Sayfa 754/777 İlkİlk ... 254654704744752753754755756764 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 6,025 - 6,032 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Gelsin eyalet sistemi tartışmaları..
    Birisi alistira alistira soylemeye calisiyor. Mazbatalar verildikten sonra ekonomi tartismalarina geri donmeden birileri sakkadanak tartismayi ortaya atabilir.

Gelsin beka tartismalari, tekrardan.

2. Rantın büyüğü belediyeler üzerinden dönüyordu..
    İmamoğlu istanbulu alsa bile asla ama asla çalıştırmayacaklar adamı..
    Basın da yüklendikçe yüklenecek..
    Ankara için de aynısı geçerli olacak..
    Bunu da CHP nin başarısızlığı olarak empoze edecekler millete..

Bizim millet karmaşık işlerden anlamaz..
    Efendim ödenek mödenek işte kararname ile bazı şeylerim CB nın iznine bağlanması İBB ihaleye çıkamıyor..
    Anlamaz..

Ufak bir not..
    RTE gitmeden olayı YSK ya attı..
    Bunu en son rahip olayında gördük idi..
    Bağımsız mahkemeler dedi..
    Ardından o bağımsız mahkemeler adamı serbest bıraktı..

3. IIF'den Robin Brooks, 2019'un ilk çeyreğindeki kredi genişlemesinden sonra, cari dengenin tekrar açık vermeye başladığını öne sürmüş:

https://twitter.com/RobinBrooksIIF/s...42274412589058

CFR'den Brad Setser de, bu görüşü beğenmiş:

https://twitter.com/Brad_Setser/stat...42879755468801

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Rantın büyüğü belediyeler üzerinden dönüyordu..
    İmamoğlu istanbulu alsa bile asla ama asla çalıştırmayacaklar adamı..
    Basın da yüklendikçe yüklenecek..
    Ankara için de aynısı geçerli olacak..
    Bunu da CHP nin başarısızlığı olarak empoze edecekler millete..

Bizim millet karmaşık işlerden anlamaz..
    Efendim ödenek mödenek işte kararname ile bazı şeylerim CB nın iznine bağlanması İBB ihaleye çıkamıyor..
    Anlamaz..

Ufak bir not..
    RTE gitmeden olayı YSK ya attı..
    Bunu en son rahip olayında gördük idi..
    Bağımsız mahkemeler dedi..
    Ardından o bağımsız mahkemeler adamı serbest bıraktı..
    Ben de aynı şeyleri düşünüyorum, belediyelerin kazanılmış olması şu aşamada çok rasyonel sonuçlar doğurmayabilir, chp'nin iktidara yürümesi önünde engel yaratabilirler, tabi chp'nin böyle bir iddiası var mı bilemiyoruz.

5. Bahçeli korkma eyalet sistemi de artık..

"""Mahalli idareler seçimleri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden sonra uygulanan ilk mahalli idareler seçimleridir. Geçmişte kazandığı öne artı olarak yeni sistemle uyumlu çalışabilecek, istikrar sağlamak konusunda önemleri artmıştır."""

Uymuyor bu sistem başkanlığa diyor kısaca..

1 1.5 sene max
    birisi referandum olmak üzere 2 seçim gündemde..

6. Hiç beklemiyorlardı gibi bir intibaa uyandırıyor bu konuşmalar hareket tarzı..
    İst u binali kazanır
    Ankarada zaten mansur için ön çalışma yapıldı bir emir ile savcılığı dosya hazırlatılıp ankara kayyumu atanır bu arada dolar biraz fişeklenir ekonomi dolar molar derken operasyon çekilir yola devam denilirdi..

Ama şimdi istanbulda kaybedilince her iki büyük şehir in başkanını görevden al kayyum ata..
    Hele hele ist için hiç bir hazırlık yapılmamış neyle suçlanacak imamoğlu o bile belli değilken..

Bir anda kalakaldılar..

Antin kuntin ne iş varsa yapmaya çalışacaklar..

Yeniden seçim olsa bir dertttt olmasa bir dertttt..
    Yeniden seçim ipe un sermedir iyice..
    Bu işin aşkla maşkla alakası olmadığı RANT olduğunu konusunda toplum iyice sinirlenmeye başladı artık..
    Yapmasalar RANT gidecek..

Çok kötü sıkıştılar..

7. IMF'den Türkiye tahminleri: 2019'da daralma, 2020'de büyüme - Sputnik

Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye'nin bu yıl yüzde 2.5 daraldıktan sonra 2020'de yüzde 2.5 büyüyeceğini tahmin etti. IMF'nin enflasyon tahmini ise 2019 için yüzde 17.5, 2020 için yüzde 14.1 oldu.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye ekonomisinin bu yıl yüzde 2.5 daralacağını, 2020'de ise yüzde 2.5 büyüyeceği tahmininde bulundu.

IMF'nin Dünya Ekonomik Görünüm raporunda yer alan tahminlere göre bu sene cari işlemler dengesinin gayrı safi yurt içi hasılanın yüzde 0.7'si kadar fazla vereceği, 2020'de ise yüzde 0.4 açık vereceği tahmin ediliyor.

IMF'nin Türkiye için yıllık ortalama tüketici enflasyonu tahmini 2019 için yüzde 17.5, 2020 için yüzde 14.1 seviyesinde.

Öte yandan IMF Başekonomisti Gita Gopinath, Türkiye'nin IMF'den yardım istediğini düşünmeyi gerektirecek herhangi bir sebep bulunmadığını söyledi.

8.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Türkiye'de usd çok ucuz.. böyle olunca yabancılar dolar almak için Türkiye'ye geliyor..yani, ellerine tl geçince dolara karşı açığa satıyorlar.. bu mekanizmayı kısa vadede kırmanın tek yolu yine faiz artırımından geçiyor..
    Seçim filan derken yeniden momentum kazanmaya başladık gibi .. yarın ki damat açıklamaları ya da İstanbul seçimleri sonucu ortaya çıkan süreçlerdeki gelişmeler büyük birkırılma ortaya çıkarırmı emin değilim..

Ancak momentumdaki yükseliş gittikçe artacakmış gibi duruyor ..

Bu arada bugün açıklanan imf büyüme tahmini ile goldman sucks ın tahmini birebir aynı.. eksi 2,5... ne tesadüf ama 🙂

Herşey daha yeni başlıyor olabilir.. ikinci faz sanılandan çok daha erken kopabilir..

Sayfa 754/777 İlkİlk ... 254654704744752753754755756764 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •