Sayfa 716/1024 İlkİlk ... 216616666706714715716717718726766816 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 5,721 - 5,728 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Arkadaşlar o borç ödenmeyecek derken başka bir şeyi düşünerek yazdım o cümleyi.Misal amerika ,misal yunanistan, misal italya borçları ödenebilir mi,ödenecek mi.Bu borçların hiçbiri bence ödenmeyecek.O konudaki teorimi yazmak istemiyorum,çok uçuk kaçık bulunur ,şimdi boşverin o olayı bence,dolar ve altın artacak o kesin))))))))))))
    Amerika'yı denklemden bence çıkartın adam kendi senjoray hakkına sahip olduğu para üzerinden borçlanıyor. İsterse 1 saniyede borcunu kapatır. Zaten borcun yarısı iç piyasasına.

İtalya'yı da denklemden çıkartın. Adamlar son 1 sene içinde 55 milyar dolar cari *fazla* vermiş. Ve uzun zamandır bu şekilde gidiyorlar. Bu denli devasa bir cari fazla veren ülke bana göre borçlanmakta sorun yaşamaz.

Yunanistan ise sinek vızıltısı gibi, ödese ne olur ödemese ne olur, tüm borcu Almanya'nın sadece ve sadece 1 yıllık cari fazlasından az.!!!!!
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Turkey's imbalances in 2001 stemmed from large fiscal deficits; the private sector was a net saver. This time around the private sector is the driver of external imbalances (with government incentives in the form of credit guarantees).
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Öyl detaylı bir planı yapabilecek, getiri götürü hesabı yapabilecek teorisyenleri yok, bunlar 16 sene HAZIR yediler, yoklukta ne yapacaklarını bilemezler ve tabi bizim gibilerde dik duruşlarını sürdürürse geldikleri gibi gitmeleri kaçınılmaz olur.
    Var ki seçimleri 2 sene öne almak gibi ciddi bir riske girebileceklerini hesapladılar. Eğer 2 sene öncesine almak gibi bir hamle yapmasalardı ben de yok diyebilirdim. Ama arkalarında bir teorisyen var.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by kızılyıldız Yazıyı Oku
    mümkün değil.

ne yani chpmi kazanacak

kk baştaykenmı

$ 30 olsun gene olamaz..

çok belediyeyıde kaybedecek.
    Bu ülkede Halide Edip gibilerin bile ABD mandasından başka bir yol olmadığını söylediği dönemde ATATÜRK gibi bir lider çıkıp en yokluk şartlarda ülkenin kurtuluş savaşını verip millete bağımızlıklarını armağan etmiştir. Öte yandan bilmem yaşınız el veriyor mu bilirmisiniz ? ANAP ortalığı kasıp kavururken, DALAN denilen hırsız İstanbul belediye başkanlığında TEK geçilirken, İstanbul belediye başkanı SHP miydi SODEP mi partinin o zamanki adını tam hatırlayamadım o partiden Nurettin SÖZEN belediye başkanı olmuştu.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Var ki seçimleri 2 sene öne almak gibi ciddi bir riske girebileceklerini hesapladılar. Eğer 2 sene öncesine almak gibi bir hamle yapmasalardı ben de yok diyebilirdim. Ama arkalarında bir teorisyen var.
    Her zaman `PAPAZ PİLAV yemez` Türk atasözü...

Amerika'yı denklemden bence çıkartın adam kendi senjoray hakkına sahip olduğu para üzerinden borçlanıyor. İsterse 1 saniyede borcunu kapatır. Zaten borcun yarısı iç piyasasına.

İtalya'yı da denklemden çıkartın. Adamlar son 1 sene içinde 55 milyar dolar cari *fazla* vermiş. Ve uzun zamandır bu şekilde gidiyorlar. Bu denli devasa bir cari fazla veren ülke bana göre borçlanmakta sorun yaşamaz.

Yunanistan ise sinek vızıltısı gibi, ödese ne olur ödemese ne olur, tüm borcu Almanya'nın sadece ve sadece 1 yıllık cari fazlasından az.!!!!!
    Sn rxpu devamını 2020 2025 arasında tartışırız bu konuyu.Uluslararası korumacılık giderek artıyor.Bu borçlar özellikle yaptırıldı belli odaklar tarafından.Borç alan emir de alır mantığıyla.O kadar büyük borçlar artık ödenemez.2020 2025 arası çok önemli o zaman gene konuşuruz bu konuları.Finans her zaman sadece finans değildir bazen araçtır ,bazen silahtır.

Neyse ben bunlar ülkenin başında çöreklenmeye devam ettikçe isterse faizi 500 puan artırsınlar tek CENT`İMİ yedirirsem namertim.

Amerika kendi parasını basma hakkına sahip mi.

Sayfa 716/1024 İlkİlk ... 216616666706714715716717718726766816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •