Onemli Gunler Banner
Sayfa 70/579 İlkİlk ... 2060686970717280120170570 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 553 - 560 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1.  Alıntı Originally Posted by Tencere Yazıyı Oku
    Npl mi oluyor 14 milyar

Stage 2 ayrı mı tutuluyor şu ? %4.5 a denk geliyor 350 milyar kredi var.

Stage 2 ve Corona sebebiyle gelişen hadiseler 12 aylıktan once çıkar mı sorusu..

Bilen biri lazım hacı iki çizgi çektik teknikle olacak şey değil..
    Özel bankalar ile karşılaştırmak lazım. Bu 350 %9 ile belkide 29 arasında verildi. Fonlama %9 altında 2020 içinde yapılırsa fed eksi faiz verirse banka sene sonunda 7-8 milyar kar yazar. 14 rakamı artık gizlenmiyor, geçen sene yazıldı. 14 rakamı batak olarak görülmemeli, uzlaşma veya iflas ertelemeleri g.menkul satışları ile sürekli değişecek bir rakam. Batak olarak görmemek gerekir.

2.  Alıntı Originally Posted by Tencere Yazıyı Oku
    Evet gençler petrolde -38 görmüştük fiyat. Yine uyarı yapıldı bazı şeyler eksiye geçebilir nasıl bir sapıklık ekşi fiyatlar..
    Bana bugün madenler metaller için uyarı geldi, o eksiler belki maden be metal İçin tekrar vuku bulabilir. İthal hurdayı canlı izliyorum şimdilik sabit.

3. ve üzerine basa basa bir kez daha yazayım benim burada yazı yazmamın tek sebebi gerçekten madur edilen yatırımcı.Bunun altına bakın dolaylı dolaysız kimin imzası varsa bu yapılanın vebali çok büyük isterse benim babamın imzası olsun.Burada bazen bazı şeyleri savunmak durumunda kalıyoruz tanımayan bilmez ben iş oldu mu karşımda babam olsa tanımam.Bize böyle öğretildi.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Tencere Guest
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Bana bugün madenler metaller için uyarı geldi, o eksiler belki maden be metal İçin tekrar vuku bulabilir. İthal hurdayı canlı izliyorum şimdilik sabit.
    Demir işinden anlamiyorum abi durduğu yerde paslaniyor zaten. Altın gümüş hard currency. Gümüş breakoutta şuan ralli başlıyor bismillah

5. Bu 14 rakamı, işc de 17 milyardan 19 milyara yükselmiş. Yani bir şekilde birileri yiyip içiyor ama sistem hesap ödemeye veya hesabı almaya uygun değil. Mesela icralar kapalı. İflas erteleme almak çok kolay. Bu karşılıksız kredi hastalığının bir çok nedeni var, en baba neden dolar kurundaki istikrarsızlık. Çok yakın vade de dolar 7,26 olduğunda Yücel boruda iskonto 22 hesaplandı. TL olarak karşılığında borunun kilosu 4,5 lira. Tüccar bunu aldı, TL ödedi yada dbs ye girdi, yarın Yücel bu kur ile 26 iskonto yapacak, TL ile mal alan tüccar yarın bu malı aldığı 4,5 liraya değil 4,3 liraya zarara satacak. Bunun hedge edeni var, dolar bozanı var, inşaat yapanı var forward bağlayanı var. Dolar tüm DNA nın bozulmasında birinci aktör.

6.  Alıntı Originally Posted by Tencere Yazıyı Oku
    Demir işinden anlamiyorum abi durduğu yerde paslaniyor zaten. Altın gümüş hard currency. Gümüş breakoutta şuan ralli başlıyor bismillah
    Ons 2000 usd yolunu bugün açtı. Grafikler öyle söylüyor.

7. Sermaye artışı sonrası son açıklanan bilançoda 33 milyar olan özsermaye 40 milyar olacak.Ödenmiş sermaye kabaca 2.5 milyar desek defter değeri 15-16 olacak.İyi bilanço açıklarsa özsermaye rakamları kısa sürede AKbankı yakalalabilir.
    Bankaların sorunu yani xbankın düşmesi daha ziyade makro sebepler.Yani CDS çok yüksek.kredi notu çok düşük.Yabancı yatırımcı bu hisselerden çıkıyor.Ancak Türkiye yeni bir hikaye yazacak güçte büyük bir devlet.Korona ile mücadele süreci iyi yönetiliyor.Batılı ülkeler Çin'e alternatif üretim kanalları arıyor.Olumlu gelişmeler var bunlar somutlaşacaktır.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

8. Dow dax ve bizim sanayi endeksi tepkiden sonra ikili tepeleri yapmış. FED’in eksi faiz kararı dünyanın genelini kalan sürede belirleyecek. Bul karayı al parayı. Fed bu kadar paraya rağmen sakinlik sağlayamadı ki trump yine istiyor, tramp a sormak lazım bunun sonu varmı. Ülkeyi açmak yerine neden yine para istiyorsun. Çamaşır suyu İçin diyen bir adam, dönüp nazire yaptığını söylüyor.

Sayfa 70/579 İlkİlk ... 2060686970717280120170570 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •