Sayfa 735/805 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785 ... SonSon
Arama sonucu : 6437 madde; 5,873 - 5,880 arası.

Konu: BNTAS - Bantaş Bandırma Ambalaj

1. Gene iyi ne alsan ikiye katladı bu ara bi bu kaldı.

Fil bosalmasi gibi patlayacak bekliyoruz para geldikçe de ekliyoruz.
     Alıntı Originally Posted by komkmer Yazıyı Oku
    Başka kağıdı sattım, bunu aldım. Sattığım %30 yaptı. Söyleyeceklerim bu kadar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    KARŞIYAKA
    Gönderi
    885
     Alıntı Originally Posted by magurus Yazıyı Oku
    Bankalara, Holdinglere, Demir ve çeliğe giren para çıkmaya görsün.

Yükselen borsada gitmeyen tahtanın, düşüşteki hali ne olur.

Tabi alttan alma fırsatı verir...Hem de ne fırsat 50...60 kuruşa mal toplarız.

Ömür vefa ederse tabii.?

Mal sahibinin beklentisi de o yönde zaten...

Tepeden sopaladığı malları, kelepir fiyattan yerine koymak.

Şirket nasıl olsa kâr ediyor...Gelen parayı içeride deve etmek en güzeli.

Adamın tahtadan mal kaptırma gibi bir derdi yok zaten.

Salmış çayıra mevla kayıra...

Şimdi hep beraber seyredelim..
    Perşembenin gelişi, Çarşambadan bellidir...

4 gün önce yazmıştık ne yaşayacağımızı...

''Bıldır yediği hurmalar, bu yıl g.tünü tırmalar.''

Endeks elbet düzeltmesini yapacak,

Ama bizim lanet kendini hiç koruma altına almadı ki.

Endeks yükselirken düştü...Endeks düşerken yine düşüyor.

Dünkü %6 düşüşe mal sahibi öyle olmaz böyle olur deyip tahtayı tavan yapmasını bekledim.

Ama hep dedim, bu adama güvenim sıfır, Onda öyle bir mabat yok.

Şimdi tekrar diğer tahtaların s.... keyfi yerine gelecek, Endeks toparlayacak diye bekle dur.

Manken amk laneti, konu mankeni...

Bu tahtada bunca beklenti varken, BİST'TİN rüzgarından zerre kadar faydalanamadı.

Zamanında bizim abilerimiz bize hep şunu derdi...

''Kötü havada iyi tahta olmaz''...''Yükselemeyen borsa veya hisse düşmeye mahkumdur''

YTD...

3. Mal sahibi Mülk sahibi
    Nerede bunun ilk sahibi

Güneşe yüzünü dönmüş
    Son ürüne kadar tüm süreçleri kendisi yapacak
    Yurt dışı bağlantılar hazır vs vs.
    Akıllı olmak şirketin barındırdığı potansiyeli keşfetmek lazım
    Yazın bir tarafa
    3 bilemediniz 5 ay içinde bu şirketi millet çift hanelerde almak için sıraya girecek.
    Ben artık ekran kapatıyorum
    Herkese önce sağlık sonra bolca para diliyorum.
    Şahsi görüşlerimdir inceleyip araştırıp öyle karar verin.
    Yatırım tavsiyesi değildir

4. Arkadaşlar bu fabrikanın çalışma düzenini bilen varmı.ornegin kaç vardiya çalışıyor?

5.  Alıntı Originally Posted by chaos Yazıyı Oku
    Sn. Tinaz ve Sn. bidbas,

Aslında sizin yazdığınızdan bile daha ucuz hisse. F/K hesabında kasadaki nakitlerin borçları aşan kısımları hesaplamaya dahil edilmez bildiğiniz üzere. Firmamızın ise hisse başı 80 kuruş nakiti var. Dolayısıyla bu değeri hisse fiyatından çıkarıp hesaplarsak daha 3. çeyrek karı denkleme girmeden bile 4 yıllık karına el değiştiriyor olduğunu söyleyebiliriz. 3. çeyrek karı da açıklandıktan sonra neredeyse 3 - 3.5 yıllık karına el değiştiriyor olacak.

Bundan daha bile potansiyelli olduğunu düşündüğüm diğer ortaklığım ile birlikte portföyümün 2 hissesinden biri. Tüm arkadaşlara bol kazançlar diliyorum. 6 ay içerisinde şu anda ortaklığı bulunan tüm arkadaşların memnun olacağı fiyatların görüleceğini düşünüyorum.

Bunlar kendi kişisel yorumlarımdır. Hesap hataları olabileceğini de düşünerek kendi araştırmalarınız yapınız.
    F/K hesabı ile kasadaki naktin ve borçların ilgisi yoktur. F/K Piyasa Değerinin Yıllıklandırılmış (yani son 4 çeyreklik) Net Kâra Bölünmesidir. Kavram kargaşasına girmişsiniz. Kasada nakdin bol olması başka bir şey. Onun avantajlarının olması başka bir şey, ama F/K ve hesaplaması ile bir bağlantısı sözkonusu değil. Nakdi bol olduğu için düşük borçlulukla gitmesi sağlanabilir, bu da faiz giderlerini azaltır, ya da bir yatırım yapacaksa daha az borçlanarak yapar. Bunun net kâra dolaylı etkisi elbette vardır, ama nakdi bol diye aslında 4 yerine 3'lü F/K durumu var şeklinde yorum yapmak kavramları kendi tanımlarından çıkarmak olur. Şirketin kârlılığına dolaylı etki yapacak bir yığın başka faktör de bulunabilir, ama bunlar doğrudan F/K ile ilintilendirilip aslında gizli F/K şudur gibi sonuç çıkarmak olayı bağlamından koparmak olur.

Saygılar.
    25

6. Ben de hesabı böyle yaparım.

Hisse başına 2 lira borcu olup 4 fk işlem gören kağıt ile hisse başına 2 lira nakiti olup 4 fk işlem gören sirket çok çok farklıdır bana göre.

Bantas temel olarak borsadaki en ucuz birkaç kağıttan birisi.

Borcu yok.

Her çeyrek ama az ama çok karı var.

Hammadde fiyatları düşüyor.

Müşterilerinin ise işleri her zamankinden çok daha iyi.

Resmen kusursuz bir ortam var ama kağıt rezil ötesi rezil performansa devam ediyor.

Elime para geldikçe bantas alıyorum.

Elimden gelen bu.
     Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    F/K hesabı ile kasadaki naktin ve borçların ilgisi yoktur. F/K Piyasa Değerinin Yıllıklandırılmış (yani son 4 çeyreklik) Net Kâra Bölünmesidir. Kavram kargaşasına girmişsiniz. Kasada nakdin bol olması başka bir şey. Onun avantajlarının olması başka bir şey, ama F/K ve hesaplaması ile bir bağlantısı sözkonusu değil. Nakdi bol olduğu için düşük borçlulukla gitmesi sağlanabilir, bu da faiz giderlerini azaltır, ya da bir yatırım yapacaksa daha az borçlanarak yapar. Bunun net kâra dolaylı etkisi elbette vardır, ama nakdi bol diye aslında 4 yerine 3'lü F/K durumu var şeklinde yorum yapmak kavramları kendi tanımlarından çıkarmak olur. Şirketin kârlılığına dolaylı etki yapacak bir yığın başka faktör de bulunabilir, ama bunlar doğrudan F/K ile ilintilendirilip aslında gizli F/K şudur gibi sonuç çıkarmak olayı bağlamından koparmak olur.

Saygılar.

7. Simdi soru su.

%40 faizle 50.000 TL. tuketici kredisi cekip, 12.500 lot BNTAS alirmiydiniz ?

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Simdi soru su.

%40 faizle 50.000 TL. tuketici kredisi cekip, 12.500 lot BNTAS alirmiydiniz ?
    Şahsen ben elin şeyi ile borsada gerdeğe girmeyi hiç doğru bulmuyorum...Biraz alıp köşeye attım...Para ederse ne ala etmez ise başka kağıt bulduğumda basar çıkarım...

Sayfa 735/805 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •