Sayfa 74/297 İlkİlk ... 2464727374757684124174 ... SonSon
Arama sonucu : 2372 madde; 585 - 592 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    TC CUMHURİYETİ DEVLETİ
    Gönderi
    1,255
    İyi akşamlar ;
    Dün konuşulduğu üzere bu gün yine tüm hareketler 2,83-2,85 civarında şekillendi farkındaysanız tahtacı burayı kırmaya niyetli gibi görünüyor fakat takas gerek açıkçıların alış satışları gerek ise tüm piyasanın hisseye iştrak etmesi olayları biraz karıştırdı...yarın yine 2,85 civarı sıkıntılı geçecek gibi günlük düşünenler için sıkıntılı bir hal almaya başladı ben gibi uzuncular için problem görünmüyor ama trade yapacak zaman ve becerisi olanların lot artırması fena da olmaz..
    Başarınızı kafanız değil dayanma gücünüz sonucu belirler. Borsada kazanmak için birinci kural korkmamaktır. Peter Lynch..

2. Patronların adiliğini bir yana bırakırsak, şirket için olumlu olan gelişmeler bulanık havayı dağıtmaya başlıyor.
    Hisse fiyatından bağımsız olarak konuşursak;
    - Euro'nun düşüşüne bağlı olarak UV borçlarını Euro'ya çeviren katmerciler şu sıralar kambiyo karı biriktiriyor. 6 aylık açıklanınca borçların ne kadar olduğu, hangi kurla Euro'ya döndürüldüğü vs netleşecek. (Yaklaşık 70m Euro UV borcu var) Ancak bu karı eylül sonu döviz kapanışından sonra 9 aylıklarda görebileceğiz. 6 aylıklarda muhtemelen kambiyo zararı var. Bu nedenle 6 aylıklarda şöyle uçacağız, böyle konacağız bekleyen hüsrana uğrar. 6 aylıklarda 0'a 0 olma durumu var. Benim beklentim bu yönde.
    - Açıkçası firmanın savunma sanayii alanında TSK ve EGM'den aldığı işler dışında iş almasını beklemiyordum. Bu benim için oldukça pozitif bir durum oldu. Zırhlı ihracaatı, firma için beklentinin hiçbir zaman bitmeyeceğinin bir işaret fişeği oldu. Yarın bir gün çok yüklü kalem bir iş alırsa firma için basamak tırmanma durumu hızlanır.
    - Teknik olarak dipten hacimli dönüş sinyali de olumlu. En azından dibi şükür görmüş olduk (büyük ihtimalle).
    - Geçen sene sözü verilip de teslim edilmeyen işler birikti. Aşağı yukarı 200-250 m liralık bir birikim var. Bu 200-250 ekstra olarak ne zaman yansır şu firmaya güvenip de yorum yapamıyorum ancak ne zaman yansırsa yansısın etkisi büyük olmalı.

Sonuç olarak düşüncelerimde çok bir değişiklik yok, firmaya güvenim 0. Ancak karamsarlığı dağıtmak için yukarıda sıraladığım gerçekler de yeterli gibi.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Olumlu hava bir müddet daha devam ederse, eskisi gibi finansallardan konuşup, kar-zarar tahmini yapabilirim.

3. sn.creed345 teşekkürler yorum için...

4. true nerdesin yetiş senin mister esseği düşüyorr çıkınşta ortalıga çıkıyorsun düşüşlerde hiç yoksun

5. Bist teki en adi yönetime sahip şirketlerin başında yer alıyor her pilotfomdada bu durum konuşuluyor patronuyla yönetim kuruluyla hepsi birden ky ya kazık atmanın peşinde haberler önceden yandaşlara servis ediliyor açıkçası böyle bir şirketten çok şey beklemek büyük hayal kırıklıkları yaşatabilir ytd.

SM-J610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    true nerdesin yetiş senin mister esseği düşüyorr çıkınşta ortalıga çıkıyorsun düşüşlerde hiç yoksun
    Yükseliş trendlerinde hiç düşüş yaşanmaz mı???

Desteği aşağı kırmadığı sürece sorun yok bence... Tamam kabul, katmr pek teknik dinlemez, ama "teknik açıdan bile sorun yok" demek istedim..

Ben "soluksuz yükselir" diye yorum yapmadım ki.. Tam tersi "bilançoya kadar döke döke, silkeleye silkeleye" yükselir dedim.. 2 günde %40 yükselen hisse %7 düşünce çok mu şaşırıyorsun??

Ayrıca düşüşlerde hiç yoksun lafı çok desteksiz olmuş.. Geçmiş yazılarımı ve grafiği karşılaştır, gör, hep düşüşlerde de yorum yazmışım...

Trmcleod'un dediği gibi "temel analizin yok".. Teknik analizin de yok.. Şimdi anlaşılıyor ki mantığın, mukayese yeteneğin, v.b. de yok...
    Yatırım tavsiyesi değildir... Sadece tahmindir.. Büyük ihtimalle de "hatalı" bir tahmindir..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    16,211
    Neden 2'ye indirip,peşinden 3'e dayadı bu melun hisse...2.20 hesabı yaparken birden 2.50 yaptı ve postaladık,tekrar 2 görürmü ?,hiç belli olmaz,çünkü burası Türkiş borsası.

8. Karanlik odada yaklaşık 1.600 mlyn vermiş 2.58 e. Nasıl yorumlarsınız?

Sayfa 74/297 İlkİlk ... 2464727374757684124174 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •