Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 738/1002 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748788838 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,897 - 5,904 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Birebir şahit olduğum ( tanıdığım kisiler değil bankada iken gözümle gördüm) 3 4 olay var, fazlasını bilmem kendi tecrübemi genelledim.

Ayrıca Evim olsa benzer değerde evi olan ( cok var ) arkadaşımla takas ederdim ayni sitede komsunla bile edersin cok olay çıkarsa taşınır herkes yeni evine olur biter

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Baldızından ve eniştesinden alamayan çevremde çok biliyorum o yüzden sordum ,

Onların yüksek faizli kredi borcu var o kapanacak üstelik eline birşeyde geçmeyecekti .

Ona rağmen red yedi hepsi diğerleri de kredi onayı olmuşsa o şubedeki müdür ve onaylayan mt okka altına gidiyor .

Risk alır almaz o şubenin bileceği iş tabi ki

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

2. arabaların fiyatları emin olun pazartesi itibari ile güncellenir en kötü 20-25 bin zam gelir fiyatı 300 olan arabalara memleket ne hale geldi 3.20i kasa 500 bin yarın 540-550 ye şaşırmam beni bile bugün kıytırık araba için 6 kişi aradı millet uyanık

3. Sn. Diproyal,

Konut menzilden cikti evimde de keyfim yerinde fırsat bakiyorum.

Arac arkadaşım sıraya yazılmış kredisinde sorun olmuştu sen al dedi alayım dedim alamadan o çözdü sorunu ( ziraat ten cekti kabul oldu ) bizim arac da yalan oldu. Zaten pahalı idi bence ama simdi uçtu tabi artık alsam gol olacakti hisseyi alıp tavan çekmiş gibi olacakti.

Oyle bakiyorum piyasaya borsa kotu gitmiyor ama yataya bağladı artik düşüşlerde de sert kaybetmemeye başladım iyi kotu hedge mantığı olustu ama bir şey sahibi olamadık tabi o can sıkıyor. Aracım yok mu var onu da iyi satacaktik o da olmadı böyle olunca artik nasip aralik gibi bankadan çok satislar olabilir beklemeye araştırmaya devam.
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. nosfecagri,

Sanırım konut alımını güncel fiyatlardan biraz erteleyip araba işine gireyim dediniz. Burada bir fikir değişikliğine mi gittiniz?

Bu kredi arzı bir şekilde ekonominin büyümesine etki ediyor Son vergiler sanırım 2 ay önceden sipariş verenlere de yansır?

Şimdilik tüketim vergileri ile devam ediyorlar ancak son çeyrekte de vergi tahsilatları bu şekilde düşük gider ise belki de tek seferlik servet vergilerine yönelebilirler.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    https://www.sozcu.com.tr/2020/otomot...artti-6013494/

sosyal medyada ciddi ciddi otomotivde ötv indirimi bekleyen bir hayalperest sürüsü vardı, şu an ne düşünüyorlardır acaba.

benzer şekilde 1% altı faizli emlak kredisi de uzunca bir süre rafa kalktı diye düşünüyorum.

halkımız finansal cahil olduğu için ev fiyatlarında ciddi bir nominal düşüş olmaz orası ayrı.
    o değilde mevudat faizi düşük kaldı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Hükümet;Ucuz yoldan dağıttığı kredi paralarını, Bugün yükselttiği ÖTV vergisi ile yeni araba ,Konut kredisi faizleri ile ev alacak olanların ceplerinden, fazlası ile geri alacak..
    Böylece arkadaki fark kapanmış olacak...
    %1 ve altından faizle kredi kullananlar kazançlı çıktı,bence...

6.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Hükümet;Ucuz yoldan dağıttığı kredi paralarını, Bugün yükselttiği ÖTV vergisi ile yeni araba ,Konut kredisi faizleri ile ev alacak olanların ceplerinden, fazlası ile geri alacak..
    Böylece arkadaki fark kapanmış olacak...
    %1 ve altından faizle kredi kullananlar kazançlı çıktı,bence...
    babası oğluna vermez o faizle kredi alan tabi karlı çıktı

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Müteahhit, evleri akrabalarına satabilir diyorum çekiliyorum. Oda muvazaalı satışa girer mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Müteahhit satabilir bencede. Benim demek istediğim babanız müteahhit değilse evini size satarken kredi kullanabilmenize idi. Belki yanlışta biliyor olabilirim ama bankacı tanıdıklardan olmaz diye biliyorum

8. Sarı sitede en sevmediğim olay. Araba bakarken felan Muhsin beye opsyonlandı. O zaman ilanı kaldır kardeşim niye kalabalık ediyorsun.
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Sahibindene alarm kurdum 2 km çapında alarm ötsün diye .

Sabah 10 da ilan öttü yeni ilan var diye .

Baktım bir tanesi hoşuma gitti sordum kaparo alındı dedi .

Gece koymuşsun ilanı en iyi ihtimalle sabahın 10 u olmadan evi hemen gezdi ve kaparo verdi öyle mi dedim evet dedi .

Bu da yeni çeşit oltalama sanırım bizde yedik bunu .

Yeni ilan koyup ev için anlaştık denmesi arayınca emlakçının

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 738/1002 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748788838 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •