Sayfa 73/645 İlkİlk ... 2363717273747583123173573 ... SonSon
Arama sonucu : 5158 madde; 577 - 584 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    1) sınır kaldırılmasaydı İşbankası 1 yıl içinde Max 500 milyon lot hisse geri alımı yapabilirdi, BDDK genelde max hisse geri alımı yapan bankaların ilgili yılda buna ek olarak bir de temettü vermesini onaylamıyor

2) edilmez, bunun için bir şekilde bunların imha edilmesi gerekir örneğin sermaye azaltımı yoluyla
    Teşekkürler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    İşbankası hissenin 3000 : 330= 9.10 TL nin altında seyretmesi durumunda alıcıyım diyor. Hisse spot fiyat 9.52, cimri davranmışlar.
    3 milyar bana az geldi.
    Thy 9 milyar ayirmis.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Geri alimda cimrilik oldu. 10 milyar yakisirdi.
    umarim temettüde bonkör davranirlar.
    Deprem öncesi %15 dillendiriliyordu zaten. Temettü duraklamasi öncesi ortalama %26'ydi.
    Yine %26 bekliyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Thy 3 yıl için 9 milyarmis.

5. Abi vergiden nasıl düşülür devlet başındaki şahıs vergi gelirlerini resmen aktaramıyor mu deprem fonuna teknik kolaylık amaçlı bağış yap verginden düşeyim mi demiş oluyor bundan emin miyiz büyük özel bankalara 4-5 milyar tl banka başı rakam düşmüş oluyor . İlave külfet değilse iyi …

bazı finans yorumcuları yani CEHALET ORDUSU yandıkla gettttiiii 2023 temettüsü diye ağlıyor 21.30 itibaren aralarına da lümpen çok bilmişleri almışlar da onlar sa bankalar faizlidir haram yerler para kazandırmazlar siz salaksınız uzun vadeci olunmaz al sat olun diye nutuk atıyorlar ..

Trendey cidden EMİN MİSİNİZ ? Vergiden düşüleceğine emin seniz ? Neden bu yönde kimse bilgi vermiyor ? Çok bilmişler ağlamaya bile başladılar dikkat ettim orayı da okuyorum . Maksat nabzını ölçmek insanların …

6.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Geri alimda cimrilik oldu. 10 milyar yakisirdi.
    Kesinlikle. 61.5 milyar solo net kar açıkla, sonra da bunun %5 i bile etmeyen meblağlık bir geri alım açıkla. Amatör bunlar.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    BDDK'dan bankaların hisse geri alımlarını kolaylaştırıcı adım

BDDK, payları borsada işlem gören halka açık bankaların, 6 Şubat 2023'ten 1 Ocak 2024'e kadar geri alım yoluyla edindikleri kendi hisse senetlerinin, çekirdek sermayeden indirim kalemi olarak dikkate alınmayacağını bildirdi.
    Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa'da meydana gelen depremler nedeniyle alınan ilave kurul kararlarını, resmi internet sitesinde yayımladı.

Buna göre, bireysel kredi kartlarına ve ihtiyaç kredilerine uygulanan yüksek risk ağırlıkları, deprem bölgesindeki illerde yerleşik gerçek kişilere kullandırılanlar bakımından uygulanmayacak.

Ticari nitelikteki nakdi kredilere uygulanan yüksek risk ağırlıkları da depremlerden etkilenen müşterilere kullandırılanlar bakımından geçerli olmayacak.

Öte yandan, payları borsada işlem gören halka açık bankaların bu piyasadan geri alım yoluyla edindikleri kendi hisse senetleri, çekirdek sermayeden indirim kalemi olarak dikkate alınmayacak ve kredi ile piyasa riskine esas tutar hesaplamasına dahil edilmeyecek.

Söz konusu kararlar, 6 Şubat 2023'ten itibaren olmak üzere 1 Ocak 2024'e kadar geçerli olacak.

8.  Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    Abi vergiden nasıl düşülür devlet başındaki şahıs vergi gelirlerini resmen aktaramıyor mu deprem fonuna teknik kolaylık amaçlı bağış yap verginden düşeyim mi demiş oluyor bundan emin miyiz büyük özel bankalara 4-5 milyar tl banka başı rakam düşmüş oluyor . İlave külfet değilse iyi …

bazı finans yorumcuları yani CEHALET ORDUSU yandıkla gettttiiii 2023 temettüsü diye ağlıyor 21.30 itibaren aralarına da lümpen çok bilmişleri almışlar da onlar sa bankalar faizlidir haram yerler para kazandırmazlar siz salaksınız uzun vadeci olunmaz al sat olun diye nutuk atıyorlar ..

Trendey cidden EMİN MİSİNİZ ? Vergiden düşüleceğine emin seniz ? Neden bu yönde kimse bilgi vermiyor ? Çok bilmişler ağlamaya bile başladılar dikkat ettim orayı da okuyorum . Maksat nabzını ölçmek insanların …
    Genel prosedür böyle. Yapılan kurumsal bağışlar vergiden düşülür. İşbankasına 7 milyar TL ye mal olur kabaca yani yıllık net karın %11 ine. Depremzedelere helal olsun. Öte yandan geri alım için sadece 3 milyar ayırdılar. Geri alıma 20 milyar ayrılnalıydı tabii temettüyü es geçerek.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Sayfa 73/645 İlkİlk ... 2363717273747583123173573 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •