Sayfa 751/1002 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 6,001 - 6,008 arası.

Konu: Viop XXXVIII

1. singapur merkez bankasının 565 milyar dolarlık döviz rezervi var, dünyanın en yüksek yabancı para rezerve sahip merkez bankaları sıralamasında ilk 10 içinde yer alıyor.. amma velakin, bu 565 milyar dolarlık dövizin ne kadarı amerikan doları, ne kadarı avro, ne kadar yen, ne kadar çin yuanı yer alıyor, bunu bilemiyoruz- devlet sırrı, asla açıklamıyor singapur

bizim burada merkez bankası her allahın günü detaylı analitik bilanço açıklıyor, yüksek donanımlı piyasa profesyonelleri didik didik ediyor her rakamı, her gün kim ne kadar dolar almış, kim satmış- kamu bankaları mı, arka kapıdan merkez mi satıyor?? merkez müdahalede ne kadar satmış, botaşa doğal gaz ödemesi için kaç dolar vermiş, brüt rezerv- net rezerv- kullanılabilir rezerv?? falan filan.. bu kadar aşırı şeffaflık normal mi ? herifin net rezervi -87 milyar dolar, hala müdahale ediyor piyasaya, net rezerv eksi olunca nasıl oluyor da oluyor, çoktan havlu atmış olması ve zırhlı arabaları kapalıçarşıya yollayıp nakit dolar toplamaya başlaması gerekmiyor muydu

malum güruh dünden beri şamata ediyor- efendim, merkez bankası bilanço oyunu yapmış yılın son günü, birden 60 milyar TL kara geçmiş, işte bunu da hazineye aktaracakmış, olur muymuş böyle katakulli
    kafayı yememek elde değil, nasıl bu kadar geri zekalı olabiliyo insanlar, merkez bankasının hazineye para aktarmak için öyle yada böyle bi yönteme başvurması sonucu değiştirir mi ?? yani hazine 60 milyar özel tahvil çıkarsa ve tcmb bunu satın alsa ne değişir, kısa vadeli avans olarak verse ne olur, fiktif bilanço karı gösterip bunu temettü olarak ödemiş olsa ne değişir.. salak mısınız ? merkez bankalarının işi budur, rezerv para yaratmak- gerisi fasa fiso

2.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Tebrik edemedim malesef yemekci abi bugün kasaya gıcır gıcır yeni taptaze cillop gibi 10bin dene jeton atılmış, yarın da jetonun devamı gelir diye tahmin ediyorum, bi kere jeton atmaya başladımı dayanılmaz cazibesi de başlıyor, kendimden biliyon çünkü makinaya jeton dayanmaz, öğütme makinası gibi çalışıyor
    10 bin güzel rakam, özlediğimiz rakamlardan.. 3 günde 16 bin kontrat etti açık poz artışı, 380 milyon TL falan eder, toplam APS değeri 7.4 milyar TL oldu

ama gözden kaçırmamak gereken hisse vadelilerdeki toplam açık pozisyon değeri 9.9 milyar TL ve son 3 günlük artış 2.1 milyar TL .. yani endeks kontratındaki poz artışının 6 katı hisse vadelilerde gerçekleşti

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    13,443
    son 3 yılın verisi var.en düşük aps yi bu vadede görüyoruz.

ve ek olarak yabancı takası bu gün yine dip tazeledi.

Allah sonumuzu hayır etsin.

Açıkçası senaryo kurmakta zorlanıyorum.Dolayısıyla vob işlemim yok...

4. covidine banayım. 2 yılımızı yedi hâlâ ısıtıp önümüze koyuyorlar. kimsenin tadı tuzu kalmadı. dışarıda insanlar zombi gibiler. üstüne bir yıldır hergün zam haberi geliyor. bu iş artık çığırından çıktı ama en kötüsüde kimse bir şey yapmıyor.

5. arçelik 2.temmuz.21 tarihinde hisse geri alımına başladı, bugüne kadar 36.5 milyon hisse satın aldı, ortalama maliyet 33.37 TL.. hisse bugün 51.70 TL kapattı, yani şirket bilançosunda taşıdığı bu hisse portföyünden an itibariyle 605 milyon TL kar yazdı..

şirketin 2021Q3 çeyrek dönem karı ise 717 milyon TL idi

6. Bu yakında Reis in biyerlerde konuşması var mı?

7. Cuma günü kesin olur diye düşünüyorum?
    Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

8. gram altın dem hesapları aktif oldu mu? bir de bana çok avantajlı geldi. yanlış mı anladım ben? gram altını ver, %17 cepte...gram altın dolar ya da ons kaynaklı daha fazla bir artış yaşarsa bu farkı da al...hazine hem dolartl, hem de altıns ons rüskini üstlenmiş oluyor..tl den ya da dolar dan geçmek çok mantıklı olmayabilir, ama gramdan geçiş baya avantajlı gibi.

Bir de dövizde olduğu gibi gramda da 20 aralık öncesi hesapta gram olması mı gerekiyor?
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 751/1002 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •