Sayfa 739/852 İlkİlk ... 239639689729737738739740741749789839 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 5,905 - 5,912 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1.  Alıntı Originally Posted by erdem06 Yazıyı Oku
    Birde toplantıda enron skandalını örnek verdi biri sağolsun.

Enron skandalı neydi?

Enron skandalı , Ekim 2001'de başlayan ve nihayetinde, merkezi Amerika Birleşik Devletleri, Teksas eyaleti, Houston şehrinde bulunan Amerikan enerji şirketinin iflası ile sonuçlanan yolsuzluk olayı. Dolaylı yoldan dünyanın en büyük beş bağımsız denetim firmalarından biri olan Arthur Andersen'ın dağılmasına yol açmıştır. Amerikan tarihindeki en büyük iflas vakası olmasının yanında Enron tarihin en büyük denetim skandalı olmuştur.

1985 yılında Kenneth Lay tarafından kurulan Enron, sonrasında Houston Natural Gas ve InterNorth ile birleşmeye gitmiştir. Birkaç yıl sonra Jeffrey Skilling Enron şirketinde çalışmaya başlamış ve kaybedilen proje ve anlaşmalardan gelen milyarlarca dolarlık borcu saklamak amacı ile muhasebe grupları, özel amaçlı girişimler, ve zayıf finansal raporlamalardan üst düzey yönetimler kurmuştur. Şirket'in Üst Düzey Finans Yöneticisi (CFO) ve diğer yöneticiler Enron'un yönetim kurulu kararlarını ve denetim komitelerini kasıtlı yanlış yönetmekle kalmamışlar, Arthur Andersen'ına da yüksek riskli muhasebe hareketlerine ilişkin bulgularını göz ardı etmesi için baskı uygulamışlardır.

Kaynak wikipedia

Sonuç:
    Kurucu Kenneth Lay, mahkeme kararını beklerken kalp krizinden öldü.
    Ceo Jeffrey skilling, 24 yıl 4 ay ceza aldı.
    Cfo Andrey Faslow, 10 yıl istendi 4 yıl düşürüldü 6 yıl ceza aldı.

Ebron u naçizane ben örnek verdim..

Tabii Kipa daki sözde yöneticilerin bu kadar bu konulardan ilgisiz bilgisiz olabileceği aklıma gelmemişti.. olsun en azından sizler gibi geçmişte bu olayları hatırlayan birileri olması çok güzel

Yalan raporlar er geç yargıda sonuçlanır .. nasıl koskoca 89 yıllık arthur anderson kapandı ise
    inciser hanımın yazmış olduğu gerçeğe ayrıkır raporda gün gelir onu müdürünü ve şirketini yaralar merak etmeyin

asıl konu kipa daki kukla yöneticiler ve onun yaşlı patronu .. zaman çok azaldı

para her zaman kazanılır yada kullanılmaz sorun değil her şeyin zaten bir sonu var asıl önemli olan ise

bak burası güzel ... huzurlu olmak laf yememek ve göğsünü gere gere sokaKta yürümek ve ileriki nesillere güzel bir şeyler bırakabilmek

ben şahsen senin baban üçkağıtçı imiş lafını okulda duymak istemezdim duymadımda ama bazıları duyacak yazık yazık...

2.  Alıntı Originally Posted by izmirli Yazıyı Oku
    Ebron u naçizane ben örnek verdim..

Tabii Kipa daki sözde yöneticilerin bu kadar bu konulardan ilgisiz bilgisiz olabileceği aklıma gelmemişti.. olsun en azından sizler gibi geçmişte bu olayları hatırlayan birileri olması çok güzel

Yalan raporlar er geç yargıda sonuçlanır .. nasıl koskoca 89 yıllık arthur anderson kapandı ise
    inciser hanımın yazmış olduğu gerçeğe ayrıkır raporda gün gelir onu müdürünü ve şirketini yaralar merak etmeyin

asıl konu kipa daki kukla yöneticiler ve onun yaşlı patronu .. zaman çok azaldı

para her zaman kazanılır yada kullanılmaz sorun değil her şeyin zaten bir sonu var asıl önemli olan ise

bak burası güzel ... huzurlu olmak laf yememek ve göğsünü gere gere sokaKta yürümek ve ileriki nesillere güzel bir şeyler bırakabilmek

ben şahsen senin baban üçkağıtçı imiş lafını okulda duymak istemezdim duymadımda ama bazıları duyacak yazık yazık...
    Ağzınıza sağlık, imha edici bi darbe olmuş.
    Tekrar teşekkürler.

3. http://www.youtube.com/watch?v=eOiyoNyCmVg
    emek harcayan arkadaşlara gelsin...
    burada yazdıklarım kişisel düşüncemdir , bağlayıcılığı yoktur yönlendirme babında değildir...yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın...

4. Kipa Migros birleşmesi konusunda kurumunuza yapılan başvuruda piyasada manipülasyona sebep olacak iş ve işlemler mevcuttur.Birlesme duyurusundan önceki 30 günlük ao fiyatı üzerinden ayrılma hakki tanınması gerekirken piyasa fiyatının çok altında bir fiyat ernst young şirketine hesaplatılmıştir.Bu hesaplama ve migrosa satılma işlemi muvazaalı olduğu kanaati uyandırmaktadır.Kipa şirketinin gayrı menkul değerlemesi belediye rayiç üzerinden yapılmıştır malumunuzdur ki bu piyasa gerçekleriyle uyuşmamaktadır.Gayrimenkul değerleme migrosta kira geliri üzerinden yapılırken kipada belediye rayiç üzerinden yapılması bile başlıbaşına bir bilanço hilesidir.Sirket önce 18 nisanda birleşme haberini gönderip detay vermeden senetleri çok yukarı fiyatlara çıkartmış ve bu sırada ernst young şirketinin gerçeklerle bağdaşmayan raporunu bildirerek piyasa manipülasyonu suçunu işlemiş ve önceden bildiği verilerle yani insider tradingle volatile olusturmus ve bundan çıkar sağlamıştır.Yapilan usulsüzlükler dolandırıcilik niteliginde olup 27 nisan tarihinde yapilan kipa genel kurul toplantısinda hissedarların sikayet ve feryatlarını youtube üzerinde kipa genel kurul araması yaptığınızda görebilirsiniz.6 parcadan oluşan videoların ilk iki paçasını tarafiniza ulaştiriyorum.Kurumunuzdan talebim bu birleşmenin iptal edilmesi ve küçük yatırımcının korunarak borsa istanbula ve ülkemize duyulan güvenin zedelenmemesidir.Saygılarımla
    https://youtu.be/_EReadPscOc
    https://youtu.be/4ylWL5YgIQE

5. Öncelikle genel kurula katılan orada bizim haklarımızı savunan yeri geldiğinde bodyguard lar ile savaşan arkadaşlara teşekkür ederim. Bende bu mücadelede yer almak için cuma günü kendi çapında bir miktar Kipa hissesi aldım sebebi ise hakkı olmanız ve bu yanlışın mücadele ile doğru bir noktadan dönecek olması olasılığının yüksek olması. Sabah 9.30 gibi Migros’a gittim kasiyerler ile konuştum ve oradakiler Kipa ile birleşme tamamlandı artık tabelalar asılacak dediler bende genel kurulda yaşananları Kipa’nın ve migrosun halkın elindeki %3 lük kısmını nasıl bir hırsızlık ve oyunlarla almaya çalıştıklarını anlattım bilsinler anlatsınlar kendi arkadaşlarına da, patronlarının ne olduğunu anlasınlar. Yaşım 44, dr um ve ulaşabileceğim her yere, sosyal medyada vs bu soygunu bildirip anlatıcam. Hatta pazartesi günü biraz daha Kipa alıcam. Videolardaki yürekli insanları gördükçe keşke dedim keşke bende bu savaşın içinde orada olsaydım... o kadar hisse var gidecek anında kazandıracak ama mücadele ruhumda var o yüzden Kipa diyorum. Soyguna hayır diyorum

6.  Alıntı Originally Posted by erdem06 Yazıyı Oku
    Birde toplantıda enron skandalını örnek verdi biri sağolsun.

Enron skandalı neydi?

Enron skandalı , Ekim 2001'de başlayan ve nihayetinde, merkezi Amerika Birleşik Devletleri, Teksas eyaleti, Houston şehrinde bulunan Amerikan enerji şirketinin iflası ile sonuçlanan yolsuzluk olayı. Dolaylı yoldan dünyanın en büyük beş bağımsız denetim firmalarından biri olan Arthur Andersen'ın dağılmasına yol açmıştır. Amerikan tarihindeki en büyük iflas vakası olmasının yanında Enron tarihin en büyük denetim skandalı olmuştur.

1985 yılında Kenneth Lay tarafından kurulan Enron, sonrasında Houston Natural Gas ve InterNorth ile birleşmeye gitmiştir. Birkaç yıl sonra Jeffrey Skilling Enron şirketinde çalışmaya başlamış ve kaybedilen proje ve anlaşmalardan gelen milyarlarca dolarlık borcu saklamak amacı ile muhasebe grupları, özel amaçlı girişimler, ve zayıf finansal raporlamalardan üst düzey yönetimler kurmuştur. Şirket'in Üst Düzey Finans Yöneticisi (CFO) ve diğer yöneticiler Enron'un yönetim kurulu kararlarını ve denetim komitelerini kasıtlı yanlış yönetmekle kalmamışlar, Arthur Andersen'ına da yüksek riskli muhasebe hareketlerine ilişkin bulgularını göz ardı etmesi için baskı uygulamışlardır.

Kaynak wikipedia

Sonuç:
    Kurucu Kenneth Lay, mahkeme kararını beklerken kalp krizinden öldü.
    Ceo Jeffrey skilling, 24 yıl 4 ay ceza aldı.
    Cfo Andrey Faslow, 10 yıl istendi 4 yıl düşürüldü 6 yıl ceza aldı.
    Atlanılan şey amrk.da kanunlar adamına göre uygulanmaz mali suçlar en ağır ve afedilmeyen suçlardır burası gibi muz değil yapanın yanına kalmaz.

7. Şimdi beyin fırtınası yapalım.
    Bilen dürüst forumdaşlara!!!!

Birleşme de migros hissesi alırsam ilerde şikayet mercilerine mahkeme açacak muhatabım migros oluyor degilmi?

Ayrılma akçesi alıp ayrılırsam artık herhangi bir muhatabım kalmıyor degilmi. bilen arkadaşlar yorum yapabilirmi.?

Asla Yatırım tavsiyesi degildir.

Turk Telekom TT175 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Bundan önceki yazımda Anlatmak istedigim Kipa a.ş.kül halinde migros oluyor.
    O sebeple muhatap da artık migros oluyor diye düşünüyorum.
    Ve şikayet edecegim mercilere migrosu şikayet edecegim degilmi.
    Ayrıca mahkeme açmak istersemde muhatap migros oluyor. Dogrumu düşünüyorum.
    Bilen arkadaşlar yorum yapabilirmi.
    Asla Yatırım tavsiyesi degildir

Turk Telekom TT175 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 739/852 İlkİlk ... 239639689729737738739740741749789839 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •