Sayfa 706/996 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756806 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,641 - 5,648 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Zaten ben de o resetde ne olur onun üstüne gelecek planı yapıyorum sn achille ,tüm yollar da ondan altına gümüşe çıkıyor.
    Adamlar stratejik geri çekilmeden bahsediyorlar, açıklıyorlar işte tek tek. Şimdilik Almanya'dan asker çekmeseler de Almanya'yı savunma harcamalarını arttırmaya zorlamaya devam edecekler. 2019 da ABD savunma harcaması 730 milyar dolar, Almanya zor bela 50 milyar dolara yükseltti, Fransa'nın da 50 milyar dolar. Bu ne iş diyorlar?

Suudlara başınızın çaresine bakın diyorlar, uçak gemisi geriye dönüyor. Otorite boşluğu yaratıp, ülkeleri tekrar kendi içlerinde dengelenmeye zorlayacaklar, sıkıştıklarında yardım karşılığında avanta, bol bol silah satışı. Suudlar son 10 yılda en son hatırladığım 70 milyar dolarlık net silah alımı yaptılar. 70 milyar dolara sıfırdan ordu kurulur, 1000 tane tank 6-10 milyar dolar, 300 savaş uçağı 70 i SU 35S olsa 6, 230 u F16 olsa 9 17 milyar dolar hesaplayın işte. Niye silahlandı Suudlar bu kadar? Oraları karıştıracaklar işte.

Yeter ulen dünya bekçiliği, yiyin birbirinizi diyebilirler yani..NATO bakmayın, yumuşak yumuşak takılıyor sadece.

Neyse bir altın öngörüsü nedeniyle kimsenin için karartmıyayım,ama yazacak çok tatsız şeyler var eminim çoğunuz farkındasınızdır,gidişat da maalesef her gün daha tatsız.

Sn achilles bu iş 1929 buhranı benzeri bir şeye gidiyor,çıkacağı yer de maalesef 1939-1944 benzeri bir kargaşa dönemi,bu sefer ülkeler birbirine girmeyecek de halklar kendi ulus devletlerini yıkacak gibi bekliyorum,istenen ve zorlanan bu.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Neyse bir altın öngörüsü nedeniyle kimsenin için karartmıyayım,ama yazacak çok tatsız şeyler var eminim çoğunuz farkındasınızdır,gidişat da maalesef her gün daha tatsız.
    Yani altın 11.000 dolar olursa ne olur, şu an 5 er trilyon dolar ABD, AB 10, gerisi 5 de Rusya ve Çin'de...

Ne olur 15 trilyon dolarlık varlıkları, 150 trilyon dolar olur Sn Hkm, görecelik mevzusu hep aynı..adamlar paranın buraya kaçmasından rahatsızlar o yüzden orayı hep baskılıyorlar, ölü yatırım yani, işe yaramaz olduğu yerde duran manevra kaabiliyeti az enstrüman onların gözünde. Piyasayı onlar yapıyor, yoksa şimdiye 3000 dolardı.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn zaf doğu ben zaten doktorum,konulara vakıfım,o yüzden gidişat iyi değil,tantana çıkacak diye uzun süredir yazıyorum.
    ozaman sorun yok efendim..
    ben sadece maddi kısmıyla pek ilgilenmiyorum.
    görüş ayrılığımız bu hususta.
    yoksa herşeyin fiyatı alıcı varsa heryere gider.

'arzuladığınız hayat tarzı stokta kalmamıştır' ı ne kadar kabul eder mevcut nesil düşüncem bu.

Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    ozaman sorun yok efendim..
    ben sadece maddi kısmıyla pek ilgilenmiyorum.
    görüş ayrılığımız bu hususta.
    yoksa herşeyin fiyatı alıcı varsa heryere gider.

'arzuladığınız hayat tarzı stokta kalmamıştır' ı ne kadar kabul eder mevcut nesil düşüncem bu.
    Mevcut nesil ellerinde telefon büyülenmiş gibi geziyor,orada subliminal neler yükleniyorsa. çoğunda bunları düşünme diye bir sıkıntı yok,mesele olmaz efendim,en çok onlara üzülüyorum.

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Yani altın 11.000 dolar olursa ne olur, şu an 5 er trilyon dolar ABD, AB 10, gerisi 5 de Rusya ve Çin'de...

Ne olur 15 trilyon dolarlık varlıkları, 150 trilyon dolar olur Sn Hkm, görecelik mevzusu hep aynı..adamlar paranın buraya kaçmasından rahatsızlar o yüzden orayı hep baskılıyorlar, ölü yatırım yani, işe yaramaz olduğu yerde duran manevra kaabiliyeti az enstrüman onların gözünde. Piyasayı onlar yapıyor, yoksa şimdiye 3000 dolardı.
    Sn achilles global bir değer sistemi kurmayı düşünüyorlarsa dünyanın her yerinde tüm halkları ikna edecekleri tek ortak değer altın.Sanal para bir şekilde altınla alakalı olacak diye düşünüyorum.Altınla ilgim ondan dolayı,asıl branşım gümüş ve platin))))))

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn achilles bu iş 1929 buhranı benzeri bir şeye gidiyor,çıkacağı yer de maalesef 1939-1944 benzeri bir kargaşa dönemi,bu sefer ülkeler birbirine girmeyecek de halklar kendi ulus devletlerini yıkacak gibi bekliyorum,istenen ve zorlanan bu.
    Tespit sorunun içinde, onlar da biliyor bunu, ben ne patlayacağım bu kadar varlıkla, askeri güçle, üretim gücüyle, enerji kaynağıyla, teknolojiyle finansal sistem yüzünden, dünyanın geri kalanı patlasın diyorlar. Sorun finansal sistemde, algoritma error veriyor. Adam ben bu kadar askeri harcama yapayım, onu frenliyeyim, buna gözdağı vereyim, sefasını AB, Japonya dünya sürsün, Çin'le ucuz iş gücü temelli entegrasyona gideyim adam benden aldıklarınla bana rakip olsun, bu denklem buraya kadar diyor..tabi buna yine kendileri yol açtı, Keynes' in ilk teklifi uluslararası, ölçüsü bağımsız bir kurul tarafından belirlenen bir dünya parası olsun iken, yok öyle yağma dolar olsun dediler, dünya jandarmalığına kendileri soyundular.

Neyse..fazla üfürdük gene gece gece, ben kaçar, saygılar..

Sayfa 706/996 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •