Sayfa 70/135 İlkİlk ... 2060686970717280120 ... SonSon
Arama sonucu : 1080 madde; 553 - 560 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

1.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Kapanış kijun-sen 'in yukarısında seyrederken, chikou-span kapanış fiyatlarını yukarı kesemez gibi birşey anlıyorum ben... Doğrusunu beraber bulalım...
    Selamlar Sn. BJK Coccinella , hoşgeldiniz ...

İlk söylemem gereken ; aslında expert yapılışından önce hepimize ya da arzu edene en faydalı olabilecek şey bu sinyale bağlı explorer araması yapılabilmesi. Bu da haftalık bazda yapılmalı .Çünkü günlük bazda çok sık oluşan sinyallerin hiçbir verimi yok. Aylık sinyaller çok geç kalıyor. Ama haftalık sinyaller benim tarzımda orta-uzun vade için -benim tecrübe edebildiğim kadar- çok verimli çalışıyor... Explorer araması yaptırabilirsek bu sinyali haftalık bazda veren kağıtların ya da endekslerin çoğunun dip dönüşünde olduğunu göreceğimizi düşünüyorum. Bulutun yukarısındaki sat sinyali de çok büyük oranda orta-uzun vade duraklama ve düşüş trendini işaret ediyor.

Sn flexy ve size expert için daha fazla zaman harcatırsam mahçup olurum çünkü aslında takip ettiğim az sayıda kağıt varsa bunu zaten birebir bulutun altında izleyebilirim ( ya da bulutun içinde ; bunu zorunlu koşul olarak söylüyorum çünkü bazen dipten dönüşler ve kesişimler bulutun içine sarkabiliyor . Aslında sadece bulutun altında da diyebilirdik ama bulutun içindeki sinyali pas geçmek verimi çok düşürür ) . Expert yapılabilirse bunu ilave bir indikatör gibi düşünmüştüm. Asıl amaç explorer'da arama yapılıp yüzlerce kağıt içinde bu sinyali verenleri ayırabilmek.

Explorer aramasında ( ya da expert için ) ilk şart sizin dediğiniz gibi ;

Şart 1 Haftalık = Haftalık kapanış fiyatları sadece bulutun altında ( ya da içinde ) olacak.

Şart 2 Haftalık = Haftalık Kapanış fiyatları kijun-sen 'in yukarısında seyrederken, chikou-span kapanış fiyatlarını yukarıya doğru ilk defa kestiğinde security , arama kriterini karşılayacak ve listelenecek . Çünkü yukarıda da dediğim gibi chikou-span fiyatları zigzaglarla birkaç defa kesebiliyor. Önemli olan ilk kesişimde listelenebilmek ve radara girmek.

( Eğer expert yazılabilirse, expert için sinyal güncel haftalık bar üzerinde oluşacak. 26 hafta geriden gelen Chikou-span'in kesişim yaptığı haftalık bar üzerinde değil , kesişimin gerçekleştiği güncel haftalık bar üzerinde sinyal verecek ya da vermeli... yani sinyal siyah elipsin içinden alınırken , ok işaret benim koyduğum gibi kesişimin 26 birim önünde giden güncel tarihe konulacak ya da konulmalı )

Explorer için koşul bunlar. Yani bulutun altında(içinde) haftalık kapanışlar kijunsen üzerindeyken 26 birim arkadan gelen chikou-span'ın kapanışları ilk kestiği noktada hisse ya da endeks arama kriterine dahil olacak ve listelenecek. Daha sonraki zigzagların önemi olmayacak. Önemli olan ilk kesişim yapanların hangisi olduğunu bulmak. Sonraki süreç bunların arasından seçilenlerle birebir takip edilebilir. Ayrıca bir indikatöre ihtiyaç kalmaz.

Ben yazana kadar siz başka şeyler yazdınız

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

Bu da bu hafta kapanışı itibarı ile koşulları oluşturanlar. 3.şarttaki değeri AL anlamında...

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Bu da bu hafta kapanışı itibarı ile koşulları oluşturanlar. 3.şarttaki değeri AL anlamında...

Sayın flexy; 3. sütunu sizin dediğiniz gibi tetiklemeye ayırdım bir de siz incelerseniz sevinirim. 3 Rakamı AL sinyali olarak değerlendirilecek.

Bir yanlışlık yaptım sanırım, Ref(ChikouSpan(26),-26) 26 bar önceki kapanışın mı üstünde olacak bugünkü kapanışın mı?

5.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Bir yanlışlık yaptım sanırım, Ref(ChikouSpan(26),-26) 26 bar önceki kapanışın mı üstünde olacak bugünkü kapanışın mı?
    Ben bugünkü kapanış olarak aldım.

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Eğer 26 bar öncekki kapanışı ele alacaksak kesin sonuç şudur;

Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Selamlar Sn. BJK Coccinella , hoşgeldiniz ...

İlk söylemem gereken ; aslında expert yapılışından önce hepimize ya da arzu edene en faydalı olabilecek şey bu sinyale bağlı explorer araması yapılabilmesi. Bu da haftalık bazda yapılmalı .Çünkü günlük bazda çok sık oluşan sinyallerin hiçbir verimi yok. Aylık sinyaller çok geç kalıyor. Ama haftalık sinyaller benim tarzımda orta-uzun vade için -benim tecrübe edebildiğim kadar- çok verimli çalışıyor... Explorer araması yaptırabilirsek bu sinyali haftalık bazda veren kağıtların ya da endekslerin çoğunun dip dönüşünde olduğunu göreceğimizi düşünüyorum. Bulutun yukarısındaki sat sinyali de çok büyük oranda orta-uzun vade duraklama ve düşüş trendini işaret ediyor.

Sn flexy ve size expert için daha fazla zaman harcatırsam mahçup olurum çünkü aslında takip ettiğim az sayıda kağıt varsa bunu zaten birebir bulutun altında izleyebilirim ( ya da bulutun içinde ; bunu zorunlu koşul olarak söylüyorum çünkü bazen dipten dönüşler ve kesişimler bulutun içine sarkabiliyor . Aslında sadece bulutun altında da diyebilirdik ama bulutun içindeki sinyali pas geçmek verimi çok düşürür ) . Expert yapılabilirse bunu ilave bir indikatör gibi düşünmüştüm. Asıl amaç explorer'da arama yapılıp yüzlerce kağıt içinde bu sinyali verenleri ayırabilmek.

Explorer aramasında ( ya da expert için ) ilk şart sizin dediğiniz gibi ;

Şart 1 Haftalık = Haftalık kapanış fiyatları sadece bulutun altında ( ya da içinde ) olacak.

Şart 2 Haftalık = Haftalık Kapanış fiyatları kijun-sen 'in yukarısında seyrederken, chikou-span kapanış fiyatlarını yukarıya doğru ilk defa kestiğinde security , arama kriterini karşılayacak ve listelenecek . Çünkü yukarıda da dediğim gibi chikou-span fiyatları zigzaglarla birkaç defa kesebiliyor. Önemli olan ilk kesişimde listelenebilmek ve radara girmek.

( Eğer expert yazılabilirse, expert için sinyal güncel haftalık bar üzerinde oluşacak. 26 hafta geriden gelen Chikou-span'in kesişim yaptığı haftalık bar üzerinde değil , kesişimin gerçekleştiği güncel haftalık bar üzerinde sinyal verecek ya da vermeli... yani sinyal siyah elipsin içinden alınırken , ok işaret benim koyduğum gibi kesişimin 26 birim önünde giden güncel tarihe konulacak ya da konulmalı )

Explorer için koşul bunlar. Yani bulutun altında(içinde) haftalık kapanışlar kijunsen üzerindeyken 26 birim arkadan gelen chikou-span'ın kapanışları ilk kestiği noktada hisse ya da endeks arama kriterine dahil olacak ve listelenecek. Daha sonraki zigzagların önemi olmayacak. Önemli olan ilk kesişim yapanların hangisi olduğunu bulmak. Sonraki süreç bunların arasından seçilenlerle birebir takip edilebilir. Ayrıca bir indikatöre ihtiyaç kalmaz.

Ben yazana kadar siz başka şeyler yazdınız
    Şimdi 3 rakamı ile sinyal veren 2 tane tablomuz oluştu. Birisi bugünkü kapanışı ele alan birisi de 26 bar önceki kapanışı ele alan. Sizin istedikleriniz hangi tabloda var?

8.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Şunu ifade ederken net oldu mu bilemiyorum .Tetik olarak sadece chikou span'ın kapanışları yukarı kesmesi olmayacak ayrıca kapanış rakamlarının güncel tarihte kijun-sen'in üzerinde olması gerekiyor. Bu da şu anlama geliyor... Tetiklenme için bazen kijun-sen üzerindeki kesişim beklenirken ,bazen de chikou-span üzerindeki kesişim beklenmek zorunda kalınıyor.

SAHOL'den yakın çekim örnek vereyim... Mesela sol tarafta 26 şubat 2016 haftasında da kapanışlar yukarı ivmelendiğinde kırmızı kijun-sen'i kesiyor ve kapanışların kijun-sen'in üzerinde olması kriterini chikou-span'ın kapanışları kesmesinden sonra gerçekleştiriyor. SAHOL'un ancak ben 26 şubatta ya da sonrasında bir search yaparsam listelenmesi gerekiyordu. 19 şubat haftası search yaptığımda chikou-span kesişimi gerçekleşmiş olmasına rağmen kijun-sen kesişimi gerçekleşmediği için koşul oluşmuyor ve listelenemiyor.

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

Sayfa 70/135 İlkİlk ... 2060686970717280120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •