Sayfa 74/1122 İlkİlk ... 24647273747576841241745741074 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 585 - 592 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

1.  Alıntı Originally Posted by vecdi Yazıyı Oku
    Arkadaşlar geçen hafta bir miktar peşinat vererek 2023 şubat teslim bir konut aldım. Burası için Ağustosta ödeyeceğim paranın 500bin TL sini elimdeki nakit parayı vermektense 5 yıl vadeli 1.20 den kredi çekerek ödemek daha mantıklı geliyor. Bu ev için nakit ödemede kullanmadığım 500bin TL mide işleterek ucundan her ay bu krediyi ödemek istiyorum. Bu parayı nasıl işletmek mantıklı olur kafamdaki soru bu, nkolay bonomu, kkm mi, döviz yada altın mı, borsa mı yada farklı başka bir yatırım aracımı? Kullanma şeklim ucundan her ay yaklaşık 11.800 tl ödeme yapacağım şekilde olmalı. Ve tabi 5 yıl sonunda kazançlı çıkmış olmalıyım, bana olurum gibi geliyor.
    Bu işin aynısını ben yaptım .1 milyon çektim 10 yıllık 15.700 TL odeyecegim .para kkm de suanlik ama garanti değil tabi garanti olan 17 si .oda yetmiyor..bende çok arastirdim.martta hazinenin kira sertifika ihraci vardı 2 yıllık yiillik yüzde 24 ile onun ikinci elini arastiriyorum .olmazsa Mayıs ayında tekrar ihraç var .herhalde 22 den az olmaz oda.mmartta çıkan 6 aylık 12.10 kupon ödemeli idi bu şekil olurda hem krediyi öder hemde üste para kalır..bu 2 sene sabit getiri .kkm ise bambaşka bi bakarsin 3 aylık dönüşü 3 taksit kapatır.lakin ben o islere bakmam garanti gelir istiyorum

2. İstanbul'da, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 40’lık zam teklifi UKOME'de kabul edildi

https://twitter.com/ForeksTurkey/sta...s-aUtI5VA&s=19
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    İstanbul'da, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 40’lık zam teklifi UKOME'de kabul edildi

https://twitter.com/ForeksTurkey/sta...s-aUtI5VA&s=19
    dalga dalga fışkırıyorrr
    Meyva üretimde dünyada ilk 3 de olan ülkede elma 10tl,patates 12tl,dereotu (1 sap) 10tl

4.  Alıntı Originally Posted by vecdi Yazıyı Oku
    Arkadaşlar geçen hafta bir miktar peşinat vererek 2023 şubat teslim bir konut aldım. Burası için Ağustosta ödeyeceğim paranın 500bin TL sini elimdeki nakit parayı vermektense 5 yıl vadeli 1.20 den kredi çekerek ödemek daha mantıklı geliyor. Bu ev için nakit ödemede kullanmadığım 500bin TL mide işleterek ucundan her ay bu krediyi ödemek istiyorum. Bu parayı nasıl işletmek mantıklı olur kafamdaki soru bu, nkolay bonomu, kkm mi, döviz yada altın mı, borsa mı yada farklı başka bir yatırım aracımı? Kullanma şeklim ucundan her ay yaklaşık 11.800 tl ödeme yapacağım şekilde olmalı. Ve tabi 5 yıl sonunda kazançlı çıkmış olmalıyım, bana olurum gibi geliyor.
    Ben olsam ;
    100 bin tl ile gümüş alirdim.
    100 bin tl borsada iki veya üç hisse
    Altını takip ederdim Nisan ayında biraz daha gerileyince 50 bin tl Altın
    50 bin tl kmh
    Kredi ödemeleri ve acil ihtiyaçlar için 200 bin tl günlük vadeli veya aylık mevduat.

Alıntı Originally Posted by vecdi Yazıyı Oku
    Kredinin yıllık maliyet oranı ne görünüyor (tüm masraflar dahil yıllık oran)

6.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    dalga dalga fışkırıyorrr
    Meyva üretimde dünyada ilk 3 de olan ülkede elma 10tl,patates 12tl,dereotu (1 sap) 10tl
    Geçen sene meyveler sebzelerden pahalıydı. Bu sene sebzeler ezdi geçti

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Kredinin yıllık maliyet oranı ne görünüyor (tüm masraflar dahil yıllık oran)
    Yaklaşık 42 bin TL.

8. Dün bir haber vardı.

Herhangi bir meyva-sebzenin Antalyadan İstanbula gelmesi bedavaya alınmış bile olsa 5.5 TL diye....

Ben de benzer mesafede oturuyorum.

Bizim pazarcı sıkmalık portakalı 5 TL ye nasıl satıyor?

Pazarcı en az 1 Tl kazanıyor. Eee halci de 0,5 kuruş alsa Antalya hal maliyeti 3,5 TL.

Antalya daki halci de min. 0,5 alsa 3 TL.

Antalyanın köyünden getirmek için nakliye 0,5 desen 2,5 eder.

Çiftçi bedavaya satsa NAKLİYE İÇİN EN ÇOK klio başına 2,5 TL maliyet çıkıyor.

Satmayacağına göre....

25-30-40 Tl ye satılan sebze-meyvada BÜYÜK ÇAPTA SPEKÜLASYON İÇERİYOR.

1 kg. tavuk= 1 kg. biber olamaz...

Daha 1 ay önce soğan marketlerde 2 TL ye satılıyordu.

Şimdi bunun da hesabını yapsak işin içinden çıkamayız.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 74/1122 İlkİlk ... 24647273747576841241745741074 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •