Sayfa 72/670 İlkİlk ... 2262707172737482122172572 ... SonSon
Arama sonucu : 5356 madde; 569 - 576 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret

Alıntı Originally Posted by sta Yazıyı Oku
    iyide niye seviniyorsun ki?ayrıca zararda olupta burda olan kişi syaısı belkide 1-2 dir.

mesela ben 15 ten alıp bolunmese 120 tlden sattım 3 te 1 i duruyor ben şimdi zaradamıyım? hisse 0 a inse bile zararda değilim ki benden kat be kat parasını katlayan da hiçte zararda değil. yok uyarmışlarda yok böyle olacağını söylemiştikte siz kendinize bakın bence
    Estagfrullah kardesim, neye sevineyim. Beni ilgilendiren birsey yok. Bazi seyleri yanlis anlamissin.

Kimseyi uyarma gibi bir misyonum yok.

Borsanin en iyi performansini gostermis hisselerinin birinde de mutlu olmayana uzulme derdim yok. Acgozluluk yaptiniz, kendinizle yuzlesin.

Benim boyle bir hissem olsa, milletin yazmasina alinmayi birak... Guler, gel bir de surdan tepikle derim. Cunku parami sayiyor olurdum. Ogrenirsin borsayi merak etme.

2.  Alıntı Originally Posted by mersey Yazıyı Oku
    Un var şeker var yağ var. Ne mi eksik. Şirketin başına şu videodaki adamın vizyonunda bir genel müdür lazım. 15 dakikalığına bist ekranınızı kapatıp videoyu izleyin.
    https://youtu.be/0o8dFosHgdk?si=v1KNfkoKHjw1DCT8
    Bu adam yıllarca bu işin içinde çamura battı.
    Hektas ve oyak yönetiminin öyle bir derdi yok artık.Altta sabancıların haberini paylaşmıslar.Büyük patronların da öyle bir derdi yok.
    Haydi koçları da bulaştıralım bu işe.50 kusur yılı aşmış tat gıdayı satıyorlar otokar 1.5 milyar dolar degerinde.
    Herkes saldı artık kendini…Kimsenin derdi değil.
    Sebebi coktur bilemem.
    Bir tanesi de yazmış.Katladım ana parayı aldım düşse ne çıksa ne gibisinden paranın maliyetinden haberi yok.
    Herkesin düşüncesi kendine…
    Su videodaki adamda tutku var bu adamın motivasyonu içsel.
    Bir kere karsılasmıstık Bursa da.Cok bilgili cok kendinden emin ama adamın üstü kokuyordu.Tarla kokuyordu tezek hayvan kokuyordu.Saygıyla dinledik adamı gıptayla baktık.Biz de ulan araba camur oldu yok hava sıcak vs diye
    Neyse…
    Birisi diyor ya 7.5 a gider diye gider belki oralarda da yıllarca kalır biz de elin gavurundan tohum almaya dısarıya döviz ödemeye devam ederiz.
    Türkiye nin en büyük şirketleri dediğimiz şirketler de parekende satıs yapan sirketlerle övünür dururuz.
    Hammadde satarız kat ve kat fazlasını dısarıya öderiz.
    Lüksemburg a gittim geldim ufacık ülkede refah had safhada idi.Üzüldüm moralim bozuldu.
    İtalya ya gidiyorsun Allahın köylüsü burdaki patronlar gibi ürermiş bize göre mutlu atmıs ayak üstüne ayak keyif yapıyor.
    Sorunları var mı var!
    Şimdi gelirler boş yapma derler dolusunu yapsınlar da görelim.
    Türkiye ruhunu kaybetti Cemil Meriç in deyimiyle…
    Çok ümitlerim vardı bu şirketle ilgili yok ettiler hepsini geri dönerim dedim pahalı da olsa alırım.Ülkem kazanır ben kazanırım ihracat yaparız parlayan yıldız oluruz dedim şu düştüğümüz hale bak.
    Patronların hepsi sıcak paranın derdinde şirket yöneticilerinin cogunda da vizyon yok.
    Tahtada oynar dururlar artık yukarı aşagıya…

Potansiyel Rakipte Hisse Satışı

20/09/2023 - 20/09/2023 tarihinde ALARKO HOLDİNG A.Ş. payları ile ilgili olarak 117,40 - 117,40 TL fiyat aralığından 0 TL toplam nominal
    tutarlı alış işlemi ve/veya 6.144.685 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle
    birlikte ALARKO HOLDİNG A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 20/09/2023 tarihi itibariyle %16,2705 sınırına ulaşmıştır/aşmıştır
    /altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

LEYLA ALATON
    Sadece hissiyat; Kesinlikle etkileme veya yatırım tavsiyesi değildir.

biz 23.37 tl den satmıştık hisse başı
    İngiliz p.inde yaklaşık 20milyon lot hisse kaldı
    şimdi kalan 20 milyon lotu da zararına mı satacak artık?

Ne tesadüf ki
    Vakıf Yatırım bugün
    22,80-23,20 aralığından AL
    23,90-25,00 ARALIĞINDAN SAT
    diye rapor yazmış

6.  Alıntı Originally Posted by aks16 Yazıyı Oku
    biz 23.37 tl den satmıştık hisse başı
    İngiliz p.inde yaklaşık 20milyon lot hisse kaldı
    şimdi kalan 20 milyon lotu da zararına mı satacak artık?
    zararına satma felan yok.
    bunu hsbc satmıyor, oyak doğrudan tahtada satıcı görünmemek için böyle bir yola girdi.
    hsbc komisyon karşılığında kynin eline veriyor lotları.

20 milyon lot bitince, satışın biteceğinin garantisi yok. oyak bi 100 milyon lot daha koyabilir.

şimdi düşünelim oyak satacağı lotları ucuzdan mı satmak ister pahalı mı?
    evet pahalı satmak isteyeceğine göre satmak istediği lotları bitirine kadar belli bir noktada tutmaya çalışır kağıdı.
    ondan sonrası tufan.
    gerekirse şirket batsın oyak koyduğu parayı geriye alması yeterli.

7.  Alıntı Originally Posted by aks16 Yazıyı Oku
    KAP Açıklamasındaki :
    Şirketimiz tarafından nitelikli yatırımcıya ihraç edilen 255.000.000 TL nominal değerle 161 gün vadeli ISIN kodu TRFHEKT92314 olan finansman bonosunun ödemesi şirketimiz tarafından 18/09/2023 tarihinde yapılmış olup bono itfa edilmiştir.

Bu borç ne ile ödenmiştir?

Önceden alınan borçlar
    şirket kar yazamadıkça demek ki hisse satarak elde edilen para ile ödenecek
    anlamı çıkarmı?

Yaklaşık 2 milyarlık hisse sattı Oyak
    bu bono da 255 milyon lirası harcandı
    belki de borçları çevirmek için bir daha hisse satışına gerek kalmaz
    2022 6 aylık

2023 6 aylık

Kar etmiyor değiliz ediyoruz ama finansman gideri gecen yıl 6 ayda 338 mn iken bu yıl yaklaşık 4 kat olarak 1.2 milyar lira olunca ortada kar kalmıyor.

Ödemesi gelen bonoları sanırım geçmiş yıl karlarından falan öduyorlardır ya da kasadaki nakit ve/veya mevduattaki paradan

Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Bu adam yıllarca bu işin içinde çamura battı.
    Hektas ve oyak yönetiminin öyle bir derdi yok artık.Altta sabancıların haberini paylaşmıslar.Büyük patronların da öyle bir derdi yok.
    Haydi koçları da bulaştıralım bu işe.50 kusur yılı aşmış tat gıdayı satıyorlar otokar 1.5 milyar dolar degerinde.
    Herkes saldı artık kendini…Kimsenin derdi değil.
    Sebebi coktur bilemem.
    Bir tanesi de yazmış.Katladım ana parayı aldım düşse ne çıksa ne gibisinden paranın maliyetinden haberi yok.
    Herkesin düşüncesi kendine…
    Su videodaki adamda tutku var bu adamın motivasyonu içsel.
    Bir kere karsılasmıstık Bursa da.Cok bilgili cok kendinden emin ama adamın üstü kokuyordu.Tarla kokuyordu tezek hayvan kokuyordu.Saygıyla dinledik adamı gıptayla baktık.Biz de ulan araba camur oldu yok hava sıcak vs diye
    Neyse…
    Birisi diyor ya 7.5 a gider diye gider belki oralarda da yıllarca kalır biz de elin gavurundan tohum almaya dısarıya döviz ödemeye devam ederiz.
    Türkiye nin en büyük şirketleri dediğimiz şirketler de parekende satıs yapan sirketlerle övünür dururuz.
    Hammadde satarız kat ve kat fazlasını dısarıya öderiz.
    Lüksemburg a gittim geldim ufacık ülkede refah had safhada idi.Üzüldüm moralim bozuldu.
    İtalya ya gidiyorsun Allahın köylüsü burdaki patronlar gibi ürermiş bize göre mutlu atmıs ayak üstüne ayak keyif yapıyor.
    Sorunları var mı var!
    Şimdi gelirler boş yapma derler dolusunu yapsınlar da görelim.
    Türkiye ruhunu kaybetti Cemil Meriç in deyimiyle…
    Çok ümitlerim vardı bu şirketle ilgili yok ettiler hepsini geri dönerim dedim pahalı da olsa alırım.Ülkem kazanır ben kazanırım ihracat yaparız parlayan yıldız oluruz dedim şu düştüğümüz hale bak.
    Patronların hepsi sıcak paranın derdinde şirket yöneticilerinin cogunda da vizyon yok.
    Tahtada oynar dururlar artık yukarı aşagıya…
    TESPİTLERİNİZE HAK VERMEMEK ELDE DEGİL.

KOÇ diyoruz yıllardır defansif işlerle meşgul.
    sabancı ruhunu kabetmiş sakıp ağanın vizyonundan çok uzaktalar

iş dersen şişeyi sodaya katarak iyice bitirdiler. şişe en büyük şirketlerden gıkı çıkmıyor.

oyak dersen son yıllar çok kötü ilerliyor.
    dönüşümü yapmaktan, şirketleri kullanmaktan çok uzaklar.

elinde isdemir var kullan. yeşil çelik dönüşümünü başlat.
    hektaş var kullan.
    ereğli zaten öyle.

oyak reno var halka aç.

TOTALi aldın. OYAK enerji birleştir. Halka arz et elde edeceğin parayla elektrikli şarj batarya üniteleri kur. ilk sen ol.
    stratejik ortak bul kendine.
    bir enerji şirketi satın al.

zaten gerisi patron şirketleri kurumsallaşma çok az.
    olan da halka açılmıyor.

açılan milleti kazıklama derdinde.

bir kaç hevesli işadamı var o kadar
    neyse bakalım

Sayfa 72/670 İlkİlk ... 2262707172737482122172572 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz