Sayfa 732/800 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782 ... SonSon
Arama sonucu : 6398 madde; 5,849 - 5,856 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Su ced raporu haberindeki rakamlar aralik 21'deki yatirim aciklamalariyla ortusmuyor, bilgisi olan var mi?

tamami kisisel goruslerim olup hicbir sekilde yatirim tavsiyesi icermez.

2. Karboksimetil üretim kapasitesi 12500 tondan 35000 tona mı çıkacak yoksa Saf Karboksimetil üretimi 12500 tondan 15000 tona mı çıkacak.Biraz karışık bir durum var gibi.

3. FjeL8VkXkAEHry0.jpg
    Böyle bir bilgi buldum.Karboksimetül Selüloz yıllık üretim 14700 tondan 35000 bin tona çıkacak.....Saf Karboksimetül Selüloz üretimi yıllık 300 tondan 15000 tona çıkacak deniyor.Eğer böyleyse acsel büyük bir fabrika yapımına başlayacak demektir.

4. FjeL8VoXkAUZ59f.jpg
    Acsel yeni fabrika için ilk kepçeyi vurdu bilgisi var.

5.  Alıntı Originally Posted by dinkana Yazıyı Oku
    FjeL8VoXkAUZ59f.jpg
    Acsel yeni fabrika için ilk kepçeyi vurdu bilgisi var.
    İnşaat faaliyetlerine başlanmış olması güzel.
    şirkette son faaliyet raporunda 2023 ilk yarısında tamamlanması planlanmakta demiş.

Şirketimizin mevcut üretim kapasitesinin yıllık 13.500 tondan 14.700 tona çıkarıldığına
    ilişkin olarak Denizli Sanayi Odası tarafından 17 Ekim 2022 tarihli ve 485 sayılı yeni
    "Kapasite Raporu" hazırlanmıştır.
    Öte yandan 03.12.2021 tarihli özel durum açıklamamıza konu yıllık 2.500 ton kapasiteli
    yeni saf CMC tesisi yatırımına ilişkin çalışmalar devam etmekte olup yatırımın 2023 yılının
    ilk yarısında tamamlanması planlanmaktadır.

Selüloz Türevleri Üretimi Ve Tehlikesiz Atık Geri Kazanım Tesisi Kapasite Artışı

(Karboksimetil Selüloz 35.000 ton/yıl, Saf Karboksimetil Selüloz 15.000 ton/yıl Kapasiteli, Kimyasal Depolama Kapasitesi 1.660 m3)

35 bin ve 15 bin ton/yıl diye verilen rakamların "Tehlikesiz atık geri kazanım tesisinin" kapasitesiyle alakalı olduğunu anlıyorum.

Üretim rakamı faaliyet rakamında da verildiği gibi 14700 ton...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

6.  Alıntı Originally Posted by Radyocu Yazıyı Oku
    İnşaat faaliyetlerine başlanmış olması güzel.
    şirkette son faaliyet raporunda 2023 ilk yarısında tamamlanması planlanmakta demiş.

Şirketimizin mevcut üretim kapasitesinin yıllık 13.500 tondan 14.700 tona çıkarıldığına
    ilişkin olarak Denizli Sanayi Odası tarafından 17 Ekim 2022 tarihli ve 485 sayılı yeni
    "Kapasite Raporu" hazırlanmıştır.
    Öte yandan 03.12.2021 tarihli özel durum açıklamamıza konu yıllık 2.500 ton kapasiteli
    yeni saf CMC tesisi yatırımına ilişkin çalışmalar devam etmekte olup yatırımın 2023 yılının
    ilk yarısında tamamlanması planlanmaktadır.

Selüloz Türevleri Üretimi Ve Tehlikesiz Atık Geri Kazanım Tesisi Kapasite Artışı

(Karboksimetil Selüloz 35.000 ton/yıl, Saf Karboksimetil Selüloz 15.000 ton/yıl Kapasiteli, Kimyasal Depolama Kapasitesi 1.660 m3)

35 bin ve 15 bin ton/yıl diye verilen rakamların "Tehlikesiz atık geri kazanım tesisinin" kapasitesiyle alakalı olduğunu anlıyorum.

Üretim rakamı faaliyet rakamında da verildiği gibi 14700 ton...
    O zaman bu yeni yapılacak fabrika ile hem kimyasal depolama kapasitesi artacak hem de saf karboksimetil selüloz üretimi 12500 tondan 15000 tona çıkacak.Bu fabrikanın asıl amacı saf karboksimetil üretimini artırmak.Son olarak ben böyle anladım.Teknik detaylara tam vakıf değiliz.Her neyse artık.Şirket yeni kurulacak fabrika ile üretim kapasitesini artıracak.Bu da daha çok ihracat anlamına gelir.Biz yatırımcıları ilgilendiren tarafı da bu zaten.Şirket için de bizler için de hayırlı uğurlu olsun.

7. Bugun gelen dahilde isleme verisi ve bir onceki veriyi dusununce son ceyrekte brut kar marjinda iyilesme olmasi olasi gibi. Ekim ve kasimda Denizli kimya ihracat verileri 20% kadar geriledi q3e gore, q4 icin satislardan cok umutlu degilim ancak marj toparlayacak gibi.

tamami kisisel goruslerim olup hicbir sekilde yatirim tavsiyesi icermez.

8. Benim son yazılanlardan ve paylasilardan anladıgım Acsel iki farkli yatirimi ayni anda yapıyor. Fabrika altyapısı binalarıda ona göre..Tabi bu konuda KAP acılamasi gelse ve tam olarak teyit etse piyasa üzerinde daha etkili olacaktır. Sonucta durum boyle ise ACSEL de agresif bir sekilde yatırıma ve buyumeye devam ...
    ve yine Kasım ayı ihracat ithalat rakamları paylasiliyor ( D1 ) ki buda Acsel de bir bozulma olmadigini gösterir..Birde stoklardaki ürunlerin guncel rakamlarla degerlemesi pozitif etki yapacaktir.
    Acsel in pazar yada satis sorunu olacagini dusunmuyorum ayrica.. yeterki bu stratejik ham maddeyi ve urunu uretsin. Avrup pazarı daralirsa Afrika ortadogu , Asya pazarlari var. Mısır BAE SUUDI ARABISTAN basta olmak uzere ticari hacim hızla gelismekte.
    Acsel de bu hacimden ve ivmeden pay alacaktir mutlaka ( ki boyle güclü bir gruba ait ve boyle profösyönel yonetilen bir sirket )
    Acsele artik fiyat bicmek hedef belirlemek yonlendirmek cok zor..Kaldı ki kendini her gecen gün daha da hissettiren SERMAYE ARTISI baskisı beklentisi hisseyi canlı tutacaktir.
    Kannatim artık Acsel de USD bazli indikatorler ve gostergeler baz alinacaktir. Fiyatı da piyasa sarrafları ustadları ve dinamikleri belirleyecektir..kendi göruslerimdir. Ytd

Sayfa 732/800 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •