Sayfa 705/777 İlkİlk ... 205605655695703704705706707715755 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 5,633 - 5,640 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. Mb viopta kar yada hedge amaçlı işlem yapmıyor. Mb nin bu zihni sinir projesi iki amaca hizmet ediyor: piyasaya para politikası mesajı ki bu zaten muhtelif mecralarda dillendirildi.. diğeri ise piyasayı dolaylı olarak fonlanmak.. bunu yaparken de balina speklerin operasyonuna gelmemek için Londra swap kanalı kapatıldı..

Bu rutin dışı aksiyonların ne gibi mahsurları olabileceği ise geçen haftaki yen dalgasında görüldü..

Ancak yine de bu işi seçime kadar sürdürmesi beklenir..

Ytd..

2.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    günlük, cizim programa ait.. en fazla iki haftaya yön belirlenir

Dövizle ilgili topikleri dolaştım doğru yada yanlış bilemem ama bir sizin Grafik paylaşımınıza rastladım

ben kendi arşivime sadece bugün güncel grafiklerden 73 Grafiği ekledim yanlış duymadınız yetmiş üç Adet insanların ufku açılması için hepsini görmeli hatta musadenizle sizin Grafiğide alıntılayacağım .....

3. Borsa....Bitmiş..
    Dolar..5.15 savrulma dibi 5.25 5.30 bandı da esas dip..
    Tahvil piyasası....Ölü
    Yabancı girişi...Sıfır..

Reel piyasa da yaprak kımıldamıyor gibi bir durum var..Kendi kendimizi öldürerek kansere çare bulmaya çalışıyoruz herhalde..
    Şaka bir yana..
    Bu 6 ay daha böyle giderse geri toplaması zorlaşacağı gibi artan iflaslar ve konkordatolar olarak bize geri döner..
    Yani bu ortam içinde geçen her gün hafta ay...Çıkışın gittikçe zorlaşması manasında.

Londra ile swap kanallarını kapayarak dolardaki yurtdışı kaynaklı spekülasyona çözüm getirmeye çalışırken sankim sankim bu seferde JPY üzerinden mi bir atak geldi..

Bilemedim..

usdjpy ve audjpy dışında bir tek TL etkilendi o gece..

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Borsa....Bitmiş..
    Tahvil piyasası....Ölü
    Yabancı girişi...Sıfır..

Reel piyasa da yaprak kımıldamıyor gibi bir durum var..Kendi kendimizi öldürerek kansere çare bulmaya çalışıyoruz herhalde..
    Şaka bir yana..
    Bu 6 ay daha böyle giderse geri toplaması zorlaşacağı gibi artan iflaslar ve konkordatolar olarak bize geri döner..
    Yani bu ortam içinde geçen her gün hafta ay...Çıkışın gittikçe zorlaşması manasında.

Londra ile swap kanallarını kapayarak dolardaki yurtdışı kaynaklı spekülasyona çözüm getirmeye çalışırken sankim sankim bu seferde JPY üzerinden mi bir atak geldi..

Bilemedim..

O gece;
    GBP/JPY/AUD/NZD'de Dolara ve diğer tüm cross lara ani ve sağlam hareket oldu,

Zayif halka olarak TL de noluyoruz dedi.

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Borsa....Bitmiş..
    Tahvil piyasası....Ölü
    Yabancı girişi...Sıfır..

Şaka bir yana..

Bilemedim..

Safe heaven JPY..

Pek izleyemedim hareketi ama güzel bir prova olmuş anlaşılan..eee kolay değil dünyanın en büyük kreditörü olmak..

Bizde TL leri basıp yurtdışlarına serpsek olmamı..

Kükrer sirke fabrikamız..

Sarı öküzü vermeyecektik bu Japonlara..

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Bir daha 5.50 leri geçer 5.70 lere gelir iseeeee
    Sence geri gelir mi???

...

MB nın viop da sortladığı miktarlar ne kadar ki..
    O gözükenler kontrat sanırsam
    Her bi kontrat da 100.000 dolar dı ..

Doğrusunu bilen varsa yazsa bilgilendirme açısından iyi olur..

Çok bi miktar değil sanırsam
    Geri gelir mi?

Bu gibi yukarı iğne barlar daha evvelde oldu..
    2017 ekim gibi 3.80 leri yakmış idi
    3.60 lara gevşedi 2 aya yeniden 3.95 leri gördü..

2018 mart..
    4.04 leri yaktı
    3.90 lara gevşedi
    sonrası malum..

5.80 lerin üstünü hedefliyoruz olabiliriz..

İğne barın üstü genelde gözüküyor bu gibi durumlarda..

Bu sefer geri gelir yine yine dolar tutanlar sakin olsun derim nacizane..
    Yükselen stoplu hareket edin..

8. Daha evvel yazdım 5 dk lık grafiklerde ekim kasım aylarında oluşan zayıflık artık yok..
    Net alıcılı piyasa..
    Gevşese bile yeniden toparlıyor..

Bu bahçivan şöföre , şöför hizmetçiye sonra herkes bahçıvana (ziraat bankası) modelinin arkasında para basıp ziraata verme durumları olabilir..
    Bu borçlar başka türlü kapanmazzzzz...

Bunun kokusu çıktığı anda dolar 10 tl leri yakar..

Sayfa 705/777 İlkİlk ... 205605655695703704705706707715755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •