Sayfa 754/1312 İlkİlk ... 2546547047447527537547557567648048541254 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,025 - 6,032 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Başvuru şartlarını sağlayan herkesin başvurmasını tavsiye ederim. Yarı fiyatına daire veriliyor. Evler 2 yılda değilde 4 yılda teslim edilse bile alan her türlü kazançlı çıkacak.
    4nyılda teslim edilirse dar gelirli göçer asgari ücretlin4 yıl taksit 4 yıl kirayı kaldıramaz
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Bezli hesap birebir doğru
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. 10 yıldan eski kiracıyı tahliye etmek için sıralı prosedürler nelerdir acaba

Yapılan hesap doğru. Ama , ifade edenlerin dedikleri gibi Toki , memur maaş zamlarını birebir uygulamıyor genelde. Ya uygularsa diyenler de haklı teorik olarak ama pratik de uygulanılırlığı pek yok sanırım. Ev ahalisinden herhangi birinin üstüne tapu varsa ve asgari gelir koşullarına uymadığımdan , şahsen bu sıkıntı olmasaydı , oğlum adına baş vururdum. Bu maddelere takılıyoruz.
    Ama gerek geliri kağıt üstünde 18 bin den yüksek , gerekse üzerinde tapu gözükenler dahi baş vuruyor diye okuyorum. Burası Türkiye , olmaz olmaz , gayet iyi biliyorum. Ya parti ayaklarından halledecekler ya da başka yollardan , ama bana ters.

5. 5-6 sayfa geriden okuyup geldim.Herkes Enag enflasyonundan söz etmiş.Bunlara göre enflasyon yuzde 180 kusürmüş.

Eee buna inanıyorsunuz ama resmi enflasyona dayalı memur maaş zammına endeksli toki konutlarına pahalı diyorsunuz.

Çoğunuzun şartları uymuyordur ama Demekki size bu koşullarda ev satılsa kabul etmeyeceksiniz.)

Şaşırmadım zamanında 0.60-0.70 krediyle bedavaya satılan evlere de burun kıvırmış, hatta oturduklarınızı satıp kiraya çıkmıştınız.))

6.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    5-6 sayfa geriden okuyup geldim.Herkes Enag enflasyonundan söz etmiş.Bunlara göre enflasyon yuzde 180 kusürmüş.

Eee buna inanıyorsunuz ama resmi enflasyona dayalı memur maaş zammına endeksli toki konutlarına pahalı diyorsunuz.

Çoğunuzun şartları uymuyordur ama Demekki size bu koşullarda ev satılsa kabul etmeyeceksiniz.)

Şaşırmadım zamanında 0.60-0.70 krediyle bedavaya satılan evlere de burun kıvırmış, hatta oturduklarınızı satıp kiraya çıkmıştınız.))
    Dusunsene hem ev fiyatlari dusuktu hemde faiz 0.7

Simdi hem fiyatlar astronomik hemde faizler astronomik. Zaten kamu bankalari cuzi miktarda konut kredisi veriyor

Hersey 180 derece degismis

O zamanlar ev alanlar tarihin en sansli insanlari arasinda.

7. Riske girmeden kar edilmez.
    Risksiz yatırım arayan, şu hayatta hiç bir şeye sahip olamaz.

Ben 0.74 den kullandım. O dönem maaşımın içinde iyi yer tutarken 2 yılda neredeyse maaaşım içindeki oranı yarı yarıya azaldı seneye kuşa dönecek. Tokiden alınan evlerde o ihtimal çok daha düşük kalıyor. 0.74 nere neredeyse %3 nere herşey gibi faizde 4 e katladı

Sayfa 754/1312 İlkİlk ... 2546547047447527537547557567648048541254 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •