Sayfa 70/1312 İlkİlk ... 20606869707172801201705701070 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 553 - 560 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Ekonomik zorluklar arttıkça insanlarda tahammül haliyle hoşgörü kalmıyor, apartmanlarda millet birbirine sarmaya başlıyor. Buna bir de internetten elde edilen yarım yamalak bilgiler eklenince kafanıza her an "keser" yemeniz olası hale geliyor.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Hafta içi çok beğendiğim bir daire için alım teklif verdim. Kiracı evi duman etmiş doğalgaz saatine kadar sökülmüş, eve polis eşliğinde girilmiş. Ev sahibi bu haliyle bile evi satmaya yanaşmadı. Ev boşalır boşalmaz yine kiralanması konusunda emlakçıyla anlaşmış. İnsanlar başlarına ne gelirse gelsin emlak'a sıkı sıkıya yapışmış durumdalar. Ama evin konumu çok güzeldi, her haline razıydım, amca çok üzdün beni
    madem o kadar beğendiniz niye satın almaya çalışıyorsunuz, kiralayın kullanın.

tabii amca da haklı faizler düşecek bir 20% daha zam gelecek niye satsın.

3.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku

Kiracılıktan bıktım artık. Kiramı düzenli ve aksatmadan ödediğim halde ev sahibi baskısından usandım. Adamda haklı başkasından 3500 kira almak varken benden neden 2250 kira almaya devam etsin ki..Millet kiracıyla uğraşır biz ev sahibiyle.

4.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku

Adamın zamlı satma gibi bir niyetinin olduğunu sanmıyorum.
    Çoluğu çocuğu varsa, uzun vadede onlara bırakabileceği güzel konumlu bir evi niye satsın ki?

Geçmiş sayfalarda kiralık ev için dalgasına "devir daim makinesi" denmişti.
    Oysa ki kiralık ev gerçekten bir devir daim makinesidir.

Üzerinde meyve ağacı olan bir tarım arazisi gibi düşünün. Sürekli meyve yiyorsunuz. Toprağı da sonsuza kadar sizin.
    Ha yıllar sonra ağaç kartlaşıp çürüdü mü? Yenisini dikme masrafı yediğiniz meyvelerin yanında gayet makul kalır.

5.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    22 daireli apartman, merkezi sistem ısıtma, aidatlar toplanamamış, yönetici istifa etmiş, mahkeme aylık 1000tl bedelle profesyonel yönetim şirketi atamış, o da sorunu çözememiş:
    https://www.mynet.com/ankara-da-yila...i-110106773620

Eski binalardan ev almak dert almak demek, bu tip eski binaların bir de su borularının patlaması var ki tam bir bela.
    Görür görmez Dikmen dedim ama değilmiş , Geçmişte oturduğum evde , 2-3 yıldır aidat vermeyen daireler vardı ,Isıtma merkezi olduğu için ondanda bir güzel yararlanıyorlardı...Nasıl bir insan hem aidat vermez hem de aidatını düzgün verenlerin hakkını yer ,düşünüyorum düşünüyorum hala çözemiyorum.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Kiracılıktan bıktım artık. Kiramı düzenli ve aksatmadan ödediğim halde ev sahibi baskısından usandım. Adamda haklı başkasından 3500 kira almak varken benden neden 2250 kira almaya devam etsin ki..Millet kiracıyla uğraşır biz ev sahibiyle.
    Ev kiraya vermenin normali, usulü bu şekildedir ama, sizin ev sahibi ilk defa mı ev kiraya veriyormuş acaba. Benim oturduğum sitede ben 2400 veriyorum, sitedeki aynı özellikteki daireye 1730 veren eski kiracı da var, 2800 veren yeni kiracı da, normali de bu. Her yıl enflasyon oranında artış yapılır 5 yıl dolunca çok ısrarcıysa kira düzeltme talebinde bulunur mahkemeden...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Ev kiraya vermenin normali, usulü bu şekildedir ama, sizin ev sahibi ilk defa mı ev kiraya veriyormuş acaba. Benim oturduğum sitede ben 2400 veriyorum, sitedeki aynı özellikteki daireye 1730 veren eski kiracı da var, 2800 veren yeni kiracı da, normali de bu. Her yıl enflasyon oranında artış yapılır 5 yıl dolunca çok ısrarcıysa kira düzeltme talebinde bulunur mahkemeden...
    Kira düzeltme talebinde bulunulursa bu mahkeme masraflarını kiracı mı yoksa ev sahibi mi ödeyecek?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Hadi onuda geçtim öyle terbiyesiz biriymiş ki çıkmazsam beni çalıştığım kurumun genel müdürlüğüne şikayet etmekle tehdit etti. Alsın evini gözüne soksun diyeceğim de ev bulamıyorum.

Sayfa 70/1312 İlkİlk ... 20606869707172801201705701070 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •