Onemli Gunler Banner
Sayfa 73/469 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon
Arama sonucu : 3748 madde; 577 - 584 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    ilkel akp aklının dayattığı duruma bakın, adamlar zorla sisteme dahil etmeye devam ediyor..

şimdi 2017 de çıkanların tekrar 2019 ta zorunlu olarak sisteme dahil edilmesi gündemde..

yine isterlerse çıkabileceklermiiiş polyanna bile bunların neferlerinin iyimserliğine şaşıp kalırdı..

rezalet bir durum..

"vatandaş tasarruf edemiyor biz ona tasarruf yaptırıyoruz, 2 senede bir her seferinde hatırlatıyoruz"

diğer bir nokta: sigorta şirketleri tekrar girmesi gerekenleri tek tek tesbit edip şirketlerine bildirecekmiş..

hakikaten..tam bir distopya..

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...recek-40998768
    Bu çabayı sigortasız işçiler için gösterselerdi. Şu anda hem devletin sosyal güvenlik gideri hemde sosyal yardım gideri azalırdı.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

2. Allianz için faiz bazlı fon hangisi oluyor, kabaca mevduata eşdeğer bir şey arıyorum

3. Ben de ziraat için aynısını arıyorum bilen varsa teşekkürler şimdiden.

iceriginde en fazla Vadeli TL olan fon ALZ - BAŞLANGIÇ EMEKLİLİK YATIRIM FONU. Portfoyun %65.65'i Vadeli TL.

Capture.jpg

https://www.allianz.com.tr/tr_TR/uru...fonlari.html#/

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Allianz için faiz bazlı fon hangisi oluyor, kabaca mevduata eşdeğer bir şey arıyorum

5. Likit fon riski en az ve mevduata en yakın getiri sağlayan bir fon...eğer faizlerde düşüş trendi bekliyorsanız tahvil fonu mantıklı olabilir, faiz düşüşünden de kar sağlanır... ama amaç 1 aylık mevduat gibi faiz dilerse dişük, yükselirse yüksek getiri ise,,, en yakın getiri likit fon.

Vakıfta likit fon vel.

6.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Ortalamalar AL vermiş oldu bugün itibariyle...Son aldığımız Katkı Fon'lar gayet güzel bir getiri sağlamış oldu hem de maliyeti düşürmüştük böylece...Bereket versin...Vakıf Emeklilik Katkı Fonu (VEI) total portföyümde 2 gün önce artıya geçmişti zaten...Dün 10 yıllıklar % 18 seviyesini aşağı kırdı, kısa vadeli mi olacak bakmak lazım...Ancak, gösterge faizin psikolojik eşik olarak % 25 in altını görmesi lazım ...İşte o zaman ivmelenir bu hareket...

Grafiğin güncel durumu bu şekilde...O dönem aldığımız Katkı Fonların (VEI) getirisi an itibariyle % 16.49...Ki gösterge faizde sadece 50 baz puanlık bir düşüşte bütün bu olanlar...Faiz 20 lere yaklaştıkça paraya para demeyeceğiz abi...Kıskanma senin de olur...Hazır troller yokken yazayım dedim...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    BES'te yatırım yaparken dikkat etmeniz gereken bir şeyde fon içerikleridir.
    6 aylık raporlarda görebilirsiniz. Hisse isimleri, portföy ağırlığı, eurobond vb. diğer ürünlerin kırılımları takip edilebilir.
    Bu şekilde gelir maksimize edilir.
    Örnek Allianz'ın ALR ve ALZ fonları için;
    https://www.allianz.com.tr/content/d...apor__2018.pdf

https://www.allianz.com.tr/content/d...apor__2018.pdf
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8. Arkadaşlar merhaba.. vakıf emeklilik oks bes'teyim
    bana sındukları fon tercihleri bunlar...VKE,VEO,VGH,VED,VGG,VGK al birini vur ötekine : )
    vke deydim.. getirisi düşük diye veo ve vgh ye geçtim, getiri bir yana çokcana zarar ettirdiler.
    Bu fonların son 6 ay getirileri sırasıyla 8,23,,,,-5,21,,,,-2,09,,,7,63,,,1,63,,,,7,46
    Bu nasıl bir fon yönetimi anlayamadım...tam bir rezillik gibi geldi bana fon getirileri...en azından az da olsa getiriyor diye tekrar vke ye döndüm... aylık primim şu an az gerçi ama ileride arttırmayı düşünüyordum bu durum canımı sıktı biraz..
    bu BES işlerinde henüz oldukça acemi sayılırım...Ne yapmam gerekiyor. bir fikri,bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi..

Sayfa 73/469 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •