Sayfa 749/992 İlkİlk ... 249649699739747748749750751759799849 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 5,985 - 5,992 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

Niye araba 20000 € ise gecen senede 20000€.
    Enflasyon 2.
    Maaslarda ayni kaliyor.bizde hep fakirlesme.

2.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    İzmir de büyük devalüasyondan önce yüzde 0,99 konut kredisi ile satılan konutların neredeyse tamamı iki katına çıkmış. En kötüsü yüzde 50 prim yapmış.
    Hükümet devalüasyon sonrası doları (piyasanın elinde yeteri kadar TL olmadığından tutabilir) ancak gayrimenkulu tutamıyor.
    Asla tutamaz.
    Ki her yıl 1 milyon Türk+ sayısı bilinmeyen göçmen+Arapların yatırımları varken...
    Elinde TL mevduat olanlar devalüasyon sonrası servetlerin en az yarısını kaybettiler.
    Bunu ithal arabalardan gözlüyoruz.
    Ancak iş arsa-konut olunca çoooooook koyuyor fakirleştiğimizin farkına varmak.
    Sayın Virtue, siz tek bir bölgeye baktığınız için seçiçi algı oluşmuş olabilir. Kuşadasında yazlığımız var bizimde, ege bölgesinde fiyatlar çok ciddi oranda arttı Izmir,Bodrum,Kuşadası olsun.

Aynı artış ama Istanbul ve Ankarada hiç yok, yaprak kımıldamıyor. Yeni ev almış biri olarak söylüyorum bunu.

Neyse TL mevduat bana göre riski yüksek, kazancı az olan bir yatırım. Normalde risk aldıkça kazanç yükselir. Ama TL de develuasyon olunca hiç bir zaman toparlayamama ihtimali var durumu. Borsada bi şirkete ortak olsan er geç dolar bazında yerine buluyor, ev alunca da keza öyle. Ama mevduat çok çok çok riskli.

Ben dolar maliyetimi bilmiyorum, 2011 den beri dövizdeyim, sadece hisse alırken , kredi kartı ödemesi yaparken dolar bozarım. Dolar 6 lira oldu, peki ben kar ettimmi? Millet dolar uçtu zengin olduk sanıyor, alakası yok. Sadece alım gücümüzü koruduk, dün 100 dolar varsa bugunde 100 dolar var.

Elindeki dolar miktarını artırmak reel kazanç sağlar, bunuda ancak TL varlıklara geçip, kar edip, satıp, dolara geçrrek yapabiliriz.

Karşımızda 3 seçenek var herkesin anladığı

1. Mevduat.
    2. Borsa
    3. Emlak

1. Kimseye önermem. Develuasyon olursa toparlanması çok çok zor.
    2. Risk algınız yüksekse, tek hisseye değil, doğru firmalardan sepet yapacaksanız en çok kazancı sunan yatırım bu, her şeye rağmen Mevudattan daha az riskli. Tüpraş temettüsü mesela az çok dolara endeksli, rafineri marjı ile alakalı. Tüpraşa yatıran adam, alım gücünü korudu, en güzel örnek.
    3. Oturduğunuz ana ev dışında, bunuda önermiyorum. Anca arsa yatırımı, ama imarlı arsa.

Benim şu an X miktar dolarım var, yarın dolar 5 olursa gram üzülmem, 8 olursada sevinmem. Dolardaki yükselişler sadece TL varlıklara yatırım yapmak için güzel fırsatlar sunuyor, onun dışında gündelik harcamalarınıza er geç o dolar kuru yetişiyor.

Dolar 4.50 den 7 ye gittiği günlerde, devamlı kaldığım bir otel vardı, ve hep aynı yemeği ısmarladım. Beğendi köfte.

Meretin fiyatı aynydı, ama her hafta porsyonu küçülüyordu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
    Benim neden TL bir iluzyondur dedigi aciklamis yukaridaki yazi.
    Tskler..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4. 2019 yılı eylül sonunda n - kolaydan bürüt %17,25 ten bağladım 1 yıllık seneye eylül sonunda doluyor bakalım bu oranları eylül ekim aylarında bulabilecekmiyiz. Bizim gibi adamlar Borsaya, yurobontlara, swap işlemlerine girmesini pek bilmezler mevduat, döviz, altın başka bildiğimiz yok onun için sonuçlarına katlanacağız.

Ykb a gonderdigim dovizden binde 6 kesinti yaptılar.cok kotu girdi bana.yapmazlar dedim ama atladim.sikayet ettim.sanirim alamam swift kom. Bu kesintiyi alabilirmiyim?

6. FAİZ 34 AY SONRA 10 UN ALTINA GELMİŞ.
    1-3 aylıklar ortalama 9,6; 1 yıllıklar 9,93 imiş.

Burgan, dolara 2,25 (Aktif 2) veriyorsa aradaki fark 7,5 puan için TL riski alınır mı?

Ki bir ara kamu bankaları uzun vadeye yüzde 4,5 veriyordu.
    Bunlar şimdi neden dolarlarını bozsun?
    Faiz Fiilen TL=$ olmuş...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

7. Pazartesi ve bugün dönüşlerim vardı uzun vade baktım 7-8 aylık 10.25 üzerine bulamadım oda tek banka verdi.Diğerleri 9.50-9.75 mevduat ölmüş son çiviyi de perşembe günü mb toplantısında çakacaklar.Para fonu aldım FIL..Paranın üçte biri ise 8-9 aydır borsada orada değerlendirmeye devam.

8.  Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Sayın Virtue, siz tek bir bölgeye baktığınız için seçiçi algı oluşmuş olabilir. Kuşadasında yazlığımız var bizimde, ege bölgesinde fiyatlar çok ciddi oranda arttı Izmir,Bodrum,Kuşadası olsun.

Aynı artış ama Istanbul ve Ankarada hiç yok, yaprak kımıldamıyor. Yeni ev almış biri olarak söylüyorum bunu.

Neyse TL mevduat bana göre riski yüksek, kazancı az olan bir yatırım. Normalde risk aldıkça kazanç yükselir. Ama TL de develuasyon olunca hiç bir zaman toparlayamama ihtimali var durumu. Borsada bi şirkete ortak olsan er geç dolar bazında yerine buluyor, ev alunca da keza öyle. Ama mevduat çok çok çok riskli.

Ben dolar maliyetimi bilmiyorum, 2011 den beri dövizdeyim, sadece hisse alırken , kredi kartı ödemesi yaparken dolar bozarım. Dolar 6 lira oldu, peki ben kar ettimmi? Millet dolar uçtu zengin olduk sanıyor, alakası yok. Sadece alım gücümüzü koruduk, dün 100 dolar varsa bugunde 100 dolar var.

Elindeki dolar miktarını artırmak reel kazanç sağlar, bunuda ancak TL varlıklara geçip, kar edip, satıp, dolara geçrrek yapabiliriz.

Karşımızda 3 seçenek var herkesin anladığı

1. Mevduat.
    2. Borsa
    3. Emlak

1. Kimseye önermem. Develuasyon olursa toparlanması çok çok zor.
    2. Risk algınız yüksekse, tek hisseye değil, doğru firmalardan sepet yapacaksanız en çok kazancı sunan yatırım bu, her şeye rağmen Mevudattan daha az riskli. Tüpraş temettüsü mesela az çok dolara endeksli, rafineri marjı ile alakalı. Tüpraşa yatıran adam, alım gücünü korudu, en güzel örnek.
    3. Oturduğunuz ana ev dışında, bunuda önermiyorum. Anca arsa yatırımı, ama imarlı arsa.

Benim şu an X miktar dolarım var, yarın dolar 5 olursa gram üzülmem, 8 olursada sevinmem. Dolardaki yükselişler sadece TL varlıklara yatırım yapmak için güzel fırsatlar sunuyor, onun dışında gündelik harcamalarınıza er geç o dolar kuru yetişiyor.

Dolar 4.50 den 7 ye gittiği günlerde, devamlı kaldığım bir otel vardı, ve hep aynı yemeği ısmarladım. Beğendi köfte.

Meretin fiyatı aynydı, ama her hafta porsyonu küçülüyordu.
    Sn.Halukcan harika bir yorum. Emeğinize sağlık. Çok keyf ile okudum. Sizinle aynı fikirdeyim... Bu yazınıza ek olarak şunu eklemek isterim..

TL mevduat riskli. Bir devalüasyonda toparlanması zor değil, imkansızdır.

Ama ben TL, Borsa, Emlak arasında hangisi ucuz ise onu alır beklerim. Risk algım sonradan gelir...

USD 8 TL olursa TL istediği kadar riskli olsun, satar TL alırım..

Borsa 90,000 lerde iken ben Banka alıyordum.. Şimdi çıktım. Mecbur TL deyim... Ama yavaş yavaş 5,85 TL de ilk kademe USD alımımı yaptım...

Borsa riskli.. 121,800 lere geldi.. Belki 130,000 ler olabilir... 130,000 ve üzeri endekste ne emlak, ne TL ne de borsa...

Ben 130,000 endks ve üzerinde %100 USD a geçer alır beklerim...

Muhtemelen 130,000 ve üzeri bistte USD/try 5,72 TL olacaktır...

Buda benim teorimdir...

USD 5,72 TL ile ucuzdur.. FULL alır, beklerim, pahalanınca satarım....

Bol kazançlar...

Sayfa 749/992 İlkİlk ... 249649699739747748749750751759799849 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •