Sayfa 72/631 İlkİlk ... 2262707172737482122172572 ... SonSon
Arama sonucu : 5043 madde; 569 - 576 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. Kral tahtaci dalağı almadan bırakmıycak anlaşılan

7.202,88 Since 26 Aralık 2023 ölene kadar mokoko

2. Spenc hc.
    Bizim patronda değişen bir kafa yok.Yıl sonu geliyor, defterler kapanacak.Sonra bilançolar beklenecek.Ama halen önemsemiyor patron.
    Forumda bulunan yatırımcı arkadaşlar görüşlerini yazabilir mi? Yatırım tavsiyesi olmasın, rakamlar yazmayalım.

Salim hc patron neyi önemsedi ki bunda! Vıcık vıcık..
    Defterler kapanınca ne olduğunu yine bilemeyeceğiz ki! Bilançolar açıklanmasına daha çok zaman var, iki haftada neler yaptılar! Maymun bile bu kadar hızlı hareket edemez!
    Star karı şu deyip buna da al bu deyip yine itnelik yapmazlar umarım!
    Eeee sonra nolcek 2024 ilk çeyrek karı bu senenin ilk çeyrek karına göre! Bu sefer içinde starda olacak, nereye kadar sürecek bu baskı!
    İşin özü defterler kaoanınca birşeyler şekillenir( kur, emtia, faiz, petrol) ama bilançoların açıklanmasına daha var! Ytd

Alıntı Originally Posted by salimyuna Yazıyı Oku
    Spenc hc.
    Bizim patronda değişen bir kafa yok.Yıl sonu geliyor, defterler kapanacak.Sonra bilançolar beklenecek.Ama halen önemsemiyor patron.
    Forumda bulunan yatırımcı arkadaşlar görüşlerini yazabilir mi? Yatırım tavsiyesi olmasın, rakamlar yazmayalım.
    Bakalım görüş yazan olacak mı? Bundaki görüş için anca gecegörüş gözlüğü lazım! Hasta olduk dedenin altına indirdiler yine! Tam boğuma kadar getirdiler yine! Ytd

5.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Akşama doğru endekise bi posta daha kayarlar gibi sankim, biz bugün torpilliyik
    Tam düşündüğüm gibi endekise bi posta daha kaydılar. Alıntıladığım yazıyı yazdığımda petko yeşildi yada çok az bi kırmızıydı, bende torpilliyiz sanmıştım. Herkese kaydılar
    Adaletli bi tahtacimız var, oğluna bile torpil geçmedi

7.202,88 Since 26 Aralık 2023 ölene kadar mokoko

6.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Salim hc patron neyi önemsedi ki bunda! Vıcık vıcık..
    Defterler kapanınca ne olduğunu yine bilemeyeceğiz ki! Bilançolar açıklanmasına daha çok zaman var, iki haftada neler yaptılar! Maymun bile bu kadar hızlı hareket edemez!
    Star karı şu deyip buna da al bu deyip yine itnelik yapmazlar umarım!
    Eeee sonra nolcek 2024 ilk çeyrek karı bu senenin ilk çeyrek karına göre! Bu sefer içinde starda olacak, nereye kadar sürecek bu baskı!
    İşin özü defterler kaoanınca birşeyler şekillenir( kur, emtia, faiz, petrol) ama bilançoların açıklanmasına daha var! Ytd
    Sadece takip etmek için 15-20 önemli hisseyi tablolara yazar takip ederim.Çoğu 30 ve 100 endeks hissesi.Yok aslında çok bir farkları.Şu an fiyatlara değil tamamen psikolojiye oynuyorlar.Yabancılar gelecekmiş ya.Ya doları yukarı çekin oradan satalım, ya borsa insin ucuz alalım görüşleri hakim.Şehir efsanesi aslında, senaryolar yazılıyor.
    Yabancı yatırımcı nedir ? Yukarıda yazdıklarımla hisse alacak, sonra aynı yöntemle kaçacak.Bu tip yatırımcı dolaylı yatırımcıdır.
    Gercek yatırımcı gelir ülkeye fabrika açar, istihdam sağlar, katma değer katar ve kalıcıdır.Bunalara doğrudan yabancı sermaye yatırımlarıda diyebiliriz.

Doğrudan yatırımcı kalıcıdır, dolaylı yatırımcı kaçıcıdır.Yine doğrudan yatırımcı karlılığını ve üretimi artırmak için teknoloji geliştirir makina alır, üretim şeklini değiştirir.Dolaylı yatırımcıda yönetme yetkisi yoktur, dolayısıyla vur kaç yapar.

Dünyada gelişen ülkeler doğrudan yatırımcı tercih ederler ve bu yatırımcılara kolaylıklar sağlarlar.

Şimdi Socar petkim ile doğrudan yatırım gerçekleştirmiştir.Doğrumu elbette.Kötü olan nedir ? İşte bu cevabı bilmemiz lazım.Bir başka örnek şişecam.Gidiyor yurt dışında yatırımlar yapıyor ve büyük kolaylıklar sağlıyorlar şişecama.Çünkü dolaylı değil doğrudan yatırım yapıyor.

Bir zamanlar mevcut hükümet bu tür yatırım yapacaklara arsa vermemişti yanlış hatırlamıyorsam.Arsa ver, 2-3 yıl vergi ödemesin, alt yapısını yap, gerekirse elektrik ve doğalgaz kullanımından Kdv alma.Ama şartların olsun.Mesela büyüklüğüne göre şöyle şartları olabilir.Benim ülkemin insanlarından 2-3 bin kişiye isthdam sağlayacaksın.Fabrika bitimine yakın al eğitimini ver yetiştir.

Yıllar öncesi Almanya Türkiye'den anadolunun temiz insanlarını aldı, eğitti ve fabrikalarında çalıştırdı.İnsan gücünü kullandı.

Bizde insan gücü var, enerji var ama iyi yöneticilerimiz hiç olmadı olmayacakta.Görünen bu.

Neyse deşarj oluyoruz işte.Bir çok ekonomist var ülkede, ekonomi bilen Cumhurbaşkanımız dahi var ama sonuç.......

Salim hc güzel şeyler yazmışsın ama bazılarına katilamiyacagim.
    Mesela Şu kısım; 15-20 önemli hisseyi tablolara yazar takip ederim.Çoğu 30 ve 100 endeks hissesi.Yok aslında çok bir farkları.
    Hangi hisseler olduğunu bilmiyorum ama bak şöyle birşey söyleyebilirim bu 15-20 takip ettiğin hisse ile ilgili..
    kötümser bakarsam, pandemiden bu yana en az 15-20 kat artmislardir,
    İyimser bakarsam 30-40 kat artmislardir.
    Pandemi öncesi fiyatlarında epeyce bir katlamislardir diye düşünüyorum. Bugün o baktığın hisseler 200 günlüğüne hadi bırak 300 günlüğüne geri çekilmiş olsa bile bundan yine fazla getirileri olmuştur... Sadece tahmin baktığın hisseleri bilmiyorum..

Gelelim bu kan emiciye pandemi bedelsiz bölünmüş dibi 2.20, pandemi öncesi zirvesi 4.81 o da sene 2018! Dikkatini çekerim 2024 giriyoruz o gördüğü zirveden 6 yıl geçmiş. Bol babacim bugünkü fiyatı zirvesine! 3.92 hadi 4 misli bir artış olmuş.
    Bunları geçtim 2007 de zirve 56 cent, 2013 60 cent, 2018 de gördügu zirve 4.81 lira dolar bazlı 1.28 cent ve bugünkü kapanışı 65 cent hocam...

Ytd

Yabancı konusuna katılıyorum. Çok kez dedim niye gelsin. Gelse bile bu faizlere gelir, sonrada faiziyle düşen hisseleri toplar veya başka birşey yapar.. senin güçlenmeni neden istesin ki adamlar, borç almanı isterler, borç alırsan yabancıdan bir daha kafanı kaldıramayacak hale gelirsin. Bu borçları odeyebilcek kadarda seni serbest bırakır. Ki borçlarını ödeyebilmen için o da! Ytd

Sayfa 72/631 İlkİlk ... 2262707172737482122172572 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •