Sayfa 72/172 İlkİlk ... 2262707172737482122 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 569 - 576 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1. Mail eklediklerim hangi amacla kullanacak bu sinyalleri eger amac sinyale uyup islem acmaksa.

1. Bu sinyallere yetisemezsiniz cok sinyal var.

2. Manuel tum islemlere uyamazsiniz ust uste 10 20 sinyale kadar zarar uretebilir. Duygusu olan bir insan ilk 7 zararli islemde uyum saglamayi birakacaktir. Sistem sinyallerinin yuzde 70 i zararla kapanmaktadir yuzde 30 u karli. Zararlar kucuk karlar buyuk kar biraktigi icin sistemler kar eder. Dolayisiyla 7 tanenin hepside zararli lanet olsun 8. Sinyale uymayacam dediginiz an o sinyal tum zararlari cikarip ustune kar eden sinyal olabilir.

3.sinyaller yatirim tavsiyesi amaci tasiyamaz bu yasal degil.

Sadede gelelim bu sinyallerin gonderimini robotun sahte kar uretmedigini gercek sinyal gonderdigini benim her hafta olusan gercek hesap ozetini ve sistemin kar zarar durumunu teyit edebilmeniz icin aklinizda hic kusku kalmasin diye ekliyorum. Ek olarak robotla trade etmenin psikolojisini bir nebze anlayabilmeniz icin ekliyorum.

Baska bir amaci yok bu amacin disinda kullanmak beklentinize uygun sonuclar dogurmayacaktir.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Mail eklediklerim hangi amacla kullanacak bu sinyalleri eger amac sinyale uyup islem acmaksa.

1. Bu sinyallere yetisemezsiniz cok sinyal var.

2. Manuel tum islemlere uyamazsiniz ust uste 10 20 sinyale kadar zarar uretebilir. Duygusu olan bir insan ilk 7 zararli islemde uyum saglamayi birakacaktir. Sistem sinyallerinin yuzde 70 i zararla kapanmaktadir yuzde 30 u karli. Zararlar kucuk karlar buyuk kar biraktigi icin sistemler kar eder. Dolayisiyla 7 tanenin hepside zararli lanet olsun 8. Sinyale uymayacam dediginiz an o sinyal tum zararlari cikarip ustune kar eden sinyal olabilir.

3.sinyaller yatirim tavsiyesi amaci tasiyamaz bu yasal degil.

Sadede gelelim bu sinyallerin gonderimini robotun sahte kar uretmedigini gercek sinyal gonderdigini benim her hafta olusan gercek hesap ozetini ve sistemin kar zarar durumunu teyit edebilmeniz icin aklinizda hic kusku kalmasin diye ekliyorum. Ek olarak robotla trade etmenin psikolojisini bir nebze anlayabilmeniz icin ekliyorum.

Baska bir amaci yok bu amacin disinda kullanmak beklentinize uygun sonuclar dogurmayacaktir.
    Erhan, bu zarar oluşturabilecek sinyalin öncesinde ne kadar zarar yada kar olacağı belli değil sanırım. Bunu önceden belli bir oranla sınırladın mı? Mesela viopda bist30 ağustos vadeli diyelim ki 132.175 ve sistem sat dedi ama vadeli tam tersine gitti ve 133..134..135 bin şeklinde çıkmaya başladı. Sistem bir yerde zarar kes diyecek ya?! bunu her seferinde belli sabit bir orana yada tutara göre mi belirliyorsun(mesela aldığımın tersine 1.000 puan yada %2,5 çıkarsa o pozisyonu kapa gibi) yoksa tamamen konjonktüre bağlı olarak başka değişkenler de işin içine giriyor mu?
    Ve bu durum kar oluştuğunda da aynı şekilde mi işliyor? Kâr olunca kârda yürüme işi belli bir orana bağlı mı?

3.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Erhan, bu zarar oluşturabilecek sinyalin öncesinde ne kadar zarar yada kar olacağı belli değil sanırım. Bunu önceden belli bir oranla sınırladın mı? Mesela viopda bist30 ağustos vadeli diyelim ki 132.175 ve sistem sat dedi ama vadeli tam tersine gitti ve 133..134..135 bin şeklinde çıkmaya başladı. Sistem bir yerde zarar kes diyecek ya?! bunu her seferinde belli sabit bir orana yada tutara göre mi belirliyorsun(mesela aldığımın tersine 1.000 puan yada %2,5 çıkarsa o pozisyonu kapa gibi) yoksa tamamen konjonktüre bağlı olarak başka değişkenler de işin içine giriyor mu?
    Ve bu durum kar oluştuğunda da aynı şekilde mi işliyor? Kâr olunca kârda yürüme işi belli bir orana bağlı mı?
    Sabit bir kar al ve stoploss noktasi yok.

Indikatorlerin matematiksel degerlerine gore al sat stop yapiyor.

2 tane indikatorden olusan klasik yapili bir sistem video da anlattigima benzer bir kurgu var icinde.

Klasik trend takibi yapiyor bazan 500 puanda stoplayip 700 puana ulasinca short acar bazan 2000 puan dussede tepki vermez vesaire icindeki indikatorlerin durumu belirliyor.

Indikatorlerin tepki zamanlamasi cok ucuk kacik degil 9000 lik bir dususse tepkisiz kalmaz yani en kotu 2000 3000 harekete tepki verir. Tabi grafigin seklinede bagli mesela sabah longuz diyelim piyasa 10 bin cikti oradanda 5000 dustu diyelim tepki vermez.

Ancak hic gidemeden dusus baslarsa hemen shortu yapistirir.

Gibi gibi....
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,716
    Sabit bir kar al ve stoploss noktasi yok.

Indikatorlerin matematiksel degerlerine gore al sat stop yapiyor.

2 tane indikatorden olusan klasik yapili bir sistem video da anlattigima benzer bir kurgu var icinde.

Klasik trend takibi yapiyor bazan 500 puanda stoplayip 700 puana ulasinca short acar bazan 2000 puan dussede tepki vermez vesaire icindeki indikatorlerin durumu belirliyor.

Indikatorlerin tepki zamanlamasi cok ucuk kacik degil 9000 lik bir dususse tepkisiz kalmaz yani en kotu 2000 3000 harekete tepki verir. Tabi grafigin seklinede bagli mesela sabah longuz diyelim piyasa 10 bin cikti oradanda 5000 dustu diyelim tepki vermez.

Ancak hic gidemeden dusus baslarsa hemen shortu yapistirir.

Gibi gibi....
    peki duruma göre duygusala kapılıp müdahale ediyon mu yoksa tamamen robot ne derse bağlı mı kalıyorsun? (sistemi ve işleyişi merak ettiğimden soruyorum)

5.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    peki duruma göre duygusala kapılıp müdahale ediyon mu yoksa tamamen robot ne derse bağlı mı kalıyorsun? (sistemi ve işleyişi merak ettiğimden soruyorum)
    Mudahle etmiyorum. Zaten mudahle etmedigimi ispatlamak icin.

Her hafta sonu hem sinyalleri hemde gercek hesabimin ne urettigini resimliyorum. Ayrica mail eklediklerime robot islem acar acmaz alismi yapti satismi yapti fiyatiyla beraber mail gidiyor. Oturup gelen maillerdeki puani toplasalarda alis satis seviyelerine baksalarda ben yayinladigim resmi ve getirinin kazanilacagini teyit edebilirler.

Algo trade adi ustunde stratejiyi kurar verirsin o herseyi halleder senin mudahle etmen gerekmez veya ongoru saglayip suradan alalim bu sinyale uymayalim gibi dusunuyorsan sistemli trade etmiyorsun demektir.

Burada yayinladigim sisteme hic mudahlem olmadi ancak gecmiste baska sistemlerime mudahle ettim. Mudahlelerimin karli olanlarini zararli olanlarindan cikardigimda bir ev parasi kaybettim. Mudahlelerim yuzunden belki daha fazlasinida kaybetmis olabilirim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,716
    o zaman sistemi kurduktan sonra kötüye gideceğine inansak bile müdahale etmek sanılandan daha kötü sonuçlara yol açıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    o zaman sistemi kurduktan sonra kötüye gideceğine inansak bile müdahale etmek sanılandan daha kötü sonuçlara yol açıyor.
    Kotuye gittigine nasil kanaat getirdiginiz onemli yani bu sistem patladi teshisini neye gore koydun

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,716
    Kotuye gittigine nasil kanaat getirdiginiz onemli yani bu sistem patladi teshisini neye gore koydun
    dedin ya sistem arka arkaya 7-8 defa ust uste sürekli zarar yazabilir diye o bakımdan dedim..yanlış mı anladım yoksa.

Sayfa 72/172 İlkİlk ... 2262707172737482122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •