Sayfa 7/53 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Arama sonucu : 420 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Aracı kurum oran ve avantajlar

1. Piyasa koşullarının altında işlem yapmak isteyen arkadaşlar ulaşabilir

2. Sa marbaşla çalışan varmı tavsiye edermisiniz aylık 3-4 milyon işlem hacmi oluyor emirlerde sıkıntı oluyormu bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum

3. Şaşma büyüklerden

4. Kaliteli kurumlarda çalış
    Kalitenin bi bedeli vardır tabi
    Korkma öde

5.  Alıntı Originally Posted by 454545 Yazıyı Oku
    Sa marbaşla çalışan varmı tavsiye edermisiniz aylık 3-4 milyon işlem hacmi oluyor emirlerde sıkıntı oluyormu bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum
    O işlem hacmine hem iyi komisyon oranı ile daha kaliteli bir kurumdan hizmet alabilirsiniz.

6. gidin garantiyle çalışın abicim, büyük bankalar hariç aracı kurumlara bulaşmayın. garanti bu konuda çok iyidir. pazarlık yapın, zaten hacminiz yüksekse çoğu şeyde yüksek komisyon ücret falan ödemezsiniz. işbankası yapı kredi falan da hikaye.
    Son düzenleme : bitpire; 16-08-2017 saat: 14:12.

7. Marbaşı denedim komisyon durumundan dolayı cazip gelmedi.
    Komisyonu onbinde x olarak düşünürken, maktu ücret, borsa payı, vergi vs derken hemen hemen yüzde 18 daha fazla komisyon ödedim. Hadi tamam o zaman biraz komisyonu aşağıya çekmeye çalışayım dedim:

Haftalık işlem hacmim ortalama 1 milyon civarı, aylık 4milyon eder. Birde para nakitte çok kalıyor, ama verilen oran banka mevduatlarına göre düşük, oradan da kazançları var.

Herneyse, komisyondan indirim talebim, işlem hacmi yetersiz diye reddedildi. Ayrıca herhangi bir ekran talebim yok matriks vs. gibi.

E tabi haliyle yeri geliyor tek kademe al-sat yapmak gerekiyor, oran cazip gelmedi. Oranı buraya direkt yazamıyorum, öğrenmek isteyen olursa özelden mesaj atsın.

ALB menkul değerler web sitesinde yayımlamıştı, 1 milyon işlem hacmi üstüne onbinde 1 direkt veriyor. İlk giriş ise 3000TL lik portföy olması koşulu ile alt işlem limiti olmadan onbinde2.

Yani yoldan geçen Mehmet amca hesap açsa onbinde2 ödeyecek. Ayrıca oldu ki aylık işlem hacminde 1milyon üstüne çıkıldı onbinde1 komisyon hesaba iade ediliyor.
    (bu bilgileri aracı kurumdan konuşarak teyit ediniz değişmiş olabilir)

İncelediğim zamanda ALB aylık 500binTL işlem hacmine eş zamanlı mobil data hattını ücretsiz veriyordu.
    Bu arada ALB den işlem yapmadım henüz, gecelik repo oranları vs. uygun olur ise yakın zamanda denemeyi düşünüyorum.

Işık menkul'ünde ilk girişte onbinde 1 verdiğini yazmıştı bir arkadaş. Ancak yine yüksek işlem hacmi olması gerekli haliyle. Ancak yinede telefonla arayıp sormaktan çekinmeyin. Şirketler zaman zaman müşteri tutmak adına çok cazip oranlar sunabiliyor. Hele bankalara binde 2 gibi yüksek oranlar ödüyorsanız ilaç gibi gelir. Işık menkulün yeni sahibi Bilal Erdoğan'ın arkadaşı. Geçen sene satın aldı.

Diğer yandan daha önce yazmıştım mkk üzerinden hisselerinizi bloke yapabilir, bloke sayesinde günlük işlem yapmayacağınız hisselerin satışını engellersiniz. Bildirim ayarları ile hisseleriniz satıldığında aynı günün akşamüstü telefonunuza sms yada mail bildirimi gelmesini sağlayabilirsiniz.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. Ben de vakifbanktan osmanli menkule gectim.vakif binde 1 den asagi dusmedi.osmanli binde 0.5 aliyor.osmanlinin masaustu kullanimi oldukca kolay ve iyi.ancak mobil uygulamasi daha hizli olmasina ragmen masaustu kadar kullanisli degil.bankalara nazaran daha avantajli.yariyariya.

Sayfa 7/53 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •