Sayfa 72/278 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon
Arama sonucu : 2223 madde; 569 - 576 arası.

Konu: DERHL - Derlüks Yatırım Holding

Alıntı Originally Posted by YusufYeksan Yazıyı Oku
    Resmi tatillerde borsa kapalı
    Bence bir sene kapalı olsun
    Şu not olayı da borsanın fitilini ateslemez inşaallah.bugun haberini almış olsalar bari

2. Deras borsa eksi istikamette giderken nasıl duracak merakla izleyecegim

3. Bugün Selçuk Bey'e bir e-mail attım İçimden geçen her şeyi yazdım. Sonun da kendimi tutamayarak ağır şeyler yazdım. Talebin ihtiyacın iki katı oranda olmasına ve bizlere istediğimizin altında hisse verilirken Meksa ve Global gibi firmalara neden milyon milyon verildiğini sordum. Meksanın 2'66'dan aldığı kağıtları bu rakamın altında her fiyattan neden durmadan sattığını. Karsız niye sattıklarını sordum. Bu işte bir tuhaflık yok mu diye sordum. Bu fiyat hareketlerinin tam bir manüplasyon olduğunu bununla ilgili bir suç duyurusu yapıp yapmadıklarını sordum. Kendisi mailime cevap gönderdi. Cevabın özeti şu: Biz de neler olduğunu anlayamadık, fiyat hareketleriyle bir ilgimiz kesinlikle yok. İskontolu verilmiş malda yok diyor. Ve sui zan yaptığımı, kul hakkı yemediklerini, dürüst bir firma ve dürüst insanlar olduklarını belirtti. Ama Meksa'nın satışları ile ilgili tamamen alakasız tatmin etmeyen bir açıklama yaptı. halka arzdaki tüm satışların 2,66'dan gerçekleştiğini ve elde edilen gelirin nasıl kullanıldığını KAP açıklamasında açıkladıkları söyledi. Ben hiç tatmin olmadım cevaplardan. Allah sonumuzu hayreylesin edindiğim izlenim bu adamların hisseye sahip çıkmak gibi bir niyetleri de güçleri de yok. Fiyat umurlarında değil. Çünkü alacaklarını aldılar zaten. Bizlerin parasını alıp, hepimizi uçurumdan sırtımıza bir tekme atarak yuvarladılar. Uçurumun dibi neresi bilemiyorum. Bekleşen daha da düşecek diye korkuyorum. Çıksam zarar çok çıkamıyorum. Daha önce Kervan hissesine girmiştim tam 6 yıl önce. Orada çağrı beklentisi vardı. Ama şirket sahipleriyle 6 yıldır süren mahkeme süreçlerinin sonunda çağrı beklentisi bitti. Bizim ömrümüzün 6 yılı boşa geçti. Paramız hiç değerine düştü. 56 kuruştan aldığımız hisse şimdi 23 kuruş ve hiç bir beklenti kalmadı. Ama zarar çok satamıyoruz. Hissenin de çıkacağı yok. Kafayı yemek üzereyken bu hissede üzerine tuz biber oldu. Şu bir gerçek ki bir tepsi baklava çalan çocukların ceza aldığı bir ülkede şirket yöneticileri halka arzda milletin parasını çatır çatır yerken, bilançolara hile yapıp karı zarara çevirirken, şirket paralarını eş dosta, aile üyelerine borç olarak verip şirketlerin içini boşaltırken hak nerede, hukuk, adalet nerede ülkemin SPK' sı nerede, siyasetçiler, ülkeyi yönetenler nerede. Bimer, Cimer, SPK'ya istediğin kadar şikayet dilekçesi yaz. Hiç bir sonuç yok. Adamların umrunda bile değiliz Resmen bizimle dalga geçer gibi laubali cevaplar yazıyorlar. Özet: Paran varsa güçlüsün, güçlüysen hak ve hukukta senin, adalette senin. Küçük yatırımcı isen o zaman dert senin ızdırap senin acı senin. İnanın utanmasalar küçük yatırımcıyı tekme tokat dövecekler hakkını niye arıyorsun diye. Eğer küçük yatırımcı isen hayatının ne önemi var canın cehenneme diyor para, güç ve iktidar sahipleri.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Ne kadar hakkımızı yiyen , bizden çalan şirket yöneticisi varsa, ne kadar bunları denetlemekle yükümlü hangi devlet kurumu ve bu kurumda görevini hakkıyla yapmayan yetkili varsa, hepsini, ülkenin tüm siyasetçilerinin Allah'a havale ediyorum. Bizim canımız çok yandı, yanıyor. Bizim çektiğimiz acıların kat ve katını sizlerde çekin inşallah. Son sözüm bence bu ülkede borsa olayı tam bir facia, tam bir soygun düzeni. Kapatın bu borsayı da daha fazla insanın canı yanmasın. Daha fazla beddua almayın. Bu ahlar arşı alaya ulaşırsa başınıza gelmedik felaket kalmaz inanın ki.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Sayın yakamoz54 kaybınıza çok üzüldüm. En kısa sürede kaybınızın artıya geçmesini dilerim. Sizi ve gıyabınızda tüm mail atan , telefon açan hakkını arayan , hesap sormaya çalışan tüm hissedarları tebrik ederim. Tepki çığ olmalı, ses ancak birlikte yükseltiğinde anlam kazanmakta. En son örneğini baklavacı haydutlar üzerinde gördük. O görüntüler olmasa, sosyal medya olmasa yaptıkları yanlarına kar kalıp, magandalıklarına devam edeceklerdi. Sosyal medyanın gücü, hak arama gücü ; yandaş olanın bile canını yaktı. Verilecek ceza ; önce onları piyasadan silecek sonra onlar gibi davrananlara emsal olacak, caydırıcı olacak. Maalesef ülkede hırsız, yolsuz tayfası köşeler dönerek sefa sürerken, millet acısını, kaybını yaşamakta. Dilerim DERAS ta yapılan bu soygun, emek hırsızlığı ,yaşadığınız örnekteki boyutlara varmaz.
    Amaç; paylaşmak. Paylaşımlarım ; al-sat-tut tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.
    Paylaşımları ; Beğenirsen , "forum itibarına ekle " kısmını, beğenmezsen "takip listesinden çıkar " kısmını kullan basit yani .

6. yakamoz54 benim yanılgım son halka arzlarda olan arzı yapanın destek yapması var diye düşünmem
    düşüneceğine aç okusuna salak diyorum kendime şimdi
    adamlar para yok ki destek atsın aç şrfszlr

2 inin altına inerse o kötü ya ortalama düşürecek kaynak arayacağım
    yada tinanic gibi batışını izleyeceğim

ateş olmayan yerden duman çıkmaz bu kvtlar büyük ihtimal palayla kavga ettiler
    pala anahtarı istedi bunlar komisyonu çok buldu
    palayla anlaşma yada hisselerine sahip çıkması küçük bir ihtimal de olsa paramı kurtarma umudu veriyor
    bakalım önümüzdeki haftalara
    Son düzenleme : ukc; 13-07-2019 saat: 13:33. Sebep: .

7. bundan sonra ki halka ırzlarda dikkat etmeliyim onu öğrendim bütün devlet kurumlarına şikayet yazısı yazdım ve
    yazmaya devam edeceğim
    spk nın halka arz yapan ve komisyonununun çalışanlarının liyakatli davrandığını eş dost tanıdık kayırması yapıp
    bu pislik derası millettin kucağına bırakmayacağını
    çünkü spk ve çalışanları hesap soracak mevkiide istese cemal ın gtnü kesebileceklerini biliyorum
    Son düzenleme : ukc; 13-07-2019 saat: 13:33.

8.  Alıntı Originally Posted by butcher Yazıyı Oku
    Sayın yakamoz54 kaybınıza çok üzüldüm. En kısa sürede kaybınızın artıya geçmesini dilerim. Sizi ve gıyabınızda tüm mail atan , telefon açan hakkını arayan , hesap sormaya çalışan tüm hissedarları tebrik ederim. Tepki çığ olmalı, ses ancak birlikte yükseltiğinde anlam kazanmakta. En son örneğini baklavacı haydutlar üzerinde gördük. O görüntüler olmasa, sosyal medya olmasa yaptıkları yanlarına kar kalıp, magandalıklarına devam edeceklerdi. Sosyal medyanın gücü, hak arama gücü ; yandaş olanın bile canını yaktı. Verilecek ceza ; önce onları piyasadan silecek sonra onlar gibi davrananlara emsal olacak, caydırıcı olacak. Maalesef ülkede hırsız, yolsuz tayfası köşeler dönerek sefa sürerken, millet acısını, kaybını yaşamakta. Dilerim DERAS ta yapılan bu soygun, emek hırsızlığı ,yaşadığınız örnekteki boyutlara varmaz.
    aslında dolandırıcı olduklar tüm mecralarda afişe edilebilir
    bundan sonraki aksiyonları ne yaptıklarına bakıp karar vereceğim mantıklı yazdıklarınız

Sayfa 72/278 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •