Sayfa 709/1312 İlkİlk ... 2096096596997077087097107117197598091209 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,665 - 5,672 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Bu zulüm ne zaman bitecek acaba
     Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    TOKİ nin kurasından Suriyeliler çıktı

TC vatandaşlığına geçişteki artış kendini TOKİ kuralarında da gösteriyor. Lama Hamaideh, Ammar Abdulazim, Abdulkader Mohammad, Kayabaşı kurasını kazananlar arasında

Son dönemde çok sayıda başta Suriyeli ve Afgan'ın TC vatandaşlığına alındığı biliniyor. Bu gelişme sadece sokaklarda, tabelalarda, menülerde değil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, özellikle engelli ve şehit-gazi yakınlarına konut edindirme amacı güden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından gerçekleştirilen kura sonuçlarında da kendini gösteriyor. Başvuru şartı olarak TC vatandaşlığının ve 1 yıllık ikametin yeterli olduğu kuralara katılımda, son birkaç yılda vatandaşlık alan kişilerin yoğun başvurusu sonuçlara da yansımaya başladı. Son olarak geçen ay yapılan İstanbul Kayabaşı 3. ve 4. Etap evlerinin kuralarında 3 artı 1 dairelerden kazanan yaklaşık 500 talihli içinde, Lama Hamaideh, Muhammed Ammar Abdulazim, Abdulkader Mohammad gibi isimler dikkat çekti. Kurayı kazanamayan bir vatandaş, â��Önce, â��kazanamadım ama neyse ki bu daireler ağırlıklı olarak ev sahibi olmayan şehit ve gazi yakınlarına gidiyor' diye düşündüm.

240 AY VADELİ KONUT

Sonra listedeki isimleri görünce bunca vatandaşımız evsiz barksızken sonradan vatandaşlığa geçenlerin bu hakkı kazandığını görmüş oldumâ� dedi.

TOKİ, 50 bin sosyal konut projesi kapsamında Başakşehir Kayabaşı 3. ve 4. etap konu projesinde ; 2 oda 1 salon 482 adet ve 3 oda 1 salon 524 adet konutu satışa çıkardı. Kura çekiminde belirlenen hak sahipleri 240'a varan vadelerde ev sahibi olabilecek. Yazı yayına verildiği süreye kadar TOKİ'den konu ile ilgili sorumuza bir yanıt gelmedi.
    M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. gelecek seçimleri mevcut iktidarın kazanacağını düşünenler için gerçekten iyi fırsat. rant ve rantçı dostu akp tekrar seçilirse istanbul'da taksi plakası fiyatları çoşacaktır. tersi bir durumda ibb'nin yeni taksi sistemi ile plaka fiyatları biter. iktidar değişirse taksicilerin ötvsiz araç alma hakkını da kaldırırlar diye düşünüyorum.

ben şahsen seneye iktidarın devam edeceğini düşündüğüm için iyi fırsat olduğunu düşünüyorum fakat taksi plakası sahipliğini ve mevcut taksi sistemini doğru bulmadığım için uzak duruyorum.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Aslında ben de aynı şeyi söylüyorum, ama tersten.
    Taksi için şu ortamda net 10 bin lira çok düşük bir rakam.
    Ya da 4 milyonluk satış fiyatı..
    Sanırım taksiler zor bir dönemden geçiyor. Riske girebilen için alım fırsatı olabilir bence.
    230 bin dolara plaka. Şaka gibi.

Kesinlikle haklısınız Bursa'daki taksi fiyatları İstanbul'un 2 katı olmuş halbuki önceden tam tersi idi...ytd

4.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Bu zulüm ne zaman bitecek acaba

M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    biteceğine artarak devam ediyor...

adam düşünsene 2021 yılında ülkeye adım atmış...

2022 yılında tokiden ev sahibi oluyor...

benim vatnadaşımda toki bana ev yapacak diye beklesin...

5. Newyorkta 1 milyon dolara taksi fiyatları vardı yıllar önce. Simdi 50 bin dolar etmiyor.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Alıntı Originally Posted by Marluk Yazıyı Oku
    Newyorkta 1 milyon dolara taksi fiyatları vardı yıllar önce. Simdi 50 bin dolar etmiyor.

Uber'den dolayı mı ucuzladı?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

7.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Uber'den dolayı mı ucuzladı?
    Evet

Kimsede o kayiplari odemedi

8.  Alıntı Originally Posted by Marluk Yazıyı Oku
    Newyorkta 1 milyon dolara taksi fiyatları vardı yıllar önce. Simdi 50 bin dolar etmiyor.

Olması gerekende bu zaten. Serbest piyasaya ne zaman müdahale etsen orada rant verimsizlik pislik pahalılık hemen yeşerir. Şöyle ülkeye bakıyorum nerde bir bürokrasi devletçilik var orası pislik içinde. Trt ye bakıyorum öyle, taksi plakalarına bakıyorum öyle, belediyelerdeki arsa imar rantlarına bakıyorum, devlet memuru atamalarına, borsadaki devlet hisselerine, devlet bankalarına, devlet okullarına, devlet hastanelerine hepsi pislik içinde. Özel okullar özel hastaneler biraz daha kaliteli ancak onların üzerindede bürokrasi hantallığı var. Rekabet etmelerine izin verilmiyor. Thy devletin değil özelin elinde olsa hiç abartmıyorum 3e 4e katlar. Devletçi zihniyet sadece mevcut iktidarda yok diğerlerinde de var. Halk ekmek açıp ucuz ekmek satıyor. Peki kar ediyormusun. Hayır. Parayı nerden karşılıyorsun. Tabiki benim cebimden. Devlet destek veriyor. Yahu ne devleti devlet diye bişey yoktur musluğun başındaki siyasetçi +bürokrat derebeyleri parayı saçıp savuruyorlar. Bu devletçilik yüzünden yakın tarihte 2 süper güç rejim değiştirdi. Serbest piyasaya adım attılar da biraz geliştiler. Bizimkiler hala bundan ders almıyor. Arkadaş hiçbişey bilmiyorsan bak abd ye son 100 yıldır bu adamlar süper güç. Ve şuandada güçlerinin zirvesinde. Niye diye kendine bir sor. Onlar emperyalist sömürgeci safsatalarını bir kenara bırak iyice düşün. Göreceksinki adamlar özgürlükçü ve serbest piyasadan yana. Bu yüzden süper güç. Ve böyle giderse bir 100 yıl daha süper güç olarak kalırlar. Çin geçecekmiş, bu tutuculuk ve devletçilik anlayışıyla biraz zor geçer. Serbest ekonomiye geçtiler ama özgürlük açısından sıkıntılar hala devam ediyor.

Neyse konuyu fazla dağıttım. Taksi plakası serbest olmalı.İsteyen herkes taksicilik yapabilmeli. Böyle aptalca ve verimsiz bir iş olur mu arkadaş. Bu serbestiyet geldimi taksicilik mesleği tarihe karışır karışmalıda. Koca istanbulda 1 milyon araç var ama 5 bin taksiye mahkumuz. Araki bulasın.

Sayfa 709/1312 İlkİlk ... 2096096596997077087097107117197598091209 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •