Sayfa 702/1012 ÝlkÝlk ... 202602652692700701702703704712752802 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 5,609 - 5,616 arasý.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altý faiz oranlarý)

1. TÜRKÝYE TARÝHÝNÝN GELMÝÞ GEÇMÝÞ EN BÜYÜK VURGUNU HANGÝSÝDÝR?

Türk Telekom’un sahibi olan Lübnanlýlar bankalara borçlarýný ödemedikleri için þirketi bankalara býrakmak zorunda kalmýþlar bu arada Türk Telekom’un içini görülmemiþ bir soygunla boþaltmýþlardý. Þimdi bu Lübnanlýlar görevlerinden istifa etti.

https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonom...-etti-2823012/

2.  Alýntý Originally Posted by sadecegrafik Yazýyý Oku
    TÜRKÝYE TARÝHÝNÝN GELMÝÞ GEÇMÝÞ EN BÜYÜK VURGUNU HANGÝSÝDÝR?

Türk Telekom’un sahibi olan Lübnanlýlar bankalara borçlarýný ödemedikleri için þirketi bankalara býrakmak zorunda kalmýþlar bu arada Türk Telekom’un içini görülmemiþ bir soygunla boþaltmýþlardý. Þimdi bu Lübnanlýlar görevlerinden istifa etti.

https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonom...-etti-2823012/
    Niyeti dolandýrmak olan kiþiler hayali þirket kurup þirket sahibi olarakta 1 garibaný gösterirlerdi.

Ýþte tamda bu lübnanlýlar gibi. arkasýna bakmak lazým kimler boþalttý bu türk telekomu.
    Son düzenleme : Berk Dogan; 23-12-2018 saat: 14:23.

3.  Alýntý Originally Posted by rxpu Yazýyý Oku
    Bu güç ise ancak çok büyük savaþ ve istikrarsýzlýk zamanlarýnda ortaya çýkabilir. Böyle bir durumda da altýnýn deðer artýþýndan elde edilecek fayda istikrarsýzlýk ve ekonomik buhranlar sonucu oluþacak zararýn yanýnda manasýz kalabilir.
    Tabi ki, haklýsýnýz.
    Fakat altýnýn deðerlenmiþ olmasý öyle bir ortamda manasýz olsa da, tüm maddi varlýðýmýzýn çöp olmasýndan iyidir sayýn rxpu.

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracý adayýnýz iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMÝÞÝNÝ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4. Deniz 5000 tl ve üstüne hoþgeldin 23.50 verirken vakýfla halkýn milyon üstüne 23.00-23.25 vermesi, çöp oranlarý çöpe atmamýzý gerektiren bir durum.
    Dolar aldýðým için böyle konuþmuyorum. Ýnsanlarý dolarizasyona zorlayanlarýn ihracatçýlarý kazandýrmak istedikleri, faizi bilerek düþük tutup kuru yükseltmek istedikleri bir dönemde olduðumuzu düþünüyorum. Yoksa daha önce dövizinizi bozun söyleminden dövizle tahvil satýþýna geçiþ yapýlmazdý.

Yazýlarým yatýrým tavsiyesi niteliðinde deðildir
    Yazýlarým kesinlikle yatýrým tavsiyesi deðildir...

5. Akbank ta günlük faiz vermeye baþlamýþ galiba...

Akbank direkt Serbest hesap diye birþey gördüm.
    Burada yer alan yorumlar, kiþisel görüþlere dayanmaktadýr. Bu nedenle, yatýrým veya al/sat tavsiyesi olarak deðerlendirilmemelidir.

6.  Alýntý Originally Posted by kafkaf Yazýyý Oku
    Akbank ta günlük faiz vermeye baþlamýþ galiba...

Akbank direkt Serbest hesap diye birþey gördüm.
    coktandir abi oyle bir sey var!
    gunluk 1000 tl den uste olursa faiz geliyor.
    ben gecen yil 13 % le actim! malesef bittikten sonra 23 oldu!!
    3 ay devam edip sonra 10% e dusuyor

7.  Alýntý Originally Posted by karamizah Yazýyý Oku
    Deniz 5000 tl ve üstüne hoþgeldin 23.50 verirken vakýfla halkýn milyon üstüne 23.00-23.25 vermesi, çöp oranlarý çöpe atmamýzý gerektiren bir durum.
    Dolar aldýðým için böyle konuþmuyorum. Ýnsanlarý dolarizasyona zorlayanlarýn ihracatçýlarý kazandýrmak istedikleri, faizi bilerek düþük tutup kuru yükseltmek istedikleri bir dönemde olduðumuzu düþünüyorum. Yoksa daha önce dövizinizi bozun söyleminden dövizle tahvil satýþýna geçiþ yapýlmazdý.

Yazýlarým yatýrým tavsiyesi niteliðinde deðildir
    hosgeldinler bir kisima faiz isletmiyorlar
    tabi buyuk paralarda fark etmez ama kucuk paralarda fark ediyor
    mesela 2500 blokede kalirsa 10 bin tlye 23 % zaten 20 ve asagiye iniyor

8.  Alýntý Originally Posted by djoz Yazýyý Oku
    Tabi ki, haklýsýnýz.
    Fakat altýnýn deðerlenmiþ olmasý öyle bir ortamda manasýz olsa da, tüm maddi varlýðýmýzýn çöp olmasýndan iyidir sayýn rxpu.

Evet ancak altýn parasallaþýrsa ulaþtýðý deðer ile dünya ekonomik sistemini çevirmek mümkün olmaz. Bu durumda da tahminime göre hükümetler ve merkez bankalarý bu yönde sýnýrlandýrýcý adým atabilirler. Örneðin altýn için KDV benzeri vergiler uygulayabilirler. Bu da altýnýn parasallaþmasýný önler. Piyasadaki çarpanýný düþürebilir. Bir enstrumanýn deðer saklama aracý olabilmesi için piyasa derinliði olmalý. Bu zedelenirse durum altýn yatýrýmcýsý için de tatsýzlaþabilir.
    En güçlü veya en zeki olan deðil, DEÐÝÞÝME en açýk olan türler hayatta kalýr...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 702/1012 ÝlkÝlk ... 202602652692700701702703704712752802 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •