Onemli Gunler Banner
Sayfa 75/1003 İlkİlk ... 2565737475767785125175575 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 593 - 600 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1. Temettü vermiyoruz diye haber neden gönderiyor, zaten belleyen yok. Temettü de fiyat düşecekti ondan mı çekindiler. Temettü İçin genel kurul topluyor ama suçsuzum demek için 27 martta toplanacak diyor. Buda garip bir durum. Mahkemeye çöp fiyatla gidip birlikte ağlarız.

2. Bugun yönetim kurulu toplanmış ve bir sürü kararlar almislar. Bu kararlar icin de şu avukata yetki de verilmiş olabilit mi ? Dava daha erken görülebilir mi ?

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by SherlockH Yazıyı Oku
    Hemen cevap geldi size, temettü yokmus(kap), uzerinize çok oynuyolar merak ediyorum milyon küsur lotlariniz falan mı var.
    belki de böylesi daha iyi oldu, net kâr doğrudan özsermayeye ekleneceği için:
    a) sermaye rasyoları olumlu etkilenecek, b) DD'ye oranla aşırı iskontoluluk durumu iyice göze çarpacak.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    belki de böylesi daha iyi oldu, net kâr doğrudan özsermayeye ekleneceği için:
    a) sermaye rasyoları olumlu etkilenecek, b) DD'ye oranla aşırı iskontoluluk durumu iyice göze çarpacak.
    Anlıyorum sayın th.
    Sizce bu hissedeki gerçek yabancı oranı nedir, buna kafa yordunuz mu, bence asıl kilit nokta bu, %51 e sahip olan TVF, süreci daha da uzatıp dava kılıcı ile piyasadan malları silip süpürüyor olabilir mi, malum hisse yıllardır düşüş trendinde. Belki çiti ve doçe TVF dir. Sizce?

5.  Alıntı Originally Posted by SherlockH Yazıyı Oku
    Anlıyorum sayın th.
    Sizce bu hissedeki gerçek yabancı oranı nedir, buna kafa yordunuz mu, bence asıl kilit nokta bu, %51 e sahip olan TVF, süreci daha da uzatıp dava kılıcı ile piyasadan malları silip süpürüyor olabilir mi, malum hisse yıllardır düşüş trendinde. Belki çiti ve doçe TVF dir. Sizce?
    şu anda yabancı oranı %40 civarında ve asgari düzeyde, yabancı geçinenlerin bir bölümü de pekala yerli olabilir ama şahsen gerçek yabancı oranının asgari %30 olduğunu düşünüyorum, uzun bir süredir gerçek alıcı yok tahtada, tahtadakilerin alayı al-satçı veya sat-alcı, TVF mal topluyor olamaz aksi halde hisse %80'e yakın iskonto ile işlem görmezdi, tam tersine TVF bilinçli ve kasıtlı olarak hissenin mümkün olan en düşük seviyelere inmesine neden olmuş olabilir ki bunun amacı olası bir mali cezanın mümkün olan en asgari düzeyden verilmesini sağlamak olabilir çünkü olası bir mali ceza yüksek ihtimalle bankanın piyasa değeri ile orantılı olacak
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Abd -7 lere yaklaştı. Biz zaten önceden yaptık bu miktarı. Bir de Abd nin etkisi sabah da vurmasın tekrar bizi.
    Dön vur çevir vur iyi sopa yiyoruz
    Boyle donemlerde islem yapilmaz yildiztozu ortak. Zevkine seyredebilirsin, ama borsaya yeni para sokmayacaksin tradele ugrasmiyorsan. Amac kapitali korumaktir. Surec uzun olursa batirir butun hisseler, donusleri de yavas ve uzun olur. Ulkeler birbirlerini sey etmeye calisiyor, ellerine de korona gibi bir firsat gecti, en iyisi izlemek.

7. bir sürü gelir kalemleri kesildi ne temmetüsü diyecekler.
    zaten koronavirüs var diyecekler.
    bankamızda koronavirüs olmaması ve müşterilerimizin ellerine sürmeleri için tütün kolonyası dağıtmayı düşündük.
    10-100 milyon adet tütün kolonyası .
    halk ister halkbank yapar reklamlı kolonya gönderseler tüm hissedarlara.
    Burada insanlar boş konuşur, yalan konuşur. buna göre yatırım yapılmaz.biri hisseye girerse, biri çıkar .benim fikirlerim size tavsiye değildir.laf salatasıdır.

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    şu anda yabancı oranı %40 civarında ve asgari düzeyde, yabancı geçinenlerin bir bölümü de pekala yerli olabilir ama şahsen gerçek yabancı oranının asgari %30 olduğunu düşünüyorum, uzun bir süredir gerçek alıcı yok tahtada, tahtadakilerin alayı al-satçı veya sat-alcı, TVF mal topluyor olamaz aksi halde hisse %80'e yakın iskonto ile işlem görmezdi, tam tersine TVF bilinçli ve kasıtlı olarak hissenin mümkün olan en düşük seviyelere inmesine neden olmuş olabilir ki bunun amacı olası bir mali cezanın mümkün olan en asgari düzeyden verilmesini sağlamak olabilir çünkü olası bir mali ceza yüksek ihtimalle bankanın piyasa değeri ile orantılı olacak
    mali cezanın, bankanın değeriyle alakalı olacağını zannetmiyorum.suç sabit ise cezada sabittir.
    indirime gidilir ayrı, 10 yıl taksitli olur ayrı.
    ceza, banka değeriyle olmayacaktır. halkbankın defter değeri 24 tl.

ceza 3-5 dollars olur, git kendine mc domald 'tan hamburger al diyemiyeceğiz (hayal işte , rüya işte , hepimiz psikolojik deli olduk)
    Burada insanlar boş konuşur, yalan konuşur. buna göre yatırım yapılmaz.biri hisseye girerse, biri çıkar .benim fikirlerim size tavsiye değildir.laf salatasıdır.

Sayfa 75/1003 İlkİlk ... 2565737475767785125175575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •