Sayfa 722/1023 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 5,769 - 5,776 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Haklısınız..ancak içeriyi zaten bildiğimize göre, cari açığını(hatta geleceğini) carry-trade'e bağlamış bir ülke için ben dışarısının daha önemli olduğunu düşünüyorum..o yüzden faizleri, QT'leri vb. daha önemli görüyorum..çünki geçmişte çok seferler gördük ki globalde ''risk on'' trade başladığında ortalıkta riskler felan görünmüyor..uçup kaçmaya başlıyoruz..

En son örnek daha geçen yaz Arjantin 100 yıllık bono sattı..çok başarılı olduğu felan söylendi..şimdi gelinen duruma bak, IMF kapısında..madem bu ülke bu kadar riskliydi, nasıl 100 yıllık bono satabildi, düşünmek lazım değil mi?..selamlar..
    Bunlarin hepsi, mali goturenlerin mazereti.

Yatirim yapilabilir seviyeyi kaybettigimizde yayinlanan Mood'ys Raporu'nu herkes okumali.

Hani bunlarin, " millet Mood'yse inanmiyor." " Ic islerimize karisiyor " dedikleri raporu bir okuyun.

Orada, siz bunlari hangi amacla yaptiginizi biz biliyoruz, ama biz yabanci musterilerimize bunu anlatmak zorundayiz mealinde bir bolum var, ozellikle o kismi iyi okumak lazim.

Ozetle bunlarin, Turkiye gercegi ile hic bir alakasi yok.

Sıkı para deyip, olmadik tesvikler, bayram ikramiyeleri,hazine garantili KGS'ler dagitacaksiniz.

Piyasaya akillara zarar para vereceksiniz, sonra enflasyon yukseliyor diye yakinacaksiniz.

Tum bu yangin surerken " Ahd'im olsun, hem faizi, hem dolari, hem de enflasyonu dusurecegim..!" diye, populizme devam edeceksiniz.

Biraz gercekci olmak gerekmiyor mu ?

Yatirimla ilgilenen herkesin zekasiyla bu denli alay etmek kime ne fayda sagliyor.

Alıntı Originally Posted by Kuzen Yazıyı Oku
    Bunlarin hepsi, mali goturenlerin mazereti.
    Frekansta farklılıklar var galiba..

Dedim, içeride neler olduğunu burada çoğumuz biliyoruz zaten..

Neyse..saygılar..

3. Adamlar o kadar paraya sıkışmışlar ki varlık barışı adı altında yurt dışında bulunanlardan paralarını varliklarini vs.getirmelerini istiyor.sizce bu ohal ortamında neyin ne zaman ne olacağı belli olmayan bu ülkede kim getirir varliklarini millet kaçırmayı düşünüyor kaldı ki getirmeyi.

4.  Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku
    240 Dk.

Diren çizgi

USD/TRY 4,3203 -0,0120 -0,28%

zarar kol gibi 4.37 nere 4.32 nere
    pettrole dikkat bayi karını sıfır yapsalar bile benzine en az %7-8 zam lazım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Bestepe’den aciklama : Mali disiplinden asla taviz verilmeyecektir

-kamu maliyesinde bozulmaya izin verilmeyecektir

-faiz ve döviz baskısı azaltılacaktır

-merkez bankası elindeki araçları etkin olarak kullanacak

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Bestepe’den aciklama : Mali disiplinden asla taviz verilmeyecektir

-kamu maliyesinde bozulmaya izin verilmeyecektir

-faiz ve döviz baskısı azaltılacaktır

-merkez bankası elindeki araçları etkin olarak kullanacak

bunun içinmiydi toplantı bunu zaten hergün söylüyorlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 722/1023 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •