Sayfa 715/819 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon
Arama sonucu : 6552 madde; 5,713 - 5,720 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1. Sn. Nosfecagri,

Genel olarak yüksek enflasyon dönemlerinin bankalar için daha karlı olduğunu vurgulamak istedim. Faizler düşerken değil, yükselirken karları artıyor çünkü verdiği ile aldığı faiz arasındaki marj artıyor. Faizler düşerken bu marj kapanıyor...

Ama ben bu konuda uzman değilim sonuçta. Sadece benim düşüncem bu şekilde...

Diğer değindiğiniz noktalarda size katılıyorum. Gayet başarılı gidiyorlar...

YKB'nın çıkışları da düşüşleri de soluksuz olmuş. Bakalım bu sefer nasıl hareket edecek...

Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Sn. Nosfecagri,

Genel olarak yüksek enflasyon dönemlerinin bankalar için daha karlı olduğunu vurgulamak istedim. Faizler düşerken değil, yükselirken karları artıyor çünkü verdiği ile aldığı faiz arasındaki marj artıyor. Faizler düşerken bu marj kapanıyor...

Ama ben bu konuda uzman değilim sonuçta. Sadece benim düşüncem bu şekilde...
    Faizler düşükken kredi başvuruları artıyor hocam.
    Sürümden kazanmış gibi oluyorlar.
    Ayrıca yan itelemeler de var, pardon ürünler.
    Kredi için kullanım bedeli, kredi için hayat sigortası, dosya masrafı gibi.

Bi de, mevduatlara tahvil-bono alır bankalar. Mesela %18den alınan tahvillerin faizi her 100 baz puan için +%1 kâr yazarlar.

Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Sonuçta çıkarken de inerken de farklı sebeplerden kazanıyorlar...

4. *iş yatırım, ykb için hedef fiyatını 3,0 tl'den 3,30 tl'ye yükseltti, tavsiyesini 'al' olarak sürdürdü
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

5. *deniz yatırım, yapı kredi bankası için hedef fiyatını 2,90 tl'den 3,50 tl'ye yükseltirken, 'al' tavsiyesini korudu

6. *ünlü & co, ykb için hedef fiyatını 3,85 tl, tavsiyesini 'al' olarak tekrarladı

7. *ak yatırım, yapı kredi bankası için hedef fiyatını %5 artışla 3,50 tl'ye yükseltirken, 'endeksin üzerinde getiri' tavsiyesini korudu

8. ANALİZ-Yapı Kredi Bankası 2.Çeyrek Finansal Sonuç Değerlendirmesi(A1 Capital Yatırım)

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler Tarafından Hazırlanan Analiz:"Yapı Kredi, 2Ç21 için 1,87 milyar TL piyasa tahmininin %19 üzerinde 2,23 milyar TL net kar açıklayarak tahmin yelpazesinin üst ucunda yer* alan 1,91 milyar TL'lik beklentimizi de aştı. Güçlü net faiz gelirleri* ve komisyon gelirleri farklılığın büyük kısmını açıklıyor. Beklenenden* daha derin alım satım zararları, daha iyi varlık kalitesi ile* dengelenmiş. YKB'nin bu 2Ç21 net kar rakamı, bankadan %35 daha yüksek piyasa* değerine sahip olan Akbank'tan %6 daha iyi. YKB, 2021 için TL kredi* büyüme hedefini ilk yarıdaki büyümenin %31 olmasıyla yüksek-10'lu* seviyelerden düşük 20'li seviyelere yükseltti. Komisyon artışı* hedefini de orta-10'lu seviyelerden orta-20'li büyümeye revize etti. Öte yandan kredi risk maliyeti beklentisi de 200 baz puanın altından 150 baz puanın altına revize edildi. Banka, tüm yıl için %15 civarı* özsermaye karlılığı hedefini koruyor. 2Ç21'de ulaşılan %18 özsermaye* karlılığı, bu yıllık hedefi ulaşılabilir kıldı. 1 Temmuz'da yayımladığımız raporumuzdan bu yana YKB hisseleri %9* yükselişle BIST100'ün %1'lik performansının ötesinde getiri kaydetti. Buna rağmen hisseyi en çok beğendiğimiz 2 bankadan biri olarak %24'lük* yükselme potansiyeli ile tavsiye ediyoruz. Hisse 1 yıllık ileriye* dönük 3x F/K ve 0.4x PD/DD çarpanlarıyla cazip değerlemeye sahip. " Analizin tamamı için:https://a1capital.com.tr/wp-content/...EA-EMAIL******

Sayfa 715/819 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •