Sayfa 718/1002 İlkİlk ... 218618668708716717718719720728768818 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,737 - 5,744 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Uzun yillar sonra anladimki haftalik youtube videolarina gore yatirim yapilmaz.Maksimum kazanc icin minimum hareket etmek lazim, hatta cok cok az hareket.
    Saygilar.
    nerdeyse hiç hareket etmemek lazım

2. bist fon getiriler yine berbat. endeksi cuma günü sadece bankacılık taşımış anlaşılan..

sanayi hisseleri surunuyor ,sıra onlara gelirmi bilmem ,yada bankacılıkla beraber satış yermi _?
    Son düzenleme : dell14; 23-01-2023 saat: 12:38.

4. merhabalar, sadece gelişmekte olan ülkelere yatırım yapan fon kaldı mı? GPG'nin gelişmekte olan ülke piyasalarına odaklısı gibi...

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bist fon getiriler yine berbat. endeksi cuma günü sadece bankacılık taşımış anlaşılan..
    bugün de aynı şekilde bankalarla taşıyorlar, geçen haftadan beri endeks yükseliyor ama benim hisselerdeki zararlar hiç azalmıyor, fonlar desen düştüğünü yerine koyamıyor, çok sevimsiz bir durum.

6. evet arkadaşlar size geçen ay boyunca dediğim yabancı borsalardaki maliyet düşürmeli dipten alım fırsatı bugün itibarıyla bitmiş bulunuyor. bu saatten sonra girenler stoplu girmesi gerekir. dip derken tabiki kimse tam dibi tutturamaz ama bu dip seviyeler diye bir kavram olmadığı anlamına gelmez.

aynı şekilde bistte de zirvelerde olduğumuz görüntüsü oluşmaya başladı. buralardan biste satış verip rpd'ye geçen aptalca bir hareket yapmış olmaz bence. bana öyle geliyor ki bu seçim belirsizliği yüzünden düşüş olmasa bile aylarca sürünerek insanlara taşıma maliyeti yaratacak. ikinci paragrafım tartışmaya açık: )

7.  Alıntı Originally Posted by coltrane Yazıyı Oku
    merhabalar, sadece gelişmekte olan ülkelere yatırım yapan fon kaldı mı? GPG'nin gelişmekte olan ülke piyasalarına odaklısı gibi...
    Gelişmekte olan ülkelerin hisselerine değil ama borçlanma araçlarına yatırım yapan fon var. ARE.
    Sri Lanka, Belarus, Arjantin, Ukrayna, Kostarika gibi heyecan veren ülkeler mevcut.

Tam uymasa da bir de ZSF var
    Onda da Suudi Arabistan, Endonezya, Katar, BAE hisseleri var.

8. Bu arada gayrımenkul sahipleri burunlarından kıl aldırmıyor.
    Seçim sonrası büyük bir fiyat artış beklentisi varmış kendilerine göre gayrımenkulde.
    O yüzden fon falan değil iyi bir 2+1 almakta fayda var diyorlar.

Ben ise almak değil satmak zamanı diye düşünüyorum.Şu dönemde gayrımenkulunu satan kurtulacak diyorum, anlaşamayoruz kendileriyle.

Bakalım kim haklı çıkacak, ben tek kaldım gibi.Karşı taraf çok ısrarlı seçim sonrasından.

Sayfa 718/1002 İlkİlk ... 218618668708716717718719720728768818 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •