Sayfa 743/930 İlkİlk ... 243643693733741742743744745753793843 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,937 - 5,944 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    bir konuya dikkat etmek lazım
    finansalların RUTIN ve EXTRA'sı olur.
    2019 yılı finansal gelir elde etmek açısından RUTİN'in ötesinde EXTRA fırsatlar sunmuştur.
    Yılın başında %25 lerin üzerinde olan 10 yıllık TL faizler bugün %12'lerin altında.

Bu sebeple 2020 yılında elde edilecek gelirin beklentisi 2019'un altında olmalı.
    Hisse fiyatını belirleyen unsur temettü olacağı için, 2020 yılında hisse senedinin göstereceği performans nispeten daha düşük olacağından, bunun hisse fiyatına yansıyacağı kaçınılmaz olacak.

2019 yılı için kar tahminimiz 60-62 milyon TL bandında olsa da 2020 yılındaki hedef 25-35 milyon TL arasında olur.
    Bu da otomatik olarak hissenin 2020 yılı performansını etkiler düşüncesindeyim.

Eğer gerçekten her yıl 2019'daki gibi bir sonuç elde edilecek olsa, o zaman hissenin 2 hatta 3 TL olması gerekirdi.
    Oysa 2020'de hisse başı 16-18 kuruşluk kar hedefi söz konusu olacak. Bu da hisse fiyatını baskılayacak.
    işyat.jpg
    Mevcut durumda 2019 yılında olmasını beklediğim kar rakamı 59,3 milyon TL
    Bu karın tamamının Mart sonunda dağıtılması durumunda 2020 yılında 28,6 milyon TL kar elde edilebileceğini düşünüyorum.
    Ancak bu karın bir kısmının bünyede tutulması kuvvetle muhtemel.
    2020 yılında enflasyonun %10'lar altında kalıcı olması mümkün olabilirse, 17,8 kuruşluk hisse başı kar çok kötü olmayabilir.
    Bu veriler ışığında hisse senedinin 2020 yılı performansının nasıl bir seyir izleyeceğini dikkate almak gerekiyor.

Not: Çok üzgünüm... (tarzım da değil ama PARAZİT ve) SPEKÜLASYON içeren yorumlara YANIT vermemeyi tercih ediyorum.

Esas spekulasyonu ve parazitligi siz yapıyorsunuz..yok surdan aldım yok burdan sattım bana %5 yeter falan..bize ne sizin ne yaptığınızdan...devamlı kağıdı kotuluyor ve çok yükseldiğini söylüyorsunuz..
    Ayrıca daha temettuye 5 ay varken 2020 den bahsederek insanlara sanki kağıdı almayın çok yükseldi ayrıca 2020 de çok iyi olmayacak imajı veriyorsunuz..
    35 krs temettü verecek kağıt daha henüz 137 ken hangi mantıkla kağıda pahalı demek cesaretini buluyorsunuz..ayrıca kagidinizida satmissiniz..
    Siz isyat almak isteyenleri koruma memurumusunuz..
    Ayrıca kağıt devamlı talep görüyor ve yükseliyor..
    Borsada düzenli para kazandıran nadir kağıtlardan biri isyat..
    İnsanda biraz insaf olur yazdıklarınızı yazarken...

3. Kullanıcıyı yoksay/engelle butonunu çok faydalı buluyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir, forum tavsiyesidir.

Alıntı Originally Posted by mrtakyol2 Yazıyı Oku
    Kullanıcıyı yoksay/engelle butonunu çok faydalı buluyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir, forum tavsiyesidir.
    en sonunda maalesef ENGELLEMEK zorunda kaldım.
    Teşekkür ederim uyarılar için.
    Siz siz olun, gördüğünüz yorumları mutlaka değerlendirin.
    Birisi yukarı çıkacak der, diğeri riskleri ön plana çıkarır.
    Karar verici her zaman kendiniz olun.

Sizin hiçbir ongorunuz doğru çıkmadı sayın mrasen..kağıt devamlı yükseliyor..temettuye kadarda yükselecek..sizde arkasından bakacaksınız...

6. Merhabalar sn ortaklar tamamen oğrenmek anlamak adına soruyorum. 2020 yilina iliskin tahminlerde bulunurken portfoy dagilim yapisinin degisebileceginin ihtimali yokmu? Mesala kriz zamani pastadaki pay senedi ve buna bağlı türevleri azaltilmişken kriz sonrası bu tarafa ağırlık verilirse nasil bi tablo ile karşilasabiliriz. İsyat portfoy dengesini uzun zman takip edebilen varmi aramizda mesela kriz oncesi stratejileri ne idi. Simdi ne kriz sonrasi ne olabilir. En nihayetinde kriz donemine bi sekilde adapte oldularki hisse bu durumda ayni kabiliyeti kriz sonrasi da gorursek hissenin onu cok acik degilmi benmi yanlis kurguluyorum olayi. Bilgisini biZimle paylaşabilecek herkese tesekkurler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sevgili kardeşim,
    Sen 2020 yi falan şimdiden düşünme önümüzdeki 5 aya bak..kağıt gayet iyi durumda 5 ay sonra temettü var..en az 35 krs olacak..ister temettuyu alırsın istersen satarsın..o kadar uzun vade düşünmeye gerek yok..139 fiyat 35 krs temettü..
    Şu anda böyle bı kağıt yok borsada..temettusunun 5 katı fiyata çıkacağını öngörüyorum temettuye kadar..
    Ayrıca yazdıklarınızda da çok haklısınız..
    Heran yeni şartlara göre pozisyon alabilirler..

8. insanların dediklerini neden kafaya takıp kendinizi üzüyorsunuz boşuna dediğiniz gibi 40 krş üstünde temettü bekliyorum sizin gibi nereye düşecek tahta 40 krş mı ) tahtanın keyfini sürün tahminmce temettüye kadar 1.50 üstüne atarız inş y.t.d

Sayfa 743/930 İlkİlk ... 243643693733741742743744745753793843 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •