. Acaba Pnsut perakende dışında restoranlara vs satış yapıyor mu? Pandemide belki de buradan bir kayıp yaşamış olabilir mi?

6.  Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Acaba Pnsut perakende dışında restoranlara vs satış yapıyor mu? Pandemide belki de buradan bir kayıp yaşamış olabilir mi?
    Tahminim , yapıyordur. Bu nedenle , pandemiden dolayı , buralara yapacağı satışlarda bir miktar kayıp yaşamış olabilir.

İşte orda istikrar yok iyide olmuş kötüsü de olmuş. Yarın net rakamları da yazarım kapattım ekranı
     Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Peki , önceki yıllarda , 3. çeyreklerde nasıl bir dönemsellik yaşanmış ? Ben incelemedim de , ondan soruyorum.

8. Şu oranlar gıda sektöründe şaka gibi gerçekten.Sadece Petun ve Pnsut en ucuzlari. Şimdiye kadar fiyatın düşük kalmasindaki önemli etkenlerden biri de pnsut ün holdingin borcuna kefil olmasıydı. Holding borcu ödedi kefalet kalktı. Orta uzun vadede kalkan bu baskı olumlu etkileme ihtimali olabilir.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 699/964 İlkİlk ... 199599649689697698699700701709749799 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •