Sayfa 70/89 İlkİlk ... 2060686970717280 ... SonSon
Arama sonucu : 712 madde; 553 - 560 arası.

Konu: GRNYO - Garanti Yatırım Ortaklığı

1. spek kokuyor.mal yikacaklar yaklasmayin bu hisseye.8 ay once operasyon gecirdi bu hisse.ytd.

Alıntı Originally Posted by captadil Yazıyı Oku
    spek kokuyor.mal yikacaklar yaklasmayin bu hisseye.8 ay once operasyon gecirdi bu hisse.ytd.
    Hayki zaten spekin adami mal yedirecek adam bulamadilar. 62 den aldim 68 den sattım bir daha 62 lere gelmeden bulaşmam

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by lodosum Yazıyı Oku
    Hayki zaten spekin adami mal yedirecek adam bulamadilar. 62 den aldim 68 den sattım bir daha 62 lere gelmeden bulaşmam

sayın lodosum bu kanıya nerden vardınız.vebal alıyorsunuz haberiniz olsun.bu sene yatırım ortaklıklarının neredeyse tamamı güzel kazanç getirdi ve getirmeyede devam ediyorlar.mesela işyat yıllık en düşük 0.59 seviyesini gördüktten sonra hareketine başladı ve yakın zamanda yıllardır geçemediği 1.36 tl seviyesini gördü ve kapanışı da 1.26 tl seviyesinden yaptı.eukyo örneğin o da yıllık en düşük 0.59 tl seviyesinden döndü ve kapanışı 1.25 tl seviyesinden yaptı.grnyo da yıllık en düşük 0.52 seviyesini gördü ve kapanışını da 1.05 tl seviyesinden yaptı.bu üç yatırım ortaklığı aradındaki ortak nokta kârlılıklarında 5-10 kat artışlar olması.bu listeye başka yo'ları da ekleyebiliriz.özellikle işyat ve grnyo'nun bir ortak özellikleri daha var.o da elde ettikleri kâr rakamının büyük bölümünü nakit ve bedelsiz olarak dağıtmaları.grnyo 9 aylık bilanço bence 6 aylıktan çok daha iyi gelecek ve bu düşük faiz ortamında ne işyat 'ı ne de grnyo'u bu fiyatlarda bulabileceğimizi sanmıyorum.örneğin işyat her sene bu vakitlerde 0.80-0.85 kuruşlarda olur ve kasım gibi hareketlenerek 1.05-1.10 tl aralığından nakit temettü dağıtırdı.ancak işyat faiz indiriminin etkisiyle daha şimdiden 1.26 tl oldu bile. temettü dağıtma tarihinde
    hangi seviyelerde olur Allah bilir.grnyo da işyat ile aynı kâr dağıtma politikası güden bir şirket.ve düşük faiz ençok da kâr eden ve ettiği kâr rakamını yatırımcısı ile paylaşan düşük fiyatlı yatırım ortaklıklarına yarıyor ve yaramaya da devam edecek gibi de duruyor.benim grnyo'yu tercih etme sebebim ise yaklaşık 6 yıl sonra ilk defa 1 tl seviyesi üzerinden üst üste 5 gün kapanış yaparak haftalık kapanışta da 1.05 ile gücünü korumayı bilmesindendir.ayrıca 6 aylık kâr rakamını geçen yılın aynı dönemine göre %1000 oranında artırmış olması çok önemli başka bir veri.hisse bunları fiyatına yansıtmaya başlamış ve ben de kısa sürede ciddi pirim yapmış olmasına rağmen bu veriler doğrultusunda hisseye yatırım yapmayı uygun görmüş ve paramı yatırmışım.risk almışmıyım evet almışım.ancak burası borsa aselsan'ın birkaç günde 47 tl seviyesinden nasıl 27-28 tl seviyesine geldiğini hatırlayın.her hissede ne kadar risk varsa bunda da o kadar risk var.ben yatırımımı yaptım gerisi nasip kısmet işi.varsa nasibimiz kazanırız yoksa da elden gelen birşey yok zaten.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Alıntı Originally Posted by hayki Yazıyı Oku
    sayın lodosum bu kanıya nerden vardınız.vebal alıyorsunuz haberiniz olsun.bu sene yatırım ortaklıklarının neredeyse tamamı güzel kazanç getirdi ve getirmeyede devam ediyorlar.mesela işyat yıllık en düşük 0.59 seviyesini gördüktten sonra hareketine başladı ve yakın zamanda yıllardır geçemediği 1.36 tl seviyesini gördü ve kapanışı da 1.26 tl seviyesinden yaptı.eukyo örneğin o da yıllık en düşük 0.59 tl seviyesinden döndü ve kapanışı 1.25 tl seviyesinden yaptı.grnyo da yıllık en düşük 0.52 seviyesini gördü ve kapanışını da 1.05 tl seviyesinden yaptı.bu üç yatırım ortaklığı aradındaki ortak nokta kârlılıklarında 5-10 kat artışlar olması.bu listeye başka yo'ları da ekleyebiliriz.özellikle işyat ve grnyo'nun bir ortak özellikleri daha var.o da elde ettikleri kâr rakamının büyük bölümünü nakit ve bedelsiz olarak dağıtmaları.grnyo 9 aylık bilanço bence 6 aylıktan çok daha iyi gelecek ve bu düşük faiz ortamında ne işyat 'ı ne de grnyo'u bu fiyatlarda bulabileceğimizi sanmıyorum.örneğin işyat her sene bu vakitlerde 0.80-0.85 kuruşlarda olur ve kasım gibi hareketlenerek 1.05-1.10 tl aralığından nakit temettü dağıtırdı.ancak işyat faiz indiriminin etkisiyle daha şimdiden 1.26 tl oldu bile. temettü dağıtma tarihinde
    hangi seviyelerde olur Allah bilir.grnyo da işyat ile aynı kâr dağıtma politikası güden bir şirket.ve düşük faiz ençok da kâr eden ve ettiği kâr rakamını yatırımcısı ile paylaşan düşük fiyatlı yatırım ortaklıklarına yarıyor ve yaramaya da devam edecek gibi de duruyor.benim grnyo'yu tercih etme sebebim ise yaklaşık 6 yıl sonra ilk defa 1 tl seviyesi üzerinden üst üste 5 gün kapanış yaparak haftalık kapanışta da 1.05 ile gücünü korumayı bilmesindendir.ayrıca 6 aylık kâr rakamını geçen yılın aynı dönemine göre %1000 oranında artırmış olması çok önemli başka bir veri.hisse bunları fiyatına yansıtmaya başlamış ve ben de kısa sürede ciddi pirim yapmış olmasına rağmen bu veriler doğrultusunda hisseye yatırım yapmayı uygun görmüş ve paramı yatırmışım.risk almışmıyım evet almışım.ancak burası borsa aselsan'ın birkaç günde 47 tl seviyesinden nasıl 27-28 tl seviyesine geldiğini hatırlayın.her hissede ne kadar risk varsa bunda da o kadar risk var.ben yatırımımı yaptım gerisi nasip kısmet işi.varsa nasibimiz kazanırız yoksa da elden gelen birşey yok zaten.
    Grnyo ile isyati ayni kefeye koydun ya daha ne diyim bilemedim. Bu senede yatirim yapanlar yıllardır agliyor sonucta bjnun portföy değeri 1.10 larda artik ederini buldu cazibesi kalmadi 60 kurusken yazmayanlar simdi yazmaya basliyorsa artik durmankn anlami kalmadi demektir.

5. bilanço da yer alan "nakit ve benzerleri" kalemi çok önemli.bu kalem 2018/6 aylıkta 6.2 milyon tl iken 2019/6 aylıkta ciddi bir artış göstererek 17.7 milyon tl.ne yükselmiş.işte bu gelecek için şirketin sigortası. sermayesinin yarısı kadar nakit ve benzerleri kalemi oluşmuş.grnyo eski bildiğimiz 0.49-0.85 aralığında hareket eden hisse olmaktan neden ayrılıp 1 tl üstüne kendini atmış bunu araştırmamız gerektiğini düşünüyorum.eğer somut bir gerekçe bulamıyorsak elbette aldığımız risk büyük olur.ben kendimce somut bazı veriler elde ettim.gerisi kader, kısmet ve piyasanın taktiri. hakkımızda hayırlısı olsun.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by lodosum Yazıyı Oku
    Grnyo ile isyati ayni kefeye koydun ya daha ne diyim bilemedim. Bu senede yatirim yapanlar yıllardır agliyor sonucta bjnun portföy değeri 1.10 larda artik ederini buldu cazibesi kalmadi 60 kurusken yazmayanlar simdi yazmaya basliyorsa artik durmankn anlami kalmadi demektir.

öncelikle yolun ve bahtın açık olsun.bak ben işyat ile grnyo'yu aynı kefeye falan koymuyorum.sektörleri ve kâr dağıtım politikaları aynı.bu nedenle karşılaştırdım.işyat'ın 2018/6 aylıkta "nakit ve benzerleri" kalemi 16.9 milyon tl.iken 2019/6 aylıkta 62.1 milyon tl.ne yükselmiş. grnyo'da da bu önemli kalem sadece bir yılda inanılmaz bir artış göstermiş. faizler düştükçe temettü daha önemli hale geliyor.faizler çok daha da aşağılara gelecektir.bu durumda hisseye olan ilgiyi bir nebze de olsa açıklıyor. ayrıca son dönemde grnyo'da hisseler yüklü miktarda el değiştirmekte.bunu kap'tan gelen bildirimlerden öğreniyoruz. bu talep de hisseye işyat ta olmayan bir artı ekliyor. vkfyo'nun da pay değeri 0.93 kuruş ancak fiyatı 1.90 tl.ve daha pekçok hissede pay ve defter değerinin kat kat üzerinden işlem görüyor. bir şirket rasyolarını düzeltmiş ve gelecek vaad ediyorsa ben pay ve defter değerine takılmam.geleceği satın alırım.tabi ki herkesin yatırım stratejisi farklı.ben mantıklı olan riskleri hep aldım.borsanın kendisi zaten bir risk."Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar"(Sokrates)

7. sayın hayki yazınızı okudum ilaveten bahse konu belirtmiş olduğunuz beyefendiyi internetten araştırdım,ben karınca kararınca ky olarak,arada kesintiler olduğu halde borsa yatırım yapıyorum bundan sonra yapacağım belki daha önceleri tüyo peşinde koşan her ky gibi koşturduk genelde her seferinde hüsran ile sonuçlandı şimdi ise sosyal medya ve diğer mecralar birazda teknik olarak yatırım yapmaya çalışıyorum tabi en önemli durum temel durumuna bakarak, sonuç olarak bu yatırım ortaklığının bence bundan sonra geleceği daha iyi olacak yatırım yapacağım, beyefendi o kadar miktar para bağladığına göre iyi olacak düşüncesindeyim...mevl*****n sözü gibi mevla neyler ,neylerse güzel eyler..hakkımda,cümleten herkesin hakkında hayırlısı olur inşaallah...
    burada yazdıklarım kişisel düşüncemdir , bağlayıcılığı yoktur yönlendirme babında değildir...yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın...

8.  Alıntı Originally Posted by alpaslan Yazıyı Oku
    sayın hayki yazınızı okudum ilaveten bahse konu belirtmiş olduğunuz beyefendiyi internetten araştırdım,ben karınca kararınca ky olarak,arada kesintiler olduğu halde borsa yatırım yapıyorum bundan sonra yapacağım belki daha önceleri tüyo peşinde koşan her ky gibi koşturduk genelde her seferinde hüsran ile sonuçlandı şimdi ise sosyal medya ve diğer mecralar birazda teknik olarak yatırım yapmaya çalışıyorum tabi en önemli durum temel durumuna bakarak, sonuç olarak bu yatırım ortaklığının bence bundan sonra geleceği daha iyi olacak yatırım yapacağım, beyefendi o kadar miktar para bağladığına göre iyi olacak düşüncesindeyim...mevl*****n sözü gibi mevla neyler ,neylerse güzel eyler..hakkımda,cümleten herkesin hakkında hayırlısı olur inşaallah...
    merhabalar sayın alpaslan.ben de sizin gibi kendimce inceleyip araştırıyorum. hakkımızda hayırlısı olsun.

Sayfa 70/89 İlkİlk ... 2060686970717280 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •