Sayfa 700/1001 İlkİlk ... 200600650690698699700701702710750800 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 5,593 - 5,600 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    TKF'nin endeks düşerken düşmesi sorun değil, yaklaşık 3 yıldır taşıyorum. Büyük eksiler yapması da sorun değil ( geçmişte de yaptı), daha uzun vadede endeksi geçtiği sürece sorun yok benim açımdan. Ancak artık daha uzun vadelerde de yavaş yavaş endeksin gerisinde kalmaya başladı.
    Son 1 ay bist 100 % 10.28 - tkf % 5.03. 1 ayda 5 puan yemesi az değil. 3 aylıkta da geriye düşmeye doğru gidiyor.
    Ben 3 hisse fon taşıyorum. Ama 4-5 gün daha endekse relatif kötü olursa ( kötü olursa değil, endekse relatif kötü olursa ) OPH ya da OPI ile değiştireceğim.
    Iyi günler,
    3 yılda yüzde kaç getiri yaptı? (Tefastan değilde taşıyan birinden öğrenmek istedim) bana öyle geliyor ki uzun vadede kısa vadede iyi kazandıran fonların içinde ya emtia var ya hisse

2. Yeni halka arz olmuş hisselerin tavan tavan gitmesi gibi, yeni kurulan hisse fonları da son dönemde eskilere göre daha iyi getiri sağlamış.
    Saygılar.

3. Tkf yine - de ne iş anlamadım

4.  Alıntı Originally Posted by oldskool Yazıyı Oku
    elinize sağlık sayın oldskool

5.  Alıntı Originally Posted by chemistry10 Yazıyı Oku
    Tkf yine - de ne iş anlamadım
    yüksek ihtimal buralardan endeksin döneceğini düşünüyorlar gözüken o.
    Burada yazmış olduğum bilgi,yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Lütfen kurumunuzdaki profesyonel yatırım uzmanlarınıza danışın.

6.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Iyi günler,
    3 yılda yüzde kaç getiri yaptı? (Tefastan değilde taşıyan birinden öğrenmek istedim) bana öyle geliyor ki uzun vadede kısa vadede iyi kazandıran fonların içinde ya emtia var ya hisse
    Tefaşta %148 görünüyor ama benim maliyetten %176 civarı . 4-5 gün farkla tam 3 yıl olmuş. Ama ben şunu yaptım ek olarak. Endeks çıkarken hiç artırmadım ama satmadım da. Endeks düşerken yani kırmızı olan günlerin ertesinde biriktirerek gittim. O aradaki fark ondan kaynaklanıyor sanırım. Diyelim ki bist 100 -2% yaptı , fon -1.5% yaptı . mükemmel bir gün artırmak için benim gözümde. Yani az kırmızı ise az, çok kırmızı bitmişse o gün biraz daha fazla artırdım hep. Yeşil günlerde dokunmadım.

Ama son 1 aylık performansı çok can sıkıcı ve 1-2 hafta daha böyle giderse değiştireceğim uzun bir zamandan sonra.
    Hisse fonu olması ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum. İyi hisse fon olması ve aktif yönetilmesi ile ilgisi var. Hisse fonların %90'ı son 3 yılda bist 100 e yetişememiş bile. fon demeye bin şahit. Sadece 4-5 tane başarılı ve sürekli bist100'ü yenebilen hisse fon var uzun vadede. Ben her gün sadece bist100'e göre ne yapmış ona bakıyorum açıkçası, para getirmiş mi götürmüş mü mevzundan ziyade. Endeksi geçebilen fon er ya da geç kazandırıyor.

Umarım TKF de toparlar artık. 10k civarı kısa türev kontratı kalmış viopta. Geçici bir yanılma, piyasayı yanlış okuma olduğunu , tekrar eski performansa döneceğini düşünüyorum, en azından ümit ediyorum.

saygılar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. bist 30 endeks fonları, düşünenler için.
    ayrıca MMH kodunda mükafatın yeni kurulmuş bir fonu var. (10 günlük)

Sayfa 700/1001 İlkİlk ... 200600650690698699700701702710750800 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •