Sayfa 72/469 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon
Arama sonucu : 3748 madde; 569 - 576 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Ekran goruntuluk bir sye yok. 2 sene once hisseye gecmisiniz. 2017 yilinda hisse senetleri pik yapti. Esinizden daha fazla kazanmaniz tabiki normal.

Benim demek istedigim, 2 kisi ayni yatirim enstrumanina(burasi cok onemli: ayni yatirim enstrumani) biri kendisi secerek digeri BES"te(hisse ise hisse, tahvil ise tahvil vs) yatirim yaparsa BES'in getirisi daha cok oluyor.

Yoksa biri gitmis likit fonda durmus 2017 yili boyunca biri gitmis 2017 basinda hisse senedi almis; aralarinda tabiki ucurum olacak.

Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Şimdi ekran görüntüleri rakamları Vs Vs yazamam ancak siz öyle diyorsanız deyip kapatayım.

Benim gördüğüm sistemde olan milyonların, sebebi ne olursa olsun parası değer kaybediyor.

Bu durum değişmediği sürece sistem topaldır.

Gerisi boştur.

2.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    ....10 senedir sadece menkul kıymetler ile uğraşan biri olarak söyledim.....
    Konu akışı ile alakasız ama yazmış bulunduğum için benimle alakalı.Şunu açıklayayım da sonra önüme çıkmasın; 10 senenin 9'u viop geri kalan ağırlıklı menkul kıymet.

Konu akışı ile ilgili kısım ; bes yada yatırım fonlarında fon performanslarına bakıyorsanız orada nominal net rakamı görürsünüz. Yani getiriden ayrıca yönetim gideri düşmenize gerek yoktur. Endekse dayalı bes yada yatırım fonu alıyorsanız getirisi o endeks getirisinden yüksek olacaktır. Bunun nedeni; baktığımız endeksler fiyat getirisini, fonlar ise varsa temettü + fiyat getirisini yansıtır.

Cok dogru bir tespit. Daha once bunu dusunmemistim.

Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Konu akışı ile alakasız ama yazmış bulunduğum için benimle alakalı.Şunu açıklayayım da sonra önüme çıkmasın; 10 senenin 9'u viop geri kalan ağırlıklı menkul kıymet.

Konu akışı ile ilgili kısım ; bes yada yatırım fonlarında fon performanslarına bakıyorsanız orada nominal net rakamı görürsünüz. Yani getiriden ayrıca yönetim gideri düşmenize gerek yoktur. Endekse dayalı bes yada yatırım fonu alıyorsanız getirisi o endeks getirisinden yüksek olacaktır. Bunun nedeni; baktığımız endeksler fiyat getirisini, fonlar ise varsa temettü + fiyat getirisini yansıtır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
    Bu haliyle bir kandırmaca arkadaşlar..artık kimsenin günahını almayın...çok net ..üç günlük dünyada yapmayın bunu .herşey ortada..

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : human01; 20-10-2018 saat: 09:40.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Aylikta en cok yerden yere vurulan devlet katkisi kazandirmis.

Capture.jpg

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
     Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Aylikta en cok yerden yere vurulan devlet katkisi kazandirmis.

Capture.jpg
    kesinlikle. herkes getiriye olan bakış açısını mikro dan makroya çekmesi gerekir yani kısa-orta değilde uzun ve çok uzun vadede birikimlerin katlanarak artacağı çok net.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

ilkel akp aklının dayattığı duruma bakın, adamlar zorla sisteme dahil etmeye devam ediyor..

şimdi 2017 de çıkanların tekrar 2019 ta zorunlu olarak sisteme dahil edilmesi gündemde..

yine isterlerse çıkabileceklermiiiş polyanna bile bunların neferlerinin iyimserliğine şaşıp kalırdı..

rezalet bir durum..

"vatandaş tasarruf edemiyor biz ona tasarruf yaptırıyoruz, 2 senede bir her seferinde hatırlatıyoruz"

diğer bir nokta: sigorta şirketleri tekrar girmesi gerekenleri tek tek tesbit edip şirketlerine bildirecekmiş..

hakikaten..tam bir distopya..

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...recek-40998768
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 72/469 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •