Sayfa 721/800 İlkİlk ... 221621671711719720721722723731771 ... SonSon
Arama sonucu : 6396 madde; 5,761 - 5,768 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Denizli q3 kimya ihracati q2'ye kiyasla yaklasik 15% geriledi ama kur da artti, net etkinin 0a yakin olmasini ve satislarin q2'ye paralel 110m tl civarinda olmasini beklerim.

Iyi senaryoda Acsel'in denizli kimya ihracatindaki payini artirmaya devam ettigini ve ceyreklik ciro buyumesinin devam ettigini goruruz. Ilk senaryo daha olasi ama 2. Senaryo olursa harika olur.

tamami kisisel goruslerim olup hicbir sekilde yatirim tavsiyesi icermez.

2.  Alıntı Originally Posted by Radyocu Yazıyı Oku
    Dünkü kap açıklamasında, Denizli Sanayi Odası raporuna göre yıllık üretim kapasitesinin 13500 tondan 14700 tona yükseldiği bildirilmiş...
    Bu artışın nasıl sağlandığı belirtilmemiş, mevcut atıl kapasiteler veya belli iyileştirmelerle sağlanmış olabilir..
    Benim buradan anladığım, işlerin hız kesmeden ilerlediği yönünde...
    Hele ki 1200 tonluk artış katma değeri yüksek ürünlerde sağlanmışsa ne ala...
    Aynen.. Dün gelen iki KAP haberinden sonra piyasada daha cok hakim olan dusunce degerlendirme her ne kadar yeni fabrika yatirimi 2023 e sarksada zaten bu yatirimin neredeyse yarisı kadar bir kapasite ve uretim artısınin devreye girdigi Bununda ciroya hasilata ve bilancoya dahası büyumeye olan olumlu katkısıdır. Yeni fabrika yatirimida ekstra dan bir katma deger olacaktır..Yani iyi gelismeler ve beklentiler onumuzdeki donemde de sirket icin gecerli olacaktir.
    Bakalım bunların yansimasi piyasada nasil olacak ?
    Evet hep karsılastirdigim ALKA ve PAMEL orada duruyorlar ve hızla yollarina devam..
    ALKA daha birkac gun once karsilastirdik. Ustune % 20 daha koydu.
    Bakalım aradaki makas kapanacak mı ? Yada gececek miyiz ikisini de ? Iyimser taraftayiz yine..yeterki agalar biraz sahip cıksınlar , bir hakediş..bir el atsinlar sirkete..o da olur belki evet...ytd

3. Bildiğiniz gibi bu şirket ihracatını en fazla Avrupa sonra da Abd ye yapıyor.Avrupa ve Abd ekonomilerinde enflasyon ve resesyon sıkıntıları var.Bu durum ihracatın daralmasına neden olabilir.Durum böyle ise üretimini daha fazla artırma gereği duymayarak yeni tesisin devreye alınmasını daha uzak bir tarihe ötelemiş olabilir.Ürettiği ürünlerin hepsini satamama riski gördü ise ek bir üretim tesisini daha uzak bir tarihe ertelemesi anlaşılır bir durumdur.Tabi bunlar durumu anlamak adına kendi düşüncelerimdir.Denizli sanayi odası şirketin 3.çeyrek ihracat rakamlarını açıklamış. 2.çeyrek ihracat rakamlarına göre bir düşüş olduğu görünüyor.

4. Sn dinkana, "Denizli sanayii odası şirketin 3. Çeyrek rakamlarını açıkladı" demişsiniz. Bildiğim kadarıyla şirket bazında bir rakam açıklanmıyor. Açıklarsa öyle bir rakamı şirketin kendi açıklar. Eğer böyle bir rakam varsa ne kadar ki. Yazar mısınız ?

5.  Alıntı Originally Posted by Radyocu Yazıyı Oku
    Sn dinkana, "Denizli sanayii odası şirketin 3. Çeyrek rakamlarını açıkladı" demişsiniz. Bildiğim kadarıyla şirket bazında bir rakam açıklanmıyor. Açıklarsa öyle bir rakamı şirketin kendi açıklar. Eğer böyle bir rakam varsa ne kadar ki. Yazar mısınız ?
    FeQYvXIX0AAl0-j.jpg
    Ben de başka bir kaynaktan aldım.Acsel ile ilgili 9 aylık ihracat rakamları burda

6. Satıs tahmininde problem var.TL cinsi ciro...Ürünlerin kullanıldığı süt ürünleri...Deterjan vb.deki fiyat artışları ile orantılı değil...Ihracat tarafında ise kur ve ihracat bölge enflasyonlarının etkisi görünmüyor.Bu hasılat dolar bazlı kapasitesi ile uyuşmuyor.Rakip ürericlerden satış bilgisi olan iletirse bir seviniriz.Payaşımı yapan arkadaşımıza teşekkür ediyoruz.

7.  Alıntı Originally Posted by dinkana Yazıyı Oku
    FeQYvXIX0AAl0-j.jpg
    Ben de başka bir kaynaktan aldım.Acsel ile ilgili 9 aylık ihracat rakamları burda
    Bir arkadaşımızın geçmiş bilanço ve denib rakamlarından çıkardığı excel çalışmasıymış.
    Buradan Acsel in 9 aylık ihracat rakamı çıkmaz..
    Sadece tahmin olabilir.
    Denib ihracat rakamlarında, 2 çeyreğe göre %15 civarı bir düşüş bilinen bir şey
    Bu düşüşten acsel in ne kadar + ve - yönde ne kadar etkilendiği bilanço açıklanmadan bilinemez..
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

8.  Alıntı Originally Posted by Radyocu Yazıyı Oku
    Bir arkadaşımızın geçmiş bilanço ve denib rakamlarından çıkardığı excel çalışmasıymış.
    Buradan Acsel in 9 aylık ihracat rakamı çıkmaz..
    Sadece tahmin olabilir.
    Denib ihracat rakamlarında, 2 çeyreğe göre %15 civarı bir düşüş bilinen bir şey
    Bu düşüşten acsel in ne kadar + ve - yönde ne kadar etkilendiği bilanço açıklanmadan bilinemez..
    Bunu paylaşan arkadaşta 3.çeyrek ihracat rakamlarının 2.çeyreğe göre biraz daha düşük geleceğini ifade etmişti.Muhtemelen böyle olacak ancak kesin olarak nasıl rakamlarla karşılaşacağımızı 3.çeyrek finansalları paylaştıklarında göreceğiz.Sorun yok şirket çalışıyor üretiyor ihracat yapıyor.Bazen az bazen çok olur bunlar çok önemli değil.Hayırlısı bakalım diğer haftayı bekleyelim.

Sayfa 721/800 İlkİlk ... 221621671711719720721722723731771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •