Sayfa 749/898 İlkİlk ... 249649699739747748749750751759799849 ... SonSon
Arama sonucu : 7182 madde; 5,985 - 5,992 arası.

Konu: YGYO-Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. A

SM-G7102 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by gulahmet167 Yazıyı Oku
    A

SM-G7102 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Çok teşekkürler . Deniz yatırımın yüzde 67 ile toplayıcı olması hoşuma gitti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by B=D Yazıyı Oku
    10 yıldır hisse senedi alıp satarım. Zarar da ettim kar da. Batanı, tahta kapatanı, gözaltına düşeni de gördüm. Lakin bu kadar haysiyetsiz ve pervasızca ky sömüren, bu kadar ahlak dışı ky i savunmasız bırakan ne bir şirkete denk geldim, ne de devletin ilgili kurumlarının bu yasa dışılığı bu denli açıktan görmezlikten geldiğine rastladım.
    Demekki ihlası takip etmiyorsunuz.Ikiside aynı b.k malesef.

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Engin YEŞİL ile temaslarımızda bazı gelişmeler yaşandı bu bilgileri size aktarmak istiyoruz;

Engin YEŞİL, Dairesini beklemek istemeyenler veya dairesini fesh etmiş veya alacaklı olan kişiler için bir TAKAS çalışması yaptığını belirtti. Bu dairelerin bitmiş projelerden, tapusu ve teslime hazır daire veya dükkan olacağını söyledi. Ancak bu daire veya dükkanların değeri 500.000 TL'den başlıyormuş. Çünkü bunlar esenyurt bölgesinde değil daha merkezi yerlerdeymiş. Kısaca Örnek vermek gerekirse 300.000 tl alacağı olan biri 200.000 TL ödeyip 500.000 TL değerinde daire alabilir veya 200.000 T'yiL vadeli ödeyebilir şeklinde bir çözüm sunacaklarını belirtti. Ödeme gücü olmayanlara da imarlı arsa verebileceklerini belirtti ve fikrimizi sordu. Biz de tüm hak sahiplerini kapsayacak sorular sorduk, sorduğumuz soru ve aldığımız cevapları toparlayıp bilginize sunuyoruz.

Soru: Nakit parası olmayan veya vade yapamayacak kişilerin sayısı oldukça fazla, bu durumda olan hak sahipleri için innovia 2-3. etaptan daire veya wowwodan araç takasını değerlendirecek misiniz? Takas fikri güzel ancak daha önemlisi bu takasların güncel değerlerinden yapılıp yapılmayacağı

Soru: Bildiğiniz gibi sizden açtığı davaya karşı çek alan ve bu çekleri ödenmeyen ya da yakın gelecekte vadesi gelen bir grup var, mahkemesi devam edenler var, bu grubun beklentilerini karşılayabilecek bir çözüm öneriniz var mı?

Cevap: İnnovianın diğer etaplarında takasa uygun daire yok, araç verebilecek olsak nakit veririz takasa girmeyiz. Bize ait olan başka büyük arsaları başka inşaat firmalarına takas ederek çözüm sunmaya çalışıyoruz. Ve o daireleri müşterilere ve bizden alacaklılara önermeye çalıştığımız durum. Veya bize güvenini yitirmiş ya da bekleme lüksü olmayan daire sahiplerine çözüm sunuyoruz.

Fikir önerimiz: innovia 4 ile arifiye dairesi takası olabilir mi? Temiz bir tapu güzel bir ödeme planı
    olabilir mi?

Cevap: Arifiye ve tuzla da olabilir.

Soru: Dairesini beklemek istemeyen veya alacaklı olan kişilerin bir kısmı bu çözümden yararlanacaktır. Peki mahkemesi devam eden için bir çözüm öneriniz bulunmakta mıdır?

Cevap: Biz zaten daireleri geri almayı kabul ediyoruz. Mahkemesi devam edenlerle de anlaşma yapılabilir davadan feragat edebilirler.

Soru: Bu yaptığınız takas çalışması ne zaman biter?

Cevap: Ortalama 10 güne kadar verebileceğimiz gayrimenkullerin listesini bildireceğiz.

Soru: Onereceginiz dairelerdeki fiyatlarla bizim aldigimiz daire fiyatlarindaki rakamlar guncel sattiginiz rayic fiyattan mi olacak? Anlasma yaptiginiz buyuk firmalar kimlerdir?
    Umarım teklif makuldur.

Cevap: Netleşince gayrimenkul listesini yayınlayacağız, herkes inceler uygun bulan daire sahipleri bunu değerlendirir. Biz elimizden geldiği kadar farklı ve hızlı opsiyon sunmaya çalışacağız.

Arkadaşlar soru cevap bu şekildeydi. Kendisinin de belirttiği gibi çalışma devam ediyormuş 10 güne kadar takas için uygun gayrimenkullerin listesini yayınlanacakmış. Aranızda sorusu olan arkadaşlar illaki olacaktır fakat tüm bilgiler bunlarla sınırlıdır. Siz değerli hak sahiplerini bilgilendirme amacıyla paylaşmak istedik.

5. kamil çözüm sürecini devreye sokmuş dar zaman kaynaklarını devreye sokmaya başlamış

Engin Yeşilin açıklaması şu şekilde;

Değerli Innovia 4 Daire Sahipleri:

Yesil GYO olarak şu an içinde bulunduğumuz olumsuz durum ile ilgili yaptığımız açıklamalara ek olarak şirketimiz tarafından yürütülen projelerde taşınmaz satışı yapılan tüm daire sahiplerini bilgilendirmek adına aşağıdaki açıklamalarda bulunmaktayım.

Öncelikle içinde bulunduğumuz durumla ilgili şahsi olarak derin üzüntü duyduğumun bilinmesini isterim. Yeşil GYO halka açık bir firmadır ve benim ortaklık payım %27’dir. Ortaklık payımın %27 olmasına rağmen Yeşil GYO’nun tum banka borçları ve diğer taahhütlerine karşılık şahsi gayrimenkullerimin tamamini ipotek ettirmiş ve ayrıca şahsi kefaletimi vermiş vaziyetteyim. Dolayısı ile işlerin kötü gitmesi en fazla beni etkileyen ve tüm mal varlığımı riske atan bir durumdur.

Ancak benim için çok daha önemlisi bizim projemizden daire sahibi olan herkesin dairesini teslim almasıdır. Bu durumda 3 bine yakın insan var ve inanın bunların her biri benim için bir şeref meselesi haline geldi.

Innovia 4’te satışların giderek azalmasi ve durmasina rağmen diğer şirketlerimin gelirlerini ve imkanlarını da sonuna kadar kullanarak 6.000 dairelik bu dev projeyi hız kesmeden tamamlamaya çalıştık. Daire sahiplerinin dairelerine kavuşması için elimizden gelen tüm gayret ve azmi gösterdik, göstermeye devam ediyoruz.

Şimdi mal varlıklarımızı satarak bu projeye kaynak aktarmaya çalışıyoruz, görüştüğümüz gruplar var; fakat daha kesin bir netice alamadık. Bununla birlikte devletimiz yeni bir kararname ile şirketlere ek kaynak verilmesi konusunda “Çerçeve Anlaşma” adı altında bir düzenleme getirdi. Bankalar ve finans kurumları bu anlaşmaya uymak zorunda, dolayısı ile biz de bu yeni düzenlemeden faydalanmak için başvuruda bulunduk.

Yesil GYO sahibi olduğu varliklarin satisi ve sahsima ait varliklarin satisindan elde edilen gelirlerin GYO’ ya aktarilarak, Innovia 4’teki kalan daireler satilmasa dahi inşaatlari devam ettirip tamamlanmasini planlıyorum, ve buna calisiyorum.

Innovia Esenyurt projesinde önceki etaplarda 9 bin konut gecikmesiz olarak teslim edildi, son 6 bin konut da teslim edilecektir.

Zamanlama olarak insaatlari tamamlama suresi 18 ay ile 24 ay arasinda olmakla birlikte bu tamamen fonlama ile gerçekleşeceğinden dolayi önemli olan fonu yaratabilmektir.

Onumuzdeki bir yil içerisinde ben bu fonu yaratabileceğimize ve yolumuza devam edebileceğimize inanıyorum. Burada bekleyebilen müşteriler kazancli cikacaklardir, parasini iade almak isteyenlerin odemeleride gecikme faizleri ile hesaplanarak ödenecektir. Her iki yöntem içinde zamana ihtiyacimiz var, ben bu surenin en az 3 ay, en fazla bir yil olacagini ongoruyorum.

Tekrar üzerine basarak ifade etmek istiyorum, bu projede kimse yatırımını kaybetmeyecektir, herkes ya dairesini ya da ödediği parayı fazlasi ile geri alacaktır.

Mağduriyetinizi, sizlerin içinde bulunduğu zor koşulları anlıyor, ancak bizlere olan güveninizi kaybetmemenizi önemle rica ediyorum.

İçinde bulunduğumuz sıkıntılı koşulları en kısa zamanda atlatıp işimize devam edeceğimize olan inancımız tamdır, bu uğurda gösterdiğiniz sabır ve anlayış için teşekkür ediyor, sukranlarimi sunuyorum

8. Günlük takas var mı arkadaşlar?

Sayfa 749/898 İlkİlk ... 249649699739747748749750751759799849 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •