Sayfa 7/27 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Arama sonucu : 212 madde; 49 - 56 arası.

Konu: BMSTL Birleşik Metal San. VE Tic. A.Ş.

1. şirketin ürün sattığı iki önemli sektör;

- gıda

- tarım

olarak karşımıza çıkmaktadır..

2. ukrayna savaşı nedeniyle; hem ukraynadaki hem de rusyadaki tel üreticileri oyun dışı kalmıştır.. ab bu eksikliği türkiyeden tamamlamaktadır..

3. şirketim alacaklarının tamamına yakını eximbank tarafından alacak sigortası ile güvence altına alınmıştır..

4. şirket katma değerli ürünler üretmektedir..

özellikle enerji sektöründeki küresel büyük bir oyuncuya akredite olmuştur.. bu oyuncunun tüm dünyada yerleşik 40 üzerinde fabrikası bulunmaktadır.. şirketin asıl büyüme hikayesi enerji sektörüne sağladığı ürünler üzerinden gelecektir..

burası ana hikayeyi oluşturmaktadır.. ürün kalitesinde en önde yer alan şirketin cirosunu ve karlılığı en fazla artırma imkanına sahip olduğu sektör enerji sektörüdür.. bu sektöre yapılan satışlar şirketi bambaşka bir alana taşıyacaktır..

ben şirketi geleceğin sarkuysanı olarak görmekteyim..

5. bilançoyu incelediğimde ilişkili taraf işlemlerine pek rastlamadım.. şirket solo bir yapıda faaliyetlerini yürütmektedir..

6.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    şirketin ürün sattığı iki önemli sektör;

- gıda

- tarım

olarak karşımıza çıkmaktadır..
    Merhaba yine ben

Buralardan geçiyorum bi uğrayayım dedim

BMS tel en çok enerji sektörüne satıyor diye biliyorum

2021 de kg bazında 83% ü galvanizli tel ( çinko kaplamalı). Galvanizli tel ise en çok ; güç üretim tesisleri, petro kimya tesisileri ısı değiştiricileri, soğutma bobinlerinde kullanılıyor

%6 sı zinc-alu kaplamalı tel
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

7.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Merhaba yine ben

Buralardan geçiyorum bi uğrayayım dedim

BMS tel en çok enerji sektörüne satıyor diye biliyorum

2021 de kg bazında 83% ü galvanizli tel ( çinko kaplamalı). Galvanizli tel ise en çok ; güç üretim tesisleri, petro kimya tesisileri ısı değiştiricileri, soğutma bobinlerinde kullanılıyor

%6 sı zinc-alu kaplamalı tel

kg bazında 83% si galvanizli tel satışı yapıyor

183 m ihracat yapmış bmstl
    Tuik te ise toplam galvanizli tel ihracı 663 m. İhracatın 27% sini bmstl yapıyor demek ki ( sapma olabilir Zinc-alu kaplamalı da yapıyor ama toplam üretimin %6 sı kadar)
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

8.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku

kg bazında 83% si galvanizli tel satışı yapıyor

183 m ihracat yapmış bmstl
    Tuik te ise toplam galvanizli tel ihracı 663 m. İhracatın 27% sini bmstl yapıyor demek ki ( sapma olabilir Zinc-alu kaplamalı da yapıyor ama toplam üretimin %6 sı kadar)

2022 mayıs haziran 2021 e kıyasla kg da biraz düşüklük var ama tl bazında ihracat 2 katında

Sayfa 7/27 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •