Sayfa 734/956 İlkİlk ... 234634684724732733734735736744784834 ... SonSon
Arama sonucu : 7648 madde; 5,865 - 5,872 arası.

Konu: AFYON Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    aRACI KURUMUNUZLA İRTİBATA GEÇİN HACİMİNİZ ÇOKSA ÜCRETSİZ ALABİLİRSİNİZ. FOREX,MATRİKS,İDEAL GİBİ SUNUCU VEREN SİRKETLER VAR. ÖZELLİGİNE GÖRE 175 TLDEN BAŞLIYOR OLMASI LAZIM
    Teşekkürler hocam. İşbank benim banka. Hangisini alabiliyorum, hangisini tavsiye edersiniz.. Birde ziraat var.. Bankaya göre değişiyor mu programlar

2.  Alıntı Originally Posted by maruf2001 Yazıyı Oku
    Hocam maliyet bile görünüyor harika bir program aylık ne kadar ödüyorsunuz ve ismi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,178
     Alıntı Originally Posted by borsamağduru32 Yazıyı Oku
    Teşekkürler hocam. İşbank benim banka. Hangisini alabiliyorum, hangisini tavsiye edersiniz.. Birde ziraat var.. Bankaya göre değişiyor mu programlar
    Benim aracı kurumun deniz yatırım , matriksÜcretsiz kullanıyorum

4.  Alıntı Originally Posted by MMF 1 Yazıyı Oku
    Bakış açısı demişken mesela amiral gemi çimsa ile de kıyaslamak gerekebilir mi!

it is the average of five people in the human environment..
    Bir de Çimsa'yı mı düşünelim şimdi. Onu Çimsa'da olanlar düşünsün. Arçelik mi, Koç Holding mi demek gibi bir şey. Tabii ki Arçelik.

5.  Alıntı Originally Posted by kerrake Yazıyı Oku
    Bir de Çimsa'yı mı düşünelim şimdi. Onu Çimsa'da olanlar düşünsün. Arçelik mi, Koç Holding mi demek gibi bir şey. Tabii ki Arçelik.
    Hayır tabi ki öyle bir şey değil. Çimsa ve Afyon arasında gerçekten de Afyon seçerim derseniz art niyet ararım. Çimsa hemen hemen her sene temettü veren ve finansalları çok güçlü bir firma. Afyon ise aksine, uzun süre bir şey vermeyip zaman zaman bedelli yapıp yatırımcısını tedirgin eden bir firma. Tabi ki herkes istediği riski tercih eder ama iki kağıt arasında güven veren denilince hemen hemen herkesin aklına çimsa'nın geleceğini düşünüyorum, afyon'un değil. Afyon, Arçelik gibi güçlü olmadığı için verdiğiniz örnek yanlış.

6. Matrix programı aracı kurum parasını ödüyor.aylik 170 civar olması lazım...ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,742
     Alıntı Originally Posted by KANaryaa Yazıyı Oku
    Hayır tabi ki öyle bir şey değil. Çimsa ve Afyon arasında gerçekten de Afyon seçerim derseniz art niyet ararım. Çimsa hemen hemen her sene temettü veren ve finansalları çok güçlü bir firma. Afyon ise aksine, uzun süre bir şey vermeyip zaman zaman bedelli yapıp yatırımcısını tedirgin eden bir firma. Tabi ki herkes istediği riski tercih eder ama iki kağıt arasında güven veren denilince hemen hemen herkesin aklına çimsa'nın geleceğini düşünüyorum, afyon'un değil. Afyon, Arçelik gibi güçlü olmadığı için verdiğiniz örnek yanlış.
    afyon ile çimsanın 1 yıllık getirilerine baktım:

19042019 17042020 %
    AFYON 1,59 2,65 66,67
    ÇİMSA 6,75 7,06 4,59

Son bir yıllık fiyat performansa baktığımda afyon çimento çimsayı bayağı bir sollamış görünüyor..

8.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    afyon ile çimsanın 1 yıllık getirilerine baktım:

19042019 17042020 %
    AFYON 1,59 2,65 66,67
    ÇİMSA 6,75 7,06 4,59

Son bir yıllık fiyat performansa baktığımda afyon çimento çimsayı bayağı bir sollamış görünüyor..
    Evet bu sene için o şekilde oldu ancak 5-10 yıllık bakarsanız mesela Afyon'un 2010 yılıyla aynı fiyatta olduğunu görürsünüz. Çimsa'da da benzer bir durum var ancak çimsa düzenli olarak temettü veren bir firma. Çünkü çimsa'nın bilançosuna baktığınızda karlılığının çok daha fazla olduğunu görürsünüz. Özsermaye olarak da yine çimsa afyon'dan 8 kat güçlü. Zaten Afyon'un bu bedellisinde de satılmayan paylar için Çimsa kendisi karşılama taahhüdü verdi. Uzun vadeli grafikleri incelersek daha net bir fikir verir. Afyon şu an dediğiniz gibi 1 senedir primli de olduğu için bir risk olabilir. Ancak tabi şöyle de bir şey var ki, Afyon ani sert hareketleri de görülen bir kağıt. O yüzden her şey de mümkün. Herkes kendi riskini buna göre seçer ama uzun vadede normalde daha güvenli hangisi diye sorulursa sanmıyorum pek afyon diyen kimsenin çıkacağını.

Sayfa 734/956 İlkİlk ... 234634684724732733734735736744784834 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •