Sayfa 707/1003 İlkİlk ... 207607657697705706707708709717757807 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 5,649 - 5,656 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Gecinememek ayri, aclik ayri.

Bu verilen emekli zammi ele gecene kadar alim gucu ciddi dusecek.
    Emekliye zam verdikleri bile şüpheli.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sabah paçavrasi bile yazmış, emekliye 3 + 1 zam diye.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3. Emeklinin köküne köklemişler

4. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Emekli seçim sonrası layığını, yani 3 + 1'ni aldı...
    https://www.sondakika.com/haber/habe...-ind-16095924/

Maaş artışından tatmin olmayan memurlar sokağa indi: Rakamlar yeniden hesaplansın

Reha beyin 3+1 hesabı doğrudur ve memurlar için de geçerlidir.

5. Dün kahveye gittim 7 oyun oynadım 101 bana hiç girmedi. Bugün de çağırıyorlar. Bugün hava sıcak mecburen çoğunlukla soğuk şeyler içilir ikide sinek olursa hesap ağır gelir bir iki oyun girerse bana bana dokunur o yüzden gitmeyecem bugün. Bugün oyun başı 100 TL hesap gelir. Bayramdan önce de 8 oyun oynadım onda bir tane girdi. Bu bal her zaman devam etmez. Benim gittiğim kahveye eskiden çoğunlukla emekli dedeler gelirdi. Şuan eski emeklilerden bir tane görünüyor o da asker emeklisi. Ha birde emekli dedeler eskiden garson dan virgra alırdı hesap öderken gizli olsun diye arkasını dönüp. Tahmin ediyorum ki bizim dedeler akp ye oy vermedi ve kiralık evi de yok. Cami cemaati dedelerin çoğunun kiralık evi vardır. Hele birde kiracıyı çıkardıysa duble maaşlı oldu artık. Bundan sonra Konya'da asgari ücretliye çalışmayan kız vermezler. Benim kızım çalışıyor damadın işe geç yada gitmeme problemi yüzünden bu sorun hallolmadan ben düğün tarihî vermeyecem. Çünkü daha kiralık ev bulunmadı ve 7500 den aşağı kira yok. Kız çalışsa da kızın maaşı kira ve yakıtı ancak karşılar.

6. RTE ekonomi yönetimi en büyük hatayı kayıt dışı ekonomi konusunda yapıyor. Benim gördüğüm 50-100 bin aylık kazancı olan ve vergi vermeyen sanayideki oto tamircileri, ikinci el eşya alım satım yapanlar, taksiciler, dolmuşçular, emlakçılar, galericiler vs. Sistem içinde banka bile olsa hiç ayıkmıyorlar şimdilik. Birde vergi levhası olmayan işletme ve imalathaneler var. Benim kayınço beş yıldır kocaman bir dükkan da daha vergiye tabi değil kimse gelip sormuyor. İçinde elektrik su doğalgaz var sistem yinede yakalayamiyor. Daha garibi hanımı elektrik doğalgaz yardımı alıyor. Sistem de çok açık var.

7. Ülke baya uzun süredir maliye kökenli kişiler ile yönetilmediği için maliye sistemi bana göre tamamen çökmüş durumda. Tamamen kayıtlı faturalı çalışan nakliyeci arkadaşım. İller arası taşımada tam fatura kesiyor. Mazota zam geldikçe daha çok kazanıyor. Tek gideri mazot, lastik ve tamir. KDV ödemeyecek kadar mazot faturası buluyor köylüden. Matrah artırımı ile de vergiye çözüm buluyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Secim oncesi yaptigi hatanin aynisini yapiyor.

Kafalari calismiyor.

Bu %25 emekli zammi, kendileri aleyhine cok agir sonuclar dogurur.

Gelecek mahalli secimleri cok erken kaybeder.
    Sistem şu;
    Balık hafıza sistemi.

Bu % 25 emekli maaş zam olayı 3-5 gün konuşulur unutulur.
    Ocak 2024 de seçimlere 3 ay kala güzel bir zam yapılır ve seçimlerde yine tulum çıkarılır.
    Film bu.

Sayfa 707/1003 İlkİlk ... 207607657697705706707708709717757807 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •