Sayfa 73/350 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon
Arama sonucu : 2797 madde; 577 - 584 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179
     Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    HY, atanan bar sayısı kadar geriye gidip, bu aralıktaki en yüksek değeri bulur ve bu değer ile kapanış arasındaki yüzde farkı döndürür.

LY, atanan bar sayısı kadar geriye gidip, bu aralıktaki en düşük değeri bulur ve bu değer ile kapanış arasındaki yüzde farkı döndürür.

HHLL, atanan bar sayısı kadar geriye gidip, bu aralıktaki en düşük ve en yüksek değerler arasındaki puan farkını döndürür.

kullanım amaçları genelde belirlenen bar sayısı içindeki hareketin büyüklüğünü ölçmek ve kısıtlı hareketlerde sinyali engelleyerek işlem sayısını azaltmak.

A şartında;
    && ly[i] > 0.25

S şartında;
    && hy[i] < -0.25

şeklinde kullanılabilir.

HHLL ise A veya S de;

&& HHLL[i]>200
    şeklinde kullanılabilir.

sn. tiberius daha iyi bir uygulama örneği atacaktır
    çok teşekkürler,gayet anlaşılır olmuş,benim için yeterli oldu

2.  Alıntı Originally Posted by Doğanay Yazıyı Oku
    çok teşekkürler,gayet anlaşılır olmuş,benim için yeterli oldu
    rica ederim.
    bir ilave yapayım, benzer çalışma sistemi belli bar öncesi değilde son sinyal sonrası şeklinde manuelde kodlanabilir.

var ALSonrasiEnYuksek=Sistem.Liste(0f);
    var ALSonrasiZirvedenDususPuan=Sistem.Liste(0f);
    var ALSonrasiZirvedenDususYuzde=Sistem.Liste(0f);
    var SATSonrasiEnDusuk=Sistem.Liste(0f);
    var SATSonrasiDiptenYukselisPuan=Sistem.Liste(0f);
    var SATSonrasiDiptenYukselisYuzde=Sistem.Liste(0f);

for......
    {

if(SonYon=="A" ) {
    ALSonrasiEnYuksek[i] =Math.Max(H[i], ALSonrasiEnYuksek[i-1] ==0? H[i]:ALSonrasiEnYuksek[i-1]);
    ALSonrasiZirvedenDususPuan[i] = ALSonrasiEnYuksek[i] - C[i];
    ALSonrasiZirvedenDususYuzde[i] = ((ALSonrasiZirvedenDususPuan[i] / ALSonrasiEnYuksek[i] )*100);
    }
    if(SonYon=="S" ) {
    SATSonrasiEnDusuk[i] =Math.Min(L[i], SATSonrasiEnDusuk[i-1] ==0? L[i]:SATSonrasiEnDusuk[i-1]);
    SATSonrasiDiptenYukselisPuan[i]= C[i] - SATSonrasiEnDusuk[i];
    SATSonrasiDiptenYukselisYuzde[i]= ((SATSonrasiDiptenYukselisPuan[i] / SATSonrasiEnDusuk[i] )*100);
    }

//Strateji
    //.....

}

3. Al sonrasi vesaire ne.ara cikti ?

Peki aldigimizdaki fiyati veya sattigimizdaki fiyati nasil hesaplatiriz
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Al sonrasi vesaire ne.ara cikti ?

Peki aldigimizdaki fiyati veya sattigimizdaki fiyati nasil hesaplatiriz
    "al sonrası" çıkan bir şey değil bizim oluşturduğumuz hesaplama değişkenleri onlar.

ben tek satır robot kullanmıyorum.
    emirin hemen öncesine aşağıdaki şekilde çekerek bilgilendirme mesajlarımda kullanıyorum.

var alisfiyat = Sistem.AlisFiyat(EmirSembol);

gerçekleşen fiyatı ise daha sonra çekerek logluyorum.

5. Sistemde ma larla bir ornek amacli

Sistemin al yaktigi fiyati veya sat yaktigi fiyati bildiremezmiyiz.

Teferruata girmeden

Mesela aldigin fiyat soyle ise boyle yap vesaire dedirtecem ama aldigi fiyati nasil gosterecem

Mesela bunu dahada gelistiremezmiyiz rsinin 80 oldugu zamanki barin yukseigini cek bir yere not sonra o fiyat soyle olduysa boyle yap filan dedirtecem mesela illa al sat bari olmasina gerek yok
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Sistemde ma larla bir ornek amacli

Sistemin al yaktigi fiyati veya sat yaktigi fiyati bildiremezmiyiz.

Teferruata girmeden

Mesela aldigin fiyat soyle ise boyle yap vesaire dedirtecem ama aldigi fiyati nasil gosterecem

Mesela bunu dahada gelistiremezmiyiz rsinin 80 oldugu zamanki barin yukseigini cek bir yere not sonra o fiyat soyle olduysa boyle yap filan dedirtecem mesela illa al sat bari olmasina gerek yok
    işlem sırasındaki fiyatı tutabilirsiniz kontrol için.
    Sistem.Yon[i] = "S";
    SonSatFiyat =C[i];

7.  Alıntı Originally Posted by Doğanay Yazıyı Oku
    Tiberius hocam
    HY LY İndikatorlerinin kullanımına bir örnek verir misiniz
    Ben 0.01 Büyükse yaptım herikisi için ama grafiğe atadığımda indikatorler daha farklı kodlanmalı gibi geldi bana
    Hatta birde HHLL de olursa örnek içinde güzel olur

Poyraz'cım benim kodlar yayıldı ve onlarca kişi gerçeğe bağladı. (Bir kaç twitter hesabı paylaştı zaten)
    Bu yüzden artık iyi sonuç vermiyor. Kendim kazanamazken öneride bulunmam komik olur.
    Orhan üstadın paylaştığı bilgiler değerli ancak sistem tamamlandığında probability distribution ile gerçekle örtüşme oranını hesapla. %60 üzeri güzel bir değer olur. Bu tip tasarımlarda optimizasyon mükemmel değerler yakalar ancak gerçeğe bağlayınca askıda kalma durumuna sık rastlanır.
    Yeni jenerasyon çalışmalarım sonuç verince o alanda bilgiler vereceğim.
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179
     Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Poyraz'cım benim kodlar yayıldı ve onlarca kişi gerçeğe bağladı. (Bir kaç twitter hesabı paylaştı zaten)
    Bu yüzden artık iyi sonuç vermiyor. Kendim kazanamazken öneride bulunmam komik olur.
    Orhan üstadın paylaştığı bilgiler değerli ancak sistem tamamlandığında probability distribution ile gerçekle örtüşme oranını hesapla. %60 üzeri güzel bir değer olur. Bu tip tasarımlarda optimizasyon mükemmel değerler yakalar ancak gerçeğe bağlayınca askıda kalma durumuna sık rastlanır.
    Yeni jenerasyon çalışmalarım sonuç verince o alanda bilgiler vereceğim.
    Eyvallah üstadım

Sayfa 73/350 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •