Sayfa 732/819 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782 ... SonSon
Arama sonucu : 6549 madde; 5,849 - 5,856 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1. Vallahi tebrikler Sn. Market Soul, ben ki trade ederim, çok aldım sattım, 2.74 gördüğü sabah da elim gitmedi desem yalan, sonra baktım PD dd fk bilanço filan bana göre en iyi banka bu yemin ederim elim gitmedi normalde acımam

Spot mal sonuçta ne yaparsa yapsın 2 altına tekrar getirecekse ykb den yüklü kredi çekip ykb alırım duble kazanç hesabı
     Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Dostum ben şu an izlemedeyim ama belli bir aralığım var gelirse affetmem.
    Kaatta olanlara da destek atarız.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Vallahi tebrikler Sn. Market Soul, ben ki trade ederim, çok aldım sattım, 2.74 gördüğü sabah da elim gitmedi desem yalan, sonra baktım PD dd fk bilanço filan bana göre en iyi banka bu yemin ederim elim gitmedi normalde acımam

Spot mal sonuçta ne yaparsa yapsın 2 altına tekrar getirecekse ykb den yüklü kredi çekip ykb alırım duble kazanç hesabı

2.59'da kale ağzına gelen topa hafif dokunup topu ağlara bıraktık.
    2.74'te sert şut çekip doksana takana helal olsun.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

3. 250000 lot cepte
    Toplam 1 milyon lot alip emekliliği ilan etmek icin sabırsizlaniyorum

Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    250000 lot cepte
    Mami dostum banka hissesinden emekli olunmaz.
    Banka hissesi likit para gibidir.
    Kafandaki karı gördüğünde satarsın, sanayi vesaire kayarsın.
    Banka hisseleriyle oynaşacan ama istediğini alınca kıçına tekmeyi basacan.

5. Sn. Market soul, bu degerlemeler ile, temel bir düzelme olduğu zaman temettusu vs derken ykb sizi emekli edebilir inanılmaz kötü fiyatlama var batacak gibi muamele görüyor. Ben ozeller konusunda o kadar kötümser değilim yolunu bulacaktır devletlere pek bulasilmaz...
     Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Mami dostum banka hissesinden emekli olunmaz.
    Banka hissesi likit para gibidir.
    Kafandaki karı gördüğünde satarsın, sanayi vesaire kayarsın.
    Banka hisseleriyle oynaşacan ama istediğini alınca kıçına tekmeyi basacan.

6.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    250000 lot cepte
    Teorik olarak 1M lot YKBNK hissesi ile emekli olmanız mümkün aslında. Konu doğal olarak göreceli...

YKB'nin hak ettiği ortalama bir değer olarak 6 Liraya çıktığını varsayarsak ve siz yılda hisselerinizin %4'ünü bozdurup harcarsanız ki bu 6 Lira fiyattan yıllık 240.000 Liraya denk geliyor, eviniz olmasa bile kira dahil aylık 20.000 Lira harcayarak rahatça emekli olabilirsiniz.

Buradaki püf noktası %4'lük oran ABD, İngilitere gibi gelişmiş ülkelerde kullanılan oran. Yani YKBNK'nın yıllık reel olarak en az %4 getiri getirmesi gerekiyor...

Reel olarak sıfır getiri sağlasa bile en az 25 yıl aynı yaşam standardını sürdürebilirsiniz. Yaşınız 50 ise bu Türkiye'nin ortalama erkek yaşam süresinden (72 yaş gibi) fazla bir süre rahatça paranızın yeteceği anlamına geliyor. Ayrıca eviniz varsa çok daha uzun süre götürür bu para sizi. O da üstüne kaymak...

Koç'un hiçbir şirketinin uzun vadede reel olarak zarar ettirmediği gerçeğini göz önüne alıp, aşılarınızı zamanında yaptırdığınızı, koronaya yakalanmadığınızı, araba kullanırken trafik kurallarına uyduğunuzu ve trafikte karşıdan karşıya geçerken önce solunuza sonra sağınıza baktığınızı varsayarsak olası görünüyor...
    Dil aslandır, yatar eşikte...

7.  Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Benim bu ay sonunda satmam gerekiyordu ama ilk plana geri döndüm. Bu fiyatlarda kalmaya devam ettiği sürece eklemeye devam edeceğim...
    Dün ilginç bir şekilde 2.37-2.38-2.39-2.40 diye adım adım yükselttiğim halde alamadım. Bugün sabah 2.38'den aldım biraz. Garip oldu...
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Şu borsanın hali böyle olmasa kağıtta öyle potansiyel var ki...

Sayfa 732/819 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •