Sayfa 704/1024 İlkİlk ... 204604654694702703704705706714754804 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 5,625 - 5,632 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    kesinlikle katılıyorum.. ve bunu daha önce onlarca defa söyledim. ille de cevap verecekseniz de alıntı yaparak vermeyin diye rica ettim. çünkü red listenizde olasa bile mesajlarını görmek zorunda kalıyorum.. az önce üç nöronluk aklıyla bazı imalarda bulunmaya çalışan bir ak ite cevap vermek gibi bir hataya düştüm.

şahsım adına özür.

yönetimden ricam bu soruna bir çare bulmaları. (daha önce de etmiştim)
    "KELİNİ KAŞIMAK":Meali:İnsanların sinir uçları ile oynamak,gıcık etmek,sinir etmek...
    Troller başlıkta insanların "kelini kaşıyarak",milleti tahrik/provoke ediyor...
    Bizde insanız bazen dayanamıyoruz,tahriklere kapılıyoruz...
    Yapmamalıyız,bu tahriklere kapılmamalıyız....
    Çünkü dolar çok kritik noktalara geldi,tüm konsantrasyonumuzu/enerjimizi buna harcamalıyız bence...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    01/06/2008 euro/usd paritesi 1,58.. 01/12/2016 euro/usd paritesi 1,051..
    Bu tarihler aralığında global anlamda usd yatırımcısının para kazandığı doğrudur..
    01/12/1016 tarihinden itibaren euro/usd yatırımcısı para kaybetmeye başlamıştır. Ve parite nin euro lehine bir yükseliş trendine girdiği aşikar. Teknik olarak 1,05 parite dibi bekleyen bir kısım global oyuncu olduğu varsayıkabilir ki (usd yi global anlamda hala ayakta tutan taraf) Eğer bu ikinci dip gerçekleşmez ise euro/usd paritesi 1,32 lere doğru yolculuğa çıkacak ve muhtemel 5 sene usd global anlamda değer yitirmeye devam edecektir.
    Eğer ki ikili dip oluşur ise değişen tek oluşum usd daha uzun bir dönem (yaklaşık 7 ila 9 sene) global anlamda kayıplara maruz kalacaktır.
    Yaşayıp göreceğiz.
    Bol kazançlar
    Şunu da eklemek yanlış olmaz. Bu gelişmeler doğrultusunda tl/usd yatırımcısı global anlamda daha fazla yara alacaktır. (5 civarı üzerinde maliyetlenen orta ve uzun vade tl/usd yatırımcısı)
    Global anlamda değer kaybeden bir usd ye ek olarak normal olmayan fiyat hareketlerine kapılarak bu seviyelerin üzerinde maliyetlenen tl/usd yatırımcısı parite 5 ve altı rakamlara gelindiğinde hem TL /usd hemde euro/usd çarpanından dolayı sıkıntılı bir döneme girecektir.
    Bol kazançlar
    Tecrübe patlaması bu olsa gerek..

25 yıllık piyasa tecrübem var demiştiniz yanılmıyorsam..

usd/tl 4.08-4.93 aralığında 29 ay sabit kalacak dediğinizde de benzer tepki göstermiştim size..şimdi kaç ay kaldı, 26 ay mı, 25 ay mı..

Ben olsam bu öngörüden sonra buralara dolar'ın akibeti ile ilgili yazı yazamazdım..yada hasbelkader yazmaya kalkışırsam, önce özür dilerdim..

FED durana kadar rahat yok..bunu yaz bir yere..ve o zamana kadar dolar güvenli limandır, bunu da not et bir yere..
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Vicente 2017 basi dolar cokecek dedi euro rallisi baslicak dedi
    Dxy 102 di 1 yilda 85 e coktu euro 1.02 den 1.25 e cikti
    Herkes sahit oldu
    Abd ara seçimlerinden trump guclu cikarsa
    Vicente der ki bu sefer 85 tutmaz hedef 65

Tek sartim trumpin guclu cikmasi sonuclari gorelim bakalim
    Yahu ilişkiyi yine tersten kurmuşsun..dediğin gibi olur Trump güçlü çıkarsa, dolar yine güvenli liman olur(artar)..

Hala pek çok şeyi anlamadığın gibi bunu da anlayamamışsın..bundan sonra her türlü karkaşa doları güvenli liman yapar..nokta..

Herzamanki gibi yaz, kaybol, cevap verme..

Argümanını koy ortaya, olmaz..yok o öyle değil böyle olacak, sen yanlış biliyorsun, oda yok..

Borsacı, mevduatcı olabilirsin, pozisyonunu da kendi kendine savunabilirsin..ancak bir şey söylediğinde gerekçeleri ortaya koyar ve gerekçelerini tartışırsın..aksi takdirde durum ya kendini avutmaktır, yada insanları yanlış yönlendirmektir..

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    "ABD; doların yerine Türk lirasının almasından korktuğu için, Türkiye'nin önünü kesmek amacıyla krizleri çıkarmıştır." Yeni Akit

Peki sizce bu kafa, ne yeyip, hangi içki ile bu hale gelmiştir dersiniz?
    Yediklerine, içtiklerine bakmaya gerek yok, kendi okuyucu kitlelerinin aynadaki yansımaları.

4. üstten bakan.çemkiren eleştirisi aldım çiş yarışı deseymi şim keşke

5.  Alıntı Originally Posted by NYIT Yazıyı Oku
    Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

‘Geleceğimizi AB’de görüyoruz’ dedi.

Gülmeyin la gülmeyin��������
    ama ab bizim geleceğimizi orada görmüyor, noolacak şimdi?
    yatırım tavsiyesi değildir.

O dalır buraya gelecek bir dalır bir tele.

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    "KELİNİ KAŞIMAK":Meali:İnsanların sinir uçları ile oynamak,gıcık etmek,sinir etmek...
    Troller başlıkta insanların "kelini kaşıyarak",milleti tahrik/provoke ediyor...
    Bizde insanız bazen dayanamıyoruz,tahriklere kapılıyoruz...
    Yapmamalıyız,bu tahriklere kapılmamalıyız....
    Çünkü dolar çok kritik noktalara geldi,tüm konsantrasyonumuzu/enerjimizi buna harcamalıyız bence...

saygılar/başarılar
    İş Allah'a havale edildikten ve TCMB de tam gaz parasal genişlemeye devam ettikten sonra doların yönü hakkında tereddüt edilecek bir durum göremiyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    İstanbul Valisi'nden şarbon açıklaması: Vatandaşın daha bilinçli olması lazım...

http://haber.sol.org.tr/turkiye/ista...i-lazim-246630

Domuz yemese, içki içmese de yöneticimizin durumu bu.

Sorumluluğu defet gitsin.

"Dışardaki güçler" de...

"Gavurun saldırısı" de...

Bu da olmazsa .."kader" de...

Nasolsa sorgulayan yok.

Sorumluluk yok.

Sayfa 704/1024 İlkİlk ... 204604654694702703704705706714754804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız