Sayfa 707/800 İlkİlk ... 207607657697705706707708709717757 ... SonSon
Arama sonucu : 6398 madde; 5,649 - 5,656 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Detayi yarin yazicam ama benim beklentim dahilinde guzel bilanco. Marjlarin daralmasi dogal,devletin dovize el atmasi yetmiyo gibi eur/usd hareketi oldu. Orta vadede 75 hareletinin baslamasini beklerim. Hersey yolunda tikir tikir gidiyo bence.

tamami kisisel goruslerim olup hicbir sekilde yatirim tavsiyesi icermez.

Bilanço beklediğim gibi geldi bu yıl 10 11 fk ile fiyatlanirsa 70 80 önümüzdeki yıl petrol fiyatları böyle giderse 200 ler görülebilir benim hedefim en az oralar 10 sermayeli sanayi şirketleri 100 üzeri zaten bir tmpol kaldı birde

3. stok devir hızını beğeniyorum..

çünkü.. hammadde verdiğim sektörler çok güzel..

tam bir büyüme hissesi..

teşekkürler..

4. o zaman ne diyoruz :)

kaldır bakalım reha

5. ...PAC patlamış ,hasılatın yarısı nerdeyse.Her gün 3-5 sondaj kuyusu açılma haberleri düsüyor.Konjoktür lehine.

110 mil tl hasılat 95 mil ihracat öngörmüştüm.Dayanağım DENİB verileri

Daha önceki dönemlerde,Denib Kimyasal ihracatı/Acsel oranı 5,5 referans alındığında,

Denib in 2.çeyrek Kimyasal ihracatı 30 mil usd olarak yayınlanmıştı geçen ay.

Acsel bu çeyrek 6 mil usd. ihracat 2.Çeyrek dolar ort 16 baz alındığında 94 mil tl çıkıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    2. cemre düştü. 2. çeyreğin ilk bilançosu borsa dışından

Acsel ilk açıklayanlardan... bir hafta on güne gelir

190 m üstü hasılat beni tatmin eder. Evet mutlu olurum
    O zaman ben bir "dale don dale" dinlemeye gidiyorum

Gerçi 190 m gelmedi ama olsun

Bi "dale don dale"yi hakettik sn minikyatırımcı :)

https://www.youtube.com/watch?v=h3WFI_NIZ2o
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

7. Ben marjların düşmesini üretim kapasitenin arttığından dolayı olduğunu düşünüyorum. Genelde üretim hızı artınca marjlar düşer

Bunu tablolarla gördüğümüz raporda CMC ihracatı kg olarak da artmıştı
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

8.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Ben marjların düşmesini üretim kapasitenin arttığından dolayı olduğunu düşünüyorum. Genelde üretim hızı artınca marjlar düşer

Bunu tablolarla gördüğümüz raporda CMC ihracatı kg olarak da artmıştı
    Duyduğuma göre texas tarafında kapatılan petrol kuyuları jeotermal enerjı için tekrar değerlendirilecekmiş

S&P de Acıselsan'ın Texas houston'a ihracaatı vardı. S&P yi takip etmek lazım.

Dikkat ettiyseniz pac çok artmış .

Benimkisi sadece bir theory not investment suggestion

Sayfa 707/800 İlkİlk ... 207607657697705706707708709717757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •