Sayfa 746/1016 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796846 ... SonSon
Arama sonucu : 8127 madde; 5,961 - 5,968 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Kripto market pazarının değeri 2.05 Trilyon$ dolar oldu. Karşılığı ne? Hiç. https://coinmarketcap.com/

Fiziki Gümüş pazarının toplam değeri ne kadar? 25000 metric ton. https://www.statista.com/topics/1335/silver/ Yıllık üretilen fiziki gümüşün değeri 80 milyar$.

Dünyada ne kadar gümüş rezervi kaldı gümüşün tamamen tükenmesi için? 500bin ton. https://www.statista.com/statistics/...-of-countries/

1 metrik ton ne kadar büyüklük olarak?

Fiziki Gümüş ETF lerinde ve COMEX rezervlerinde ne kadar gümüş var?

Dünyada dolaşan serseri 3-5 milyar$ para ile fiziki Gümüş almaya karar verse ne olur?

Warren Buffet ı zamanında fiziki gümüş satın aldığı için öldüreceklerdi. Elindeki bütün gümüşleri SLV ye vererek canını kurtardı. Yoksa az kalsın eşek cennetini boylayacaktı.

https://sdbullion.com/blog/warren-bu...d-1997-to-2006

Reddit deki para fazla büyük değil. gümüşe aşırı büyük ralli yaptıramaz. Ama hareketlendirmeye yeter. Gümüşün varacağı yer 50$ olur. Daha fazlasını şu anda 2021 de mümkün görmüyorum. Ama 50$ göreceği aşikar. çünkü serseri para eninde sonunda gümüşü almak zorunda.

Bir elektrik araba 2 ounce gümüş kullanıyor, 50 gramdan fazla.

Bir güneş paneli 20 gramdan fazla gümüş kullanıyor.

İlaç sektörü gümüş kullanmadan aşıları üretemez.

yani Gümüşün sanayide alternatifi yok. Gümüşün perakende de bu kadar alımı dengeleri olumlu yönde etkiler, 50$ ları kesin görür. ama çok üst seviyelere ralli yapması için çok büyük bir balinanın 3-5 milyar$ tek kalemde fiziki gümüş alması lazım.
    Son düzenleme : sadecegrafik; 10-04-2021 saat: 19:49.

2. Kriptoda öyle acayip coinler var ki market büyüklüğü olarak yılların ilaç şirketlerini, lockheed martin'i, petrol şirketlerini falan geçmişler. Visa senen şirket mastercard ile beraber dünyadaki neredeyse tüm kredi kartı trafiğine sahip. İkisinin toplam değeri 800 milyar dolar. Bitcoin dünyadaki ödemelerin yüzde kaçında kullanılıyor? Tahminim 1% altındadır. Büyüklük olarak ikisinin toplamından da büyük kağıt üzerinde. Bu balon değil ise nedir bilmiyorum artık :D

3. Size şöyle sorayım. Redditçilerin yüzünden yıllık 25bin ton olan gümüş üretiminin 5-10 bin tonunu perakendeciler fazla alsalar ne olur? Gümüş biraz artar. Yani kıtlık olmaz ama ETF lerden gümüş aktarmak zorunda kalırlar ki öyle yapıyorlar. SLV den COMEX e gümüş aktardılar piyasa çökmesin diye.

Ama işin bir moktan tarafına daha uyandı insanlar. Kitco ve Perth Min gibi fiziki karşılık ayırdığını söyleyen havuz hesaplar da fiziki karşılık olmadığı belli oldu. O taraftanda da ek bir saldırı olacaktır.

Yani gümüşte bir hareket olacak ama ne kadar olur? herhalde 50$ civarı yeni normal olur. Daha üstünü beklemiyorum.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku

50 dolar sadece tarihi bir direnç olduğu için bir müddet durak olur.Ama asla dönüş noktası olmaz gümüş daha 5 yıl boyunca yukarı gider.Arada iniş çıkışlar olması elbet doğal.

5.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Gümüşte kıtlık falan yok, çünkü gümüş kıt değil.
    kısa süreli arz şoku yaşanırsa maximumunu görürse görür o da kısa süreli.

Yer kabuğunda kolay bulunan metalden kıtlık falan olmaz bu kadar basit bir olayı göz ardı edip akıl almaz komplo hikayeleriyle millete külçe külçe endüstriyel metal sattılar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bana da sattilar ondan//// Gayet mutlu mesutum.. Ohh ohhh... Para benim degil mi istedigimi alirim///

Valla bana da sattılar,üstelik alımlara yeni başladım,rusya ukrayna işi karışırsa fizikiye iyice abanırım.Bankadaki hemen tüm param altın gümüş ve platinde ama tedricen fizikiye geçeceğim.Ben bu gelişmelerden çok huylandım.

neden işlenmiş alıyorlar. ??

işlenmişe para vermek ayrı aptallık değl mi . alacaksan alırsın kilo hesabı
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 746/1016 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •