Sayfa 737/807 İlkİlk ... 237637687727735736737738739747787 ... SonSon
Arama sonucu : 6453 madde; 5,889 - 5,896 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

Alıntı Originally Posted by BTAV Yazıyı Oku
    Sayın Tosunpasa,

Bahsettiğiniz düşük fiyatlama olayına katılmakla birlikte bunun ana sebeplerinden birini piyasadaki Koç Grubu fetişizmi ve Sabancı Grubu düşmanlığı olarak yorumluyorum.

Şayet bu şirketin partonu farklı grup/kişi olsaydı bahsettiğiniz 150-200 rakamları hayal değildi.
    Size katılmamak elde değil.
    Toplamak için bir fırsat bu rakamlar ama işte piyasa bu şirketi ne zaman farkedecek.
    En büyük soru işareti bu.
    Saygılar

2. Bir diğer Sabancı şirketi cimsa nasıl sizce sayın tosunpasa abi.
     Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Size katılmamak elde değil.
    Toplamak için bir fırsat bu rakamlar ama işte piyasa bu şirketi ne zaman farkedecek.
    En büyük soru işareti bu.
    Saygılar
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Dünya da gerek tel bazlı reinforcement gerek kauçuk ağırlıklı lastikçilerde hem Rusya dan bitmiş ürün ihracat eksikliği hemde kauçukun hammaddesi karbon siyahının arzı kesildi ..
    Tel bazlı bizim rakibimiz kauçuk ise bizim lastiklerde payını azaltmak için geliştirdiğimiz geniş ürün gamımız var n66 tabanlı (daha hafif daha dirençli) hammadde de indo kordsa dan geliyor tedarik içerden

Yani zaten Dünya da artan pazar payımız rekora çıkmıştı şimdi gündem hem kauçuk hemde tel bazlı reinforcementdan bize kayıyor bunlar 2022 de yansıyacak inşallah tabi biz bunları sadece bilançoda göreceğiz haber olarak sanmıyorum versinler..

Tüm bunların yanında Çin de yine başlayan kapanmalar da bize artı yazacak inşallah...

Neden bunlar önemli çünkü nerdeyse tüm lastikçilerle çalışıyoruz yeni bir pazarlama gereği yok ani yansımalar bekliyorum inşallah...
    Kordsa nın bir rakibi var 10 kat fazla ciro yapıyor alabileceğimiz pazar payına gösterge olsun diye yazdım...

Kompozit tarafına gelirsek 1 buçuk yıldır ezberledim yazmaktan bunalttım belki ketum şirket haberler gelecek ama inşallah... sektör sürekli darbe yedi en son Boeing kazası dahil ama hidrojen gündemi borusundan deposuna malum doğalgaz krizi ile rüzgarı arkasına aldı,havacılık uzay evtol ev spor savunma.... 1 sene içinde haberler akacaktır diye dua ediyorum..

Kratos bebek onu konuşmayalım...

Çizgileri takasları patronu bunları bir kenara itin 5 yıl sonrasını hayal edin diyorum....
    Allah mahçup etmesin inşallah bizi bir an önce yükselsin hedefimize..

Bir dost

Alıntı Originally Posted by denizci2 Yazıyı Oku
    Bir diğer Sabancı şirketi cimsa nasıl sizce sayın tosunpasa abi.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Banka, sigorta, inşaat ve holdinglerle ilgilenmiyorum.
    Sabancı olması da cabası
    Ama güzel şirket.
    Tuncay Turşucunun analizlerini bulabilirsin cimsayla ilgili.
    Beyaz çimento olayı falan vardı.
    Ama dediğim gibi ilgi alanım değil.
    İyice araştırmadan işte bu benim hissem 10 yıl olsa bile tutarım demeyeceğin hisseyi alma kardeşim.
    Saygılar.
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

Kratos üretim 2015 görünüyor hocam.
    Yeterli.bir süre değil mi?
    Neden bebek tabirini kullandınız.
    Şirketin geleceği parlak ama fiyat yansıması hep geç ya da az benim söylemek istediğim buydu.
    Umarım hakettiği yerlere gelir.
    Saygılar

Ben değil şirketle görüştüm onlar bebek diyor ciro da payı itibariyle.. benim de hoşuma gitti bebek demek ilerde bir kordsa da kratos demek bir kordsa da kompozit etti 3 kordsa ucuzluğu da bir kordsa eder 4 kordsa ben 2028 için 1000 tl çıkardım önceden 2031 di bu rakam Excel tablomda bunu da ilk defa yazıyorum riskli bir söylem ama inancım ve hesaplarım bu yönde
    Allah mahçup etmesin inşallah bizi bir an önce yükselsin hedefimize
     Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Kratos üretim 2015 görünüyor hocam.
    Yeterli.bir süre değil mi?
    Neden bebek tabirini kullandınız.
    Şirketin geleceği parlak ama fiyat yansıması hep geç ya da az benim söylemek istediğim buydu.
    Umarım hakettiği yerlere gelir.
    Saygılar
    Bir dost

Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Ben değil şirketle görüştüm onlar bebek diyor ciro da payı itibariyle.. benim de hoşuma gitti bebek demek ilerde bir kordsa da kratos demek bir kordsa da kompozit etti 3 kordsa ucuzluğu da bir kordsa eder 4 kordsa ben 2028 için 1000 tl çıkardım önceden 2031 di bu rakam Excel tablomda bunu da ilk defa yazıyorum riskli bir söylem ama inancım ve hesaplarım bu yönde
    Allah mahçup etmesin inşallah bizi bir an önce yükselsin hedefimize

Bir dost
    Rakam iddialı gibi görünse de aslında gayet ulaşılabilir hedef.
    Ama işte fiyata ne zaman yansır
    Yoksa şu an bile söylediğiniz rakamın beşte birine gelmişti.
    Bir ikincisi yatırımcı sunumunda kompzitte ki rakibi 10 katı ciro yapıyor diye gördüm.
    Ardından rus şirketine yaptırım diye bir haber gördüm. Sanki ikisi de aynı firma.
    Ama haberi bulamıyorum.
    Yanlışım varsa düzeltiniz.
    Sizin bilginiz var mı?

8. Arkadaşlar selamlar, arada bir uğrarım ötelenen temettuye p.tesi için hazırlıklar tamammi diye bir selam vereyim dedim. Hayırlısı olur umarım hakkımızda hepimiz için. Kaldı bugünkü kapanisla birlikte iki gün.. saygılar.. ytd

Sayfa 737/807 İlkİlk ... 237637687727735736737738739747787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •