Sayfa 74/169 İlkİlk ... 2464727374757684124 ... SonSon
Arama sonucu : 1347 madde; 585 - 592 arası.

Konu: Altın vurus v

Alıntı Originally Posted by nymeria Yazıyı Oku
    Cizmis oldugunuz megafon formasyonu zirve ve diplerde cok sik gorulen donus formasyonudur ve son olarak 125.400 te sagladigi alt kirmizi temasi asagi cikis yeridir, asagi kirarak devam etmesi beklenir..
    sn nymeria !
    Ben megafon formasyonu diye bir şey duymadım..
    Varsa da ben bilmiyorum..O yüzden cehaletimi mazur görün..
    Benim bildiğim,
    Genişleyen yapıda üçgen formasyonu vardır ve bu formasyon türü teknik analiz litereturuna girmiştir..
    Bazen biz teknikçiler ''TERS ÜÇGEN'' de deriz bu formasyona...
    Çok sık görülmeyen Gizemli bir formasyondur
    Gizemi çözüldüğünde de ..İş işten çoktan geçmiştir..
    Yatırımcıyı '' Tabiri Caiz ise'' tarumar eden bir formasyondur..
    Genelde,Eliot dalga prensibine göre 4.dalga ve 5. dalgayı bünyesinde barındırır ve A,B,C,D,E yapısında düzensiz düzeltme şeklindedir..
    Size bir örnek resim gönderiyorum...

__________________________________________________ _______

Alıntı Originally Posted by TAVŞAN Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim..
    Hizmetlerinizden çok faydalandım / faydalandık..
    Sadece burada paylaştım o yüzden..
    Şimdi '' Bu güzel çizgilerin'' rüştünü ispat etmesini beklemeye kaldı iş..
    Şu ana kadar,formasyon başladığından beri ısrarla stratejime bağlı kaldım ve çizgiler beni hiç yarı yolda bırakmadı..
    Çalışmalarınızda başarılar sn bıkmısbroker...
     Alıntı Originally Posted by nymeria Yazıyı Oku
    Cizmis oldugunuz megafon formasyonu zirve ve diplerde cok sik gorulen donus formasyonudur ve son olarak 125.400 te sagladigi alt kirmizi temasi asagi cikis yeridir, asagi kirarak devam etmesi beklenir..
    Simdi...
    Bu Megafon formasyonu olsun, 50 Otun zirve ve dipteki "donus" formasyonlari olsun, benim lisanimda hep "yardimci elemanlar" olarak kalmislardir.

Sebebine gelince;
    Hep yazdim, Formasyonlarin hedeflerine ulasmasi icin "diger indikatorlerin" o olusumlari desteklemeleri gerekir.
    Bunu yazdiktan sonra gelelim grafiklerimize ve bakalim vaziyetimiz nedir?.
    YATIRIM, sonu yanlis giden SPEKÜLASYONDUR. EGER, zamaninda spekulasyondan cikamazsaniz
    MECBUREN yatirimci olursunuz.SOROS.
    Yorumlayabilene Teknik Analiz onden gider, haberler arkadan gelir!Para piyasalari Pazara kadar degil, Mezara kadardir. BaBo
    Twitter:
    @bikmisbroker=@M_N_Kutan

Oncelikle grafiklerimize XU30 EURO grafigimizin "son durumu" ile baslayalim..
    Taa gecen haftalarda cizdigim 1.ci destek asagi gecildi, ve "COKLU" desteklerin oldugu bolgeye geldik 2 haftada!

YATIRIM, sonu yanlis giden SPEKÜLASYONDUR. EGER, zamaninda spekulasyondan cikamazsaniz
    Yorumlayabilene Teknik Analiz onden gider, haberler arkadan gelir!Para piyasalari Pazara kadar degil, Mezara kadardir. BaBo
    Twitter:
    @bikmisbroker=@M_N_Kutan

Bana "BaBo abi neden USD olarak bakmiyorsun da EURO olarak bakiyorsun? Diye soranlara ise bu XU30 USD grafigini de vermistim zamaninda, Ve orada da cizdigim "destek" ve "direnc" noktalari vardi.
    Haman asagida XU30USD grafigimizde "cok ciddi" bir detekteyiz.

Twitter:
    @bikmisbroker=@M_N_Kutan

Sunu aklimizdan cikartmamamiz gerekir;
    Bizim gibi Ulkelerin Borsalarinda "finansal piyasalar" Ilk hareketlenen piyasalardir.!!

Yani Ozetle, "dusus" de onlarla baslar, "CIKIS" da onlarla baslar.

Bu nedenle de XBANKA grafigini de hemen asagida EURO olarak veriyorum.

Sonuc olarak birseyler yazmam gerekirse;
    2 haftada yasadigimiz "SERT" dususun, "TEPKi" haftasi ya da "haftalarinin yasanacagi" gunlere geldik.

Ustteki "orijinal" kanalimiza (XU30EURO daki kanaldan bahsediyorum) donene kadar, bu cikislar "TEPKi" olarak kalacaktir.

O kanala (XU30EURO kanalina) Donemezsek eger, Bu cikisin duzeltmesi icin "asagi"
    saymaya baslariz!
    Twitter:
    @bikmisbroker=@M_N_Kutan

6.  Alıntı Originally Posted by bikmisbroker Yazıyı Oku
    Sunu aklimizdan cikartmamamiz gerekir;
    Bizim gibi Ulkelerin Borsalarinda "finansal piyasalar" Ilk hareketlenen piyasalardir.!!

Yani Ozetle, "dusus" de onlarla baslar, "CIKIS" da onlarla baslar.

Bu nedenle de XBANKA grafigini de hemen asagida EURO olarak veriyorum.

Sonuc olarak birseyler yazmam gerekirse;
    2 haftada yasadigimiz "SERT" dususun, "TEPKi" haftasi ya da "haftalarinin yasanacagi" gunlere geldik.

Ustteki "orijinal" kanalimiza (XU30EURO daki kanaldan bahsediyorum) donene kadar, bu cikislar "TEPKi" olarak kalacaktir.

O kanala (XU30EURO kanalina) Donemezsek eger, Bu cikisin duzeltmesi icin "asagi"
    saymaya baslariz!
    Abi bu periyotta dolar tl de nereye kadar gevşeme bekleyebiliriz, senin çizgilerinle tabi.

Alıntı Originally Posted by stefano Yazıyı Oku
    Abi bu periyotta dolar tl de nereye kadar gevşeme bekleyebiliriz, senin çizgilerinle tabi.
    ARA ve UFAK gevsemeler dahil, ben USDTL de gevseme beklemiyorum.
    Bunu taa basindan beri yazdim, hatta benimle ya da (benim gibi dusunenlerle) "DALGA" gecenler bile oldu.

Soru 1;
    USDTL GEVSERSE, BiST ucuzlar mi? Pahalilanirmi?
    Soru 2;
    USDTL de gevseme kasdederken, "kendinize ALIM icin" mi sordunuz?

Sonucta USDTL direNclerle dolu bolgelerde "kurtlarla dans" a basladi, Grafigimdeki ustteki cizgilerin hepsi "DiRENC" olarak (Mavi, Kirmizi ve Camgobegi cizgilerim) calisacaklar.
    Twitter:
    @bikmisbroker=@M_N_Kutan

8. Sayin Babo,
    altin ongorunuz nedir? 1200 dolara kadar gevseme beklermisiniz yakin zamanda?

Dolar patlar, Turkiye batar diyenlere inat sonuna dek Turk varliklarina yatirim, sonsuza dek Turkiye Cumhuriyeti...

Sayfa 74/169 İlkİlk ... 2464727374757684124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •