Sayfa 71/80 İlkİlk ... 21616970717273 ... SonSon
Arama sonucu : 635 madde; 561 - 568 arası.

Konu: GSDDE - GSD Denizcilik

1. astor'un halka arz ve fıyat hareketlerı emkel 'i nasıl yukselttı..sayın hayek ın demek ıstedıgı bu sekılde bır etkı .....

Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    astor'un halka arz ve fıyat hareketlerı emkel 'i nasıl yukselttı..sayın hayek ın demek ıstedıgı bu sekılde bır etkı .....

Ya o korelasyon ters çalışırsa.Bu halka arz dayak yerse gsdde de mi düşecek.

3. Ters çalışırsa sayar yerinde diye. Düşünüyorum.. Ama sonuç olarak ucuz bir hısse. Sahsi kanatım aynı sektörde yükselen hisseyle belli oranda paralellik gosterecegi

4. Halka arz talepleri belli. Zannederim 5.4 kat diye hatırlıyorum talep gelmiş. Kimse elindeki 30 40 lot ikiyede atlasa pek satmaz.. Halka tarzlarda yöntemi buldular...

Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    Halka arz talepleri belli. Zannederim 5.4 kat diye hatırlıyorum talep gelmiş. Kimse elindeki 30 40 lot ikiyede atlasa pek satmaz.. Halka tarzlarda yöntemi buldular...
    Ben de zaten onu kastediyorum sn palmet.Yeni halka arzlardaki dinamikler aynen dediğiniz gibi.O yüzden şirket fiyatlamaları şirketin dinamiklerinden bağımsız.Orada bambaşka bir mantık ve dünya var.O yüzden mevcut aynı sektördeki şirket fiyatları ile korelasyon kurmak bence doğru değil.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ben de zaten onu kastediyorum sn palmet.Yeni halka arzlardaki dinamikler aynen dediğiniz gibi.O yüzden şirket fiyatlamaları şirketin dinamiklerinden bağımsız.Orada bambaşka bir mantık ve dünya var.O yüzden mevcut aynı sektördeki şirket fiyatları ile korelasyon kurmak bence doğru değil.
    sektorde alfas ile emkel aynı ısı yapıyorlar. alfasın halka arzından oncekı zamanda emkel kaç tl ıdı, alfastan sonra ve yukselıs surecınde, kaç tl oldu.....ustelık gsdde hatsan ın halka arzından once elımde vardı. hatsanın halka arzını bılmedıgım bır donemde vardı..
    sayın hayek guzel bır mantık yurutmus bende bu mantıklı dusunceye katılıyorum..ortada rasyoları ucuz bır hısse var. burdan hareketle bır tetıkleme lazım bu tetıkleme neden sayın hayek ın ongordugu gıbı hatsanın halka arzıyla olmasın?

sonuc olarak hatsan ın halka arz edılısıyle, hısseye yenı girmiş değilim. bu bağlamda hisseyi almıs degilim..

Ne diyeyim sn palmet,diyeceğimi dedim,sizin düşüncelerinize gelince tek diyeceğim şey kaldı İNŞALLAH HAKLI ÇIKARSINIZ )))))))))

Bu arada gsdhol ve gsdde e yatırım dönemim salgın döneminde baltıc dry endeksinin 5000 lere çıktığı,yurt dışındaki benzeri şirketlerin 10 katına kadar prim yaptığı dönemdi.Günlerce yabancı gemicilik şirketleri 10 katına gitmiş bizimkiler 500 den 5000 e çıkmış baltıc dry endeksine rağmen neden çıkmıyor diye şaşırmış baya da para bağlamıştım.O zamanlar aylarca o navlunlara rağmen şirket yerinden oynamamıştı,umarım hatsan işe yarar.

Sayfa 71/80 İlkİlk ... 21616970717273 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •