Sayfa 745/1013 İlkİlk ... 245645695735743744745746747755795845 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 5,953 - 5,960 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Draghi QE'yi nasıl sonlandıracak merak ediyorum..İşi zor gözüküyor..

Eller tahvil alıyor..ECB ise süprüntü..

AB'de bir banka iflası mı?

İspanya'nın 6. büyük bankası Banco Popular'ın hisseleri dün son 28 yılın en düşüğüne inmiş..

Pimco'da bu işten zarar görmüş..Domino etkisi..

Pimco hit by price plunge in teetering Spanish bank’s bonds

Pimco owned €279m of Popular’s outstanding €1.25bn of face value in AT1 bonds at the end of March, according to regulatory filings, making it by far the largest holder at the time.

2.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    kandırıldık..trump kandırdı bizi..

Fakat yarın birgün reis kükrer..yanıltmaz bizi..

Beton faizi yüksekse olmaz..nolamaz bu işler..

Bora abim belirtmiş:

''dolar bu ülkede bir servet koruma ve tehlike anı aracı''

özelliklede em borç balonunun ortasında..

Ha doların alternatifide altındır bana göre..

Biri azalır diğeri artar farketmez..

bu sene artmazsa..

Seneye artar yine farketmez..

Zaten kazanmak için almadım..

Nerede erisin..

yani en az erisin..

şimdilik..
    yakında merkez bankası başkanına kükremesi lazım..faizler acil inmeli !!!!

3.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Olaylara bi taraftan partizan bir şekilde bakanlardan hakkaten bıktık.
    Buna her iki tarafda dahil.
    Türkiye ne uçuyor nede göçüyor.

memsa demiş.
    yahu ayıptır
    memsa zaten yıllardır hayalet durumda idi..tekstil devi imiş.. güldüm..

bmeks..doların değerlenmesi ile teknoloji firmaları zora düştü doğrudur..ama bmeks batarsa ülke mi batar mış..

ttkom un ortağı ..yahu 1 senelik hikaye..hala ısıtıp ısıtıp önümüze sürülüyor..bıktık..

bi inşaat firmasıda bonoyu ödeyememiş.30M tl..canları istememiştir büyük ihtimal..konu bile edilecek bişi deel..

Taraflı bakan adam dan yatırımcı olmaz ekonomist olmaz kumarbaz hiçççç olmaz..

verdiği örnekler adam gibi olsa üzerinde oturup tartışalım..
    yok çatısı akıyormuş yok karanlık odalarda oturuyor muş millet..

istanbul (15M) sıfır arabadan geçilmiyor..heryer inşaat olmuş..
    insanların biraz özeline in neler neler bakma..
    nereye para sı. larını şaşırmışlar artık..

haa evet darbe nin ve doların etkisi ile Türk ekonomisi biraz sıkıştı doğrudur da battık batıyoruz kaçıııınn falan bu nedir ya..hakkaten bıktık yıllardır..

civelek de bunlardan..
    yüzde 2 enflasyon yüzde 4 büyüme cari fazla mız olsa faiz 1.15 den 1.20 e çıksa misal işte bakın gidişat kötü der..
    Zamanın dolarcıları içerisinde tek özeleştiri yapabilen olduğunuz için teşekkür ederim.

Dolarları bankaya bile yatırmayıp evinde tutanlar vardı, zorunlu durumlar için ayırdığı 20 TL hariç cüzdanında bile dolar taşıyanlar vardı, ikide bir crash tüm hızıyla yolda diyenler vardı. Hiç birinde bir öz eleştiri yok, yanıldık diyebilecek medeni cesaret yok.

4. Crash son hızıyla geliyor (du) fakat aracı arıza yapmış biraz gecikecek
    Yazdığım mesajlar şahsi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

forumda daha da düşecek şeklinde beklentiler artmaya başladı, 3.30 veya daha aşağısını isteyen çok kişi var gibi gözüküyor. ancak ülkeye en fazla yarar getirecek olan düşük dolar mı? bu soruyu kendinize sorun:enflasyon aslında daha fazla ama kolaylık olsun diye %10 kabul edelim ve hesaplayalım alım gücüne bakarak (rakamlar yuvarlatılmış değerler)

dolar bu yaz 3.30 olursa bu 2016 yazının 3.0 lirası
    dolar bu yaz 3.20 olursa bu 2016 yazının 2.90 lirası
    dolar bu yaz 3.10 olursa bu 2016 yazının 2.80 lirası demek oluyor.

düşüşe inanıyorsanız bu senaryolardan hangisi daha gerçekçi karar vermek size kalıyor. ama diğer bir olasılıkta 3.5 li rakamlara alışan toplumun bir üst kademeye de alıştırılması ki buna 4 ve civarı diyelim. zira hükümet öyle yada böyle mevcut yüksek cari açığın uzun vadede sürdürülemez olduğunu görmeli. zira nihayetinde tolere edilenden daha yüksek devalüasyona neden olur. o yüzden makul olanı kontrollü devalüasyon olacaktır.

neticede hangisi olur bilemem, benim kendi kişisel görüşüm cari açık, işşizlik, dış borç, rasyonel olmayan bir yönetim tarzı, batılı ülkelerle karşılaştırmalı rekabet analizinde geride oluşumuz, ekonominin zayıf yapısı gibi noktalara dayanıyor ve cari açığı azaltacak bir noktaya doğru yukarı yonlu bir artışa işaret ediyor. bu hemen olmayabilir, ama yukarıdaki düşüş senaryosu gerçekleşirse benim için yapılacak hareket tarzı belli: spottan makul noktalarda ve kaynaklarımızın belli bir oranında dolar biriktirmek. ancak ben ülke için daha iyi olanın 3.5 li seviyelerden tekrar yukarı hareket ederek ihracat kapasitesini kamçılayıcı bir yöne gitmesidir diye düşünüyorum.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    forumda daha da düşecek şeklinde beklentiler artmaya başladı, 3.30 veya daha aşağısını isteyen çok kişi var gibi gözüküyor. ancak ülkeye en fazla yarar getirecek olan düşük dolar mı? bu soruyu kendinize sorun:enflasyon aslında daha fazla ama kolaylık olsun diye %10 kabul edelim ve hesaplayalım alım gücüne bakarak (rakamlar yuvarlatılmış değerler)

dolar bu yaz 3.30 olursa bu 2016 yazının 3.0 lirası
    dolar bu yaz 3.20 olursa bu 2016 yazının 2.90 lirası
    dolar bu yaz 3.10 olursa bu 2016 yazının 2.80 lirası demek oluyor.

düşüşe inanıyorsanız bu senaryolardan hangisi daha gerçekçi karar vermek size kalıyor. ama diğer bir olasılıkta 3.5 li rakamlara alışan toplumun bir üst kademeye de alıştırılması ki buna 4 ve civarı diyelim. zira hükümet öyle yada böyle mevcut yüksek cari açığın uzun vadede sürdürülemez olduğunu görmeli. zira nihayetinde tolere edilenden daha yüksek devalüasyona neden olur. o yüzden makul olanı kontrollü devalüasyon olacaktır.

neticede hangisi olur bilemem, benim kendi kişisel görüşüm cari açık, işşizlik, dış borç, rasyonel olmayan bir yönetim tarzı, batılı ülkelerle karşılaştırmalı rekabet analizinde geride oluşumuz, ekonominin zayıf yapısı gibi noktalara dayanıyor ve cari açığı azaltacak bir noktaya doğru yukarı yonlu bir artışa işaret ediyor. bu hemen olmayabilir, ama yukarıdaki düşüş senaryosu gerçekleşirse benim için yapılacak hareket tarzı belli: spottan makul noktalarda ve kaynaklarımızın belli bir oranında dolar biriktirmek. ancak ben ülke için daha iyi olanın 3.5 li seviyelerden tekrar yukarı hareket ederek ihracat kapasitesini kamçılayıcı bir yöne gitmesidir diye düşünüyorum.
    Garip karşılayanlar olabilir ama türkiye'nin şu an içinde bulunduğu dinamikler ile tek mantıklı çıkış yolu, yüksek dolar ve yüksek faiz yani sıkı para politikası. Ancak sıkı para politikası uygulanırken kesinlikle doların düşmesine izin verilmemeli gerekirse tcmb döviz alımı yöntemi ile rezerv biriktirmeli. Enflasyonun 3 puan üzerinde piyasa faizi ve şu anki kur değeri baz alınarak kurun enflasyondan 1 puan kadar eksik değerlenmesi en optimum çözüm gibi duruyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Dolar tam olarak 3,90-3,94 civarı iken bankacıların yoğun takıldığı hisse.nette mevduat topiğine şunu yazmıştım, bu ürünün her yerde reklamı yapılıyor, bu ürün dolar, ve mal vatandaşa kitleniyor gibi bir mesajdı, sonra 3,84 iken sanırım ''dolarda yükseliş kaçınılmaz'' topiğine dolar için alım satım için bir rota( destek noktaları) yazmıştım, o vakit 3,50 olsa herkes almayı kafaya koymuştu, ben ise 3,50 den hatta 3,30 dan tepki çok cılız gelir, belki gelmez gibi birşey yazmıştım, mesajı bulan olursa sevinirim, benim tahminim artık GLP geminin dümeni olacak, büyük para bunu kullanacak, tek odak noktası yatırımcı için bu olmalı, 18 olmaz, 20 olmaz, 40 olmaz, bu tür şeyler bilinç altına kazıyorsa bilinki olur, büyük para olmazı oldurur, ''olabilecek herşeyin olma ihtimali olduğuna inanabilmek''. böyle düşünen birinin kaybetme riski hemen hemen sıfırdır yada sıfıra yakındır
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

8.  Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Zamanın dolarcıları içerisinde tek özeleştiri yapabilen olduğunuz için teşekkür ederim.

Dolarları bankaya bile yatırmayıp evinde tutanlar vardı, zorunlu durumlar için ayırdığı 20 TL hariç cüzdanında bile dolar taşıyanlar vardı, ikide bir crash tüm hızıyla yolda diyenler vardı. Hiç birinde bir öz eleştiri yok, yanıldık diyebilecek medeni cesaret yok.
    Gecen sene
    Yazin gelip
    Istee
    Dolar buraya kadar.
    3.1 dan donduu
    Bitti

2.8
    Sonra 2.6
    Sonra
    2.4
    Diye
    Atlayip
    Dolar
    2.8 den 3.9 a ziplayinca
    Yuzde 35
    6 ay hopp yok oldunuz.

Simdi
    3.5 olunca mi geldiniz.

Peki

6 7 olan faizin 12 lerde
    Bankada 14 15 oldugunu gormuyormusunuz.

Bizden yuksek faiz veren
    Hangi Gelismis ulke var
    Veya gectim.gelismekte olan ulke var.

Veya gelismemis.

MB ne durum da

Milletin dolari satilsin tl ye donmesi icin neler yapiliyor.

Degil kredi yemek bile ismarlanmayacak
    Batakci kac kisiye kac para kredi verildi.??

150 160 milyar tl.
    50 60 milyar dolar dagitildi.

9 10

3 cu kopru eder.

Kişa girerken
    Eylul
    Ekim de
    Gene olacak misiniz burada
    Yoksa 6 ay yok mu olacsksiniz.
    ??
    Biz burada sohbetimize devam ediyoruz.

Isimize gidiyoruz.
    Devletten kredi de almiyoruz.
    Iscimizide tutuyoruz.
    Vergimizide veriyoruz.
    Tatilimize de gidiyoruz.

Fikriniz varsa
    Paylasin
    Yoksa

Yok oz elestiri
    Yok o bu.
    Komik.

Doviz tdh larinda hala doviz artiyor.

Bunlar fakir adam degiller.
    Bir bildikleri var.

O sebepten
    Ben duruyorum.

Gayette rahatim.

Ha heyecan istiyorsaniz

Buyurun bist orada.

Ama alirken once soyleyin.

Benn zort holding
    Zart bank aliyorum.
    Bakin bu tarihte diye.

Tebrikler diyelim.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 745/1013 İlkİlk ... 245645695735743744745746747755795845 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •